В Україні з 1 липня зростають прожиткові мінімуми, відповідно до яких зросли практично всі соціальні допомоги, які до них прив’язані. Також внесено зміни щодо проведення нарахувань допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.
Із 1 липня вводиться новий вид державної соціальної допомоги, якої досі не було, і призначатиметься з 1 січня поточного року. Це щомісячна державна соціальна допомога на догляд одиноким особам, які досягли 80-річного віку та за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду й одержують пенсію відповідно до законів України. Розмір допомоги становить 684,8 гривень (40% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність).
Про це повідомив директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської облдержадміністрації Вадим Боярський та детально розповів про інші види соцвиплат.
– На Тернопільщині різні види допомог отримують понад 80 тисяч мешканців області. Їм проведено автоматичний перерахунок державних допомог на липень, відповідно до збільшеного прожиткового мінімуму. Нагадаю, з 1 липня прожиткові мінімуми для основних соціальних груп населення стали такими: для дітей віком до 6 років – 1859 гривень (була 1 779 грн.), для дітей віком від 6-ти до 18 років – 2 318 гривень (була 2218), для працездатних осіб – 2 197 гривень (була 2108) та для осіб, які втратили працездатність, – 1712 грн. (була 1 638), – повідомив Вадим Андрійович.
Через те, що збільшився розмір прожиткового мінімуму, соціальна допомога нараховуватись буде по-новому. Зокрема у липні відбувся перерахунок призначеної допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування.
– Для дітей віком до 6 років допомога збільшилась і становить з 1 липня 4 647,5 грн., (була 3 558). Для дітей від 6-ти до 18 років – 5 795,5 грн. (була 4 436). Якщо дитина має інвалідність, то розмір допомоги становитиме 3,5 прожиткового мінімуму. Зокрема максимальний розмір допомоги для дітей з інвалідністю становитиме: до 6 років – 6 506,5 грн., від 6-ти до 18 років – 8 113 грн. Це без урахування отриманих аліментів, пенсій та допомог на дитину, – додає директор департаменту соцзахисту ТОДА.
На виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб» розроблено та подано на розгляд проєкт, який передбачає зміни алгоритму розрахунку соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям. Цим проєктом передбачається врахування майнового стану як при призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, так і для одиноких матерів. При зверненні за вказаними видами допомоги необхідно заповнювати розділ декларації, в частині наявності у власності особи житла або транспортних засобів. Також у цьому проєкті йдеться про те, що соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям та допомогу на дітей одиноким матерям, які звернулися за її призначенням у липні-серпні 2020 року, буде призначено та проведено виплату, починаючи з липня 2020 року.
– Також хотів би повідомити, що передбачається допомога члену малозабезпеченої сім’ї на організацію підприємницької діяльності. Це буде одноразова безвідсоткова допомога працездатному члену малозабезпеченої родини для організації такої діяльності і виведення сім’ї з бідності, яка буде надаватися державною службою зайнятості за рахунок коштів державного бюджету. Порядок надання такої допомоги, її розмір та умови повернення буде визначати Кабмін, – підсумував Вадим Боярський.
Соломія Вершигора
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: газета "Номер один", новини Тернопільщини, соціальна допомога