Ще не вщухло обурення тернополян через зниклу кудись базальтову бруківку, як команда мера взялася за міський граніт. Причому за документами ці бортові камені з граніту зруйновані й після демонтажу не придатні для подальшого використання.
Сотні тисяч гривень із кишень тернополян потекли до фірм «Том-інвестБуд» та ПМП «Нортон», щоби швидко замінити гранітні бортові камені на дешеві, сумнівної якості вироби із пресованого бетону, стандарт на які навіть не вимагає встановлення арматури. Про довговічність та міцність, як в армованих чи у гранітних виробів, і мови не може бути.
Тим більше, що по місту вже зафіксовано руйнування виробів цього виробника після перших зим чи кількох років експлуатації. Відповідно вже відремонтовані вулиці потребують негайного повторного ремонту.
Але повернемося до бортових гранітних каменів, які були «утилізовані» у невідомому напрямку. Як це робиться на практиці, можна зараз побачити на так званому капітальному ремонті майдану залізничного вокзалу. Там ще зустрічаються встановлені раніше гранітні бортові камені, які, скоріш за все, теж будуть списані як такі, що «зруйновані».
Поки їх ще не всі встигли вивезти, тернополяни та й гості міста можуть їх сфотографувати на пам’ять. На жаль, на вул. В. Чорновола, а раніше на майдані Привокзальний, біля пустуючого торгового центру, гранітні камені вже замінили і вивезли. Виявляється, за цією схемою із приходом до влади С. В. Надала «утилізовано» величезну кількість довговічних та якісних каменів із натурального матеріалу й залізобетону та замінено на вироби сумнівної якості з пресованого бетону.
Що потрібно тернополянам знати про бортові камені із гірських порід, зокрема із граніту. Термін їхньої служби практично не обмежений, це десятки та сотні літ. Міцність у рази більша, ніж у залізобетонних, та й ті кращі по експлуатаційних показниках за пресовані бетонні, якими їх підмінюють місцеві шахраї. Водопоглинання граніту в десятки разів менше, а відповідно і морозостійкість набагато вища. Та що говорити, коли у світі граніт визнано найкращим, надійним та практичним матеріалом для виробництва дорожнього бордюру, властивості якого неможливо переоцінити. Тож не дивно, що такі бордюри використовують повторно, адже вони не втрачають своїх властивостей сотню літ і будуть служити вдячним мешканцям на вулицях успішних міст на всіх континентах, зокрема Лондона, Парижа, Берліна, Нью-Йорка і Львова. Лише владі Тернополя вони не догодили.
Не дивно, що до цих ремонтів залучені ПМП “Нортон” як проектувальник та ТзОВ “Том-Інвестбуд” як підрядник, засновником чи бенефіціаром у яких є одна і та ж особа – Мазурик В.Р. Одна фірма проєктує заміну, інша її втілює.
Проаналізувавши дані аналітичної системи YouControl, ми виявили високу залежність цих двох юридичних осіб від ходу проведення тендерів, політичної ситуації та інших потенційно корупційних складових. А тому не дивує і те, що в, актах підписаних чиновниками, залежними від Надала, та проєктантом із МПМ «Нортон», гранітні бортові камені на вул. Чорновола визнані зруйнованими, які після демонтажу непридатні для подальшого використання та поверненню не підлягають. Перевірити реальний стан зруйнованості та їх відсутності відповідно до підписаного акта може кожен за посиланням, пересовуючи зображення у потрібному напрямку.
https://www.google.com.ua/…/data=!3m6!1e1!3m4!1su4mZCmRaEj3… А також можна ознайомитись на прикладі одного із міст Нідерландів, як такі ж «зруйновані» бортові камені використовують передові, а тому багаті громади міст світу, де не править корупція. https://www.google.com.ua/…/data=!3m6!1e1!3m4!1sYbfHJvpsGDP…
Оскільки чиновники досі не звільнені, а справи не передані у відповідні органи, це мера влаштовує.
Не повинні влаштовувати такі корупційні схеми нас із вами – громаду Тернополя.
Чи пройде це пройдисвітам безкарно, а якісні елементи наших вулиць, встановлені попередніми поколіннями, залишаться тільки на пам’ятних світлинах? Це залежить від розуміння та дій тернополян, виконання передвиборних обіцянок президента та депутатів Верховної Ради щодо зупинення корупції…
ДемАльянс Тернопіль
Джерело: Тижневик "Номер один"