Найсвіжіше:
• Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото) • Водій з Бережанщини на пішохідному переході збив молоду тернополянку  • У Тернополі шахрай ошукав пенсіонера на 110 000 гривень • На Тернопільщині на сьогодні відмінили графік погодинних вимкнень світла • На Тернопільщині поховали уродженця Києва, котрий загинув у Курській області • Передчасно пішла із життя депутатка Гусятинськоі селищної ради • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 21 листопада • Церебральна кома: у лікарні на Вінничині помер 53-річний воїн з Тернопільщини • Найвідоміше підприємство Тернопільщини змінило голову правління • Вісім місяців надій та сподівань: війна забрала життя водія саперного взводу з Тернопільщини • На Тернопільщині втратили бронювання робітники аграрного сектору • Ще один син Підгаєччини віддав своє життя за Батьківщину
rss

Художник-вітражист Ліліана Антонів: «Твори часто народжуються в безладі та хаосі»


Опубліковано: 28 Серпня 2018р. о 14:22

Чим привабливий вітражний розпис? Своєю опуклою текстурою, яка створює відчуття об’ємності, яскравою палітрою фарб, що зачаровує свідомість, і можливістю поринути у святковий настрій. Цього яскравого літа ми вирішили познайомити читачів нашої газети з автором не менш яскравих робіт, художницею Ліліаною Антонів, що створює незвичайні за красою вітражні малюнки.

«Дар до малювання отримала від батька»

– Пані Ліліано, хто Ви за освітою і чи якось перетинається вона з Вашим хобі – малювати вітражі?

Я – лікар-стоматолог, і звісно, перетинається. У стоматології без творчого підходу, навиків скульптора, відчуття кольору дуже важко.

– А з чого ж починався Ваш творчий шлях? Як Ви прийшли до вітражного розпису?

Десять років тому, як це часто буває, під час декретної відпустки мене потягнуло на творчість. І я почала з батику (техніка розпису по тканині за допомогою воску та барвників, – авт.). Створила серію картин «квіти» і всі, окрім однієї, роздарувала. Її я оформила в рамку і зберегла як своє перше творіння. А згодом, десь за півроку, родина розпочала ремонт у нашій новій квартирі, оформленій у класичному стилі. І тут виникло питання про те, яке скло обрати в міжкімнатні двері та на кухонні меблі.  Вирішила вивчити це більш досконало, щоби самостійно розписати вітражі у квартирі.

– То я так розумію, профільної освіти у Вас немає і художньої школи Ви не закінчували… Це, мабуть, дар від Бога?

Дар від батька… Тато шикарно малював, він був головним архітектором в одному з районів Львівської області. Мабуть, це від нього я отримала такий подарунок.

– Які є техніки розпису і якою користуєтеся конкретно Ви?

Насправді технік дуже багато, у своїй творчості я використовую безконтурну, контурну, багатошарову, одношарову, металеву, структурну, глуху, прозору, аплікацію, трансфер, трафаретну, мастихінову, мережевну, а ще техніку альбінос та живопис. Їх комбіную та поєдную.

– На яких матеріалах працюєте, що саме розписуєте? 

Вікна, двері, меблі, фасади, світильники, ніші, картини…

– Попередньо плануєте, що буде зображено, чи частіше це виходить у ролі творчого експромту?

Це завжди експромт, але після детального вивчення інтер’єру, вподобань, стилю, іноді навіть знаків зодіаку та нумерології (посміхається, – авт.).

– Ви пам’ятаєте свій перший вітражний виріб, зберегли його?

Першим був цвіт яблуні на кухонних меблях. Скло було вибране нерівне і структуроване. Робота була складна, фарба постійно стікала в заглиблення, залишаючи виступи майже прозорими. Ефект був дуже цікавий. Цю роботу я зберегла на згадку.

– Де Ви черпаєте натхнення? Що саме знаходить відображення у Вашій творчості?

Натхнення можна знайти всюди: у подорожі, на прогулянці, в ресторані, розглядаючи орнаменти, зображені на килимах або одязі, в мережі інтернет та будь-де.

«Ідеї приходять під час роботи!»

– Розкажіть, як виглядає Ваше робоче місце, в якій обстановці народжуються Ваші твори?

Ізольоване і з гарним освітленням, а ще добре провітрюване. Оскільки я працюю з фарбами на сольвентній основі, а у них специфічний і різкий запах, може запаморочитись голова. Твори часто народжуються в безладі та хаосі. Я ніколи наперед не знаю, що саме використаю. Чи це буде фарба, чи додам структури або інших ефектів. Ідеї приходять під час роботи!

– Що Вам найбільше подобається у роботі, що найлегше і найскладніше у ній?

Подобається процес створення, але найефективнішим, звичайно, є кінцевий результат. Найлегше, коли людина або чітко знає, чого хоче, або цілком покладається на мене. Найважче, коли тебе не розуміють, а ти не можеш на папері донести всю красу….

– Яка частина творчого процесу для Вас найцікавіша?

Пошук! Пошук ескізу, колористики, підбір структур і різкий поворот у процесі створення. Це додає інтриги.

– Скільки часу йде на створення однієї роботи?

Звичайно, все залежить від багатьох факторів: тут і величина, і кількість шарів, і структури, і додаткові елементи, і спецефекти. Та в середньому це займає близько двох тижнів.

– Ми завжди бачимо сам результат, а як проходить процес створення вітражу?

– Для початку необхідно гарно відчистити та відмити поверхню, обов’язково її знежирити.  Я працюю в рукавичках, бо якщо ненароком зачепити скляну поверхню і залишити сліди, а вони неодмінно залишаться, то можуть бути погрішності. Щоби гарно намалювати вітраж, потрібно покласти його на дуже рівну поверхню, навіть з ватерпасом. Бо якщо поверхня не буде ідеально рівною, то фарба коливається, пливе в інший бік, і тоді можна отримати абсолютно інший ефект, не завжди приємний. Потім вітраж сохне не менше 24 годин. Якщо не вичекати цього часу, то він може здеформуватися. Коли працюю з багатошаровою технікою, то кожного разу чекаю, коли висохне попередній шар, для того щоб приступити для нанесення наступного.

«Творчим людям притаманна криза»

– Як родина ставиться до цього захоплення? Ви «втягнули» когось ще у цю творчість?

Родина ставиться з розумінням, стараються не заважати й активно дають поради, якщо я запитую. На жаль, поки що нікого з родини у свою творчість не «втягнула». Та ще є надія (сміється, – авт.). У мене двоє діток, старший син раніше пробував, але в нього творчість у стилі абстракціонізму та експресіонізму.  А донька – дуже творча особистість, але її більше вабить скульптура та хенд-мейд.

– Чи Ви розглядаєте Ваше хобі як бізнес? Чи створення ваших шедеврів лише для друзів і близьких?

Бізнес – у планах. Мрію про власну студію, велику світлу, з галереєю.

– Наскільки це затратно у плані коштів і скільки взагалі вартує, приміром, один квадратним метр чи сантиметр розпису?

Сьогодні це доволі коштовний вид мистецтва. Матеріали досить дорогі. Я використовую лише французькі та італійські фарби і допоміжні матеріали.

Це забезпечує довговічність виробу, його особливу гру кольорів на сонці. Відносно вартості, то я суджу, що все залежить від складності роботи, адже чим вона складніша, тим більший розхід матеріалів, і становить від 3 500 грн. до значно вищої цифри за 1 кв. м.

– А бувають моменти творчої кризи? Як Ви її долаєте?

Так, криза притаманна творчим людям, без неї не обійтися. У ці моменти навчаюся, стараюся віднайти щось особливе або відволікаюся на інші речі, наприклад, на себе, на сім’ю, розваги. А коли розслабляєшся, то й криза минає.

– Як Ви бачите своє заняття через кілька років? У якому напрямку хотілось би рухатися?

Бізнес, студія, креатив, молода команда, галерея…

– Ви проводите майстер-класи?

Ні, але планую, однак поки що в он-лайн форматі.

– А на що Вам не шкода витрачати свій вільний час, якого, як я розумію, у Вас дуже небагато.

На близьких, на себе, на зустрічі з цікавими людьми, на навчання, читання книг.

– Що би Ви порадили тим, хто хоче професійно займатися хенд-мейдом і бути затребуваним майстром? Якими якостями необхідно володіти?

Треба мати терпіння, зосередженість і… знову терпіння.

– Що потрібно зробити кожному, щоби змінити наше життя на краще?

Займатись улюбленою справою, знайти себе. Тоді кожен зможе бути справді корисним у своїй галузі, яку він знає досконало і любить її.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:





Новини
22 Листопада
21 Листопада
20 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше