Найсвіжіше:
• Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото) • Водій з Бережанщини на пішохідному переході збив молоду тернополянку  • У Тернополі шахрай ошукав пенсіонера на 110 000 гривень • На Тернопільщині на сьогодні відмінили графік погодинних вимкнень світла • На Тернопільщині поховали уродженця Києва, котрий загинув у Курській області • Передчасно пішла із життя депутатка Гусятинськоі селищної ради • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 21 листопада • Церебральна кома: у лікарні на Вінничині помер 53-річний воїн з Тернопільщини • Найвідоміше підприємство Тернопільщини змінило голову правління • Вісім місяців надій та сподівань: війна забрала життя водія саперного взводу з Тернопільщини • На Тернопільщині втратили бронювання робітники аграрного сектору • Ще один син Підгаєччини віддав своє життя за Батьківщину
rss

Хірургічне лікування геморою:  нове вирішення старих проблем


Опубліковано: 28 Листопада 2016р. о 10:12

dsc_0129

Пацієнт, якому провели успішну операцію на серці, охоче розповідає  усім, що тепер його життєвий двигун працює на всі сто.  А от  хворий  з гемороєм про свою проблему мовчить, бо надто вже  вона делікатна, та й біль після оперативного втручання такий, що ворогові не побажаєш. Людина невимовно страждає.  Чи не єдиний вихід із ситуації – сучасні ефективні методи лікування геморою,  які  застосовують у Тернопільській міській комунальній лікарні швидкої допомоги.

Команда хірургів цього медичного закладу  вдосконалила методику оперативного втручання  за допомогою циркулярного степлера й отримала  патент на свій винахід. Автори  розробки  –  кандидат медичних наук, доцент кафедри загальної  хірургії Тернопільського медичного університету  Андрій Господарський, головний проктолог Тернополя, фахівець вищої категорії Руслан  Буратинський та проктолог Роман Древніцький. Нова запатентована методика дозволяє одночасно позбутися не лише внутрішніх, а й зовнішніх гемороїдальних вузлів. І це лише одна з її переваг.  Руслан Буратинський, автор ідеї, лікар-проктолог вищої категорії, головний проктолог Тернополя:

– Усім відомо, що традиційна гемороїдектомія – це  6-8 днів,  проведених  у стаціонарному відділенні, а згодом тривалий  реабілітаційний період. Щоб скоротити  час, проведений у стаціонарі, та швидше відновити  працездатність хворого,  ми апробували  різні методики. Застосовували  діодний лазер, але він годиться лише  за  першої  та другої стадій захворювання. Використовували   латексні кільця, втім вони ефективні тільки на ранніх стадіях, коли  є   лише внутрішній   геморой.  Але як діяти при запущених формах хвороби, щоб одразу ліквідувати  внутрішні та  зовнішні гемороїдальні вузли і пришвидшити відновний процес? Ясна річ, базувалися на операції степлерної гемороїдопексії, хоча  вона  також має обмежені показання і при цьому залишаються зовнішні гемороїдальні вузли. Щодо  традиційної гемороїдектомії за Міліганом-Морганом, то  її недолік у тому, що реабілітаційний період, як правило,  довготривалий.

Використовуючи розроблену та запатентовану нами методику, видаляємо внутрішні і ліквідовуємо збільшені зовнішні гемороїдальні вузли шляхом застосування спеціального апарата – циркулярного степлера. Оперуємо пацієнтів з III-IV стадіями захворювання, ускладненим  випадінням слизової оболонки. Зауважили, що, завдяки застосуванню модифікованого кисетного шва, в ранньому післяопераційному періоді не виникає стенозу.   

За  три роки   провели   понад 200 оперативних втручань. Після такого втручання  термін перебування пацієнта в стаціонарі скорочується до однієї-двох діб, а реабілітаційний період скорочується майже вдвічі у порівнянні з класичними методиками.

Андрій Господарський, кандидат медичних наук, доцент кафедри загальної  хірургії TДМУ:

– Геморой належить до вельми поширених захворювань і зустрічається в понад 10 відсотків дорослих. Клінічні дані свідчать, що 90% оперативних втручань з приводу геморою успішно виконуються міні-інвазивними методами. Методику лікування геморою з застосуванням степлерної гемороїдопексії широко застосовують у країнах Європи та Північної Америки понад десять років. У Тернопільській  міській комунальній лікарні швидкої медичної допомоги впроваджено застосування апаратної степлерної гемороїдектомії з деартеризацією та мукопексією. Саме втручання триває 15-20 хвилин.  Однією з важливих  переваг запропонованого нами методу є майже повна відсутність больового синдрому в ранньому післяопераційному періоді. Під час традиційної гемороїдектомії за Міліганом-Морганом внаслідок накладання великої кількісті швів на слизову пацієнти відмічають виражений больовий синдром. Накладання ж степлерного шва дозволяє суттєво зменшити больовий синдром і відмовитися від наркотичних знеболювальних. У таких пацієнтів біль тамується однією дозою звичайних анальгетиків. 

Завдяки запропонованій методиці, пацієнти можуть повернутися  додому вже  на другу добу після операції. Звісно, вони  приходять до нас через  10- 20 днів,  аби проконтролювати, як відходять скоби після степлерного шва. Ми оцінюємо стан рани, даємо рекомендації, які полягають у прийомі ванночок двічі на день, використанні мазей. Більшість прооперованих можуть виконувати домашню роботу вже  з третього дня. Після операцій з приводу геморою пацієнти часто переживають, що дефекація буде болісною, тому обмежують прийом їжі. Проте ми, навпаки, налаштовуємо їх на звичне  харчування,  щоб уникнути психологічного страху перед дефекацією. Вони відзначають, що жодного посилення болю під час дефекації не відчувають.

Загалом у лікарні швидкої допомоги практикуємо весь набір найсучасніших методів, які в розвинених країнах застосовують при лікуванні патології перианальної ділянки. Ми диференціюємо покази до оперативного втручання,  не оминаючи й інших міні-інвазивних методів, зокрема: накладання латексних кілець, застосування апарата Liga-Sure, високоінтенсивного діодного лазера, а також дезартеризацію гемороїдальних вузлів за методом HAL-RAR.

Відомо, що одним із симптомів геморою  є наявність крові під час дефекації, але причини кишкових кровотеч розмаїті – це можуть кровоточити гемороїдальні вузли, а ще – поліпи, доброякісні новоутворення прямої та товстої кишки, анальні тріщини. Крім того, за кровотечами може «ховатися» рак прямої чи товстої кишки. Тому дуже важливим  для нас є вибір  методів обстеження, аби  вчасно діагностувати ці захворювання. Одним з найточніших є цифрова відеоколоноскопія, яка дає змогу розпізнати новоутворення на ранніх стадіях.

Взагалі ж активне впровадження  новітніх методик дає можливість людині   безболісно позбутися недуги та швидко відновити свою працездатність  і якість життя. Щодо  модифікованого нами методу, то про його високу ефективність свідчать вдячні  відгуки наших пацієнтів, які  приходили із запущеними стадіями гемороїдальної хвороби, але  після операції щиро рекомендували своїм знайомим чи родичам, у яких така ж проблема,  звернутися у нашу клініку. Якщо  раніше від  своїх пацієнтів я часто чув  подяку, але зі словами, що ворогові не побажаєш того болю, який охоплює після операції, то завдяки використанню сучасних технологій, вони описують такі ж  відчуття, як  під час візиту до стоматолога. Результати та досвід застосування новітніх технологій у хірургічному лікуванні геморою були  представлені на медичних симпозіумах, конференціях, зокрема, на IV з’їзді колопроктологів України,  та схвалені медичною громадськістю.  

Лариса Лукащук


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: , , ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
20 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше