Народний депутат має бути чесним, порядним, обізнаним у всіх питаннях, що стосуються його компетенції, а також активно працювати й особисто голосувати.
Функція парламентарія – писати законопроекти, а не «гріти» свій округ ремонтами садочків, шкіл і доріг. Такої думки дотримується Володимир Кравець – голова Вишнівецької об’єднаної територіальної громади (ОТГ), а також кандидат у народні депутати в одномандатному виборчому окрузі №164.
–Чим нинішня виборча кампанія відрізняється від попередніх?
–Ці вибори – дочасні, а тому був вкрай малий період для агітаційної кампанії. Довелося працювати в особливому режимі. Також упевнений, що буде дуже багато несподіванок уже за фактом голосування. Як на мене, до Верховної Ради можуть обрати людей, які навіть про таке не мріяли, а «пролетять» повз мандат ті, хто впевнений у перемозі.
–Яким, на вашу думку, буде майбутній парламент?
–Таким, як вирішать люди… Однак мене дуже турбує те, що майбутня Верховна Рада буде ще менш монолітною, ніж «стара». Адже до парламенту зайдуть люди із дуже різними поглядами на все: від міжнародної і внутрішньої політики до економічних орієнтирів держави. Боюся також, що новообрані парламентарії можуть перетворити Раду на ще одне «акціонерне товариство», де будуть торгуватися і домовлятися…
«Розвалювати Україну під патріотичними гаслами стало модно»
– Трендом цієї виборчої кампанії стали «нові обличчя». Ми бачимо багато людей, які досі не мали жодного стосунку до політики. Чи є у цьому якісь загрози?
–Загрози є завжди. Адже люди не до кінця розуміють, хто йде у політику, яка у них мета тощо. Навіть відомі партії часто на мажоритарних округах висувають кандидатів, яких місцеві жителі взагалі не знають. Є таке й цьогоріч…
Так, перевагу дійсно варто надавати молодим. Вони ще не стали «гвинтиками» старої системи. Адже саме вона з’їдає нашу країну зсередини… Наголошую, я ніколи не був би у політиці, не очолював би Вишнівецьку ОТГ, якби бачив, що у державі і без мене є зміни на краще: закон діє, народ процвітає і не шукає долі за кордоном… Але в нас усе просякло корупцією. Я вже дивитися не можу на тих, хто б’є себе в груди, що він патріот, а насправді за ним верби ростуть. Розвалювати Україну під патріотичними гаслами вже стало модно… Не хотів би й надалі таке бачити.
– Як ставитеся до людей, які тепер опинилися при владі? Чи налаштовані бути в опозиції, якщо вони робитимуть якісь шкідливі кроки?
– Якщо доля і виборці будуть прихильними до мене, то я про таке заявлятиму просто з трибуни Верховної Ради. Я змушу всіх почути мій голос. Мовчати точно не буду!
– Частину українців обурює, що у державі згортають українізацію, декомунізацію…
– Я цим також обурений. Адже ми живемо в державі, яка називається Україна. Вона має бути й надалі Незалежною та Соборною, а не частинкою Росії. Це повинні зрозуміти всі.
– Із якими політичними партіями Ви ніколи не знайдете спільної мови, а хто – Ваші ідеологічні однодумці?
– Співпрацюватиму в парламенті виключно з тими, для кого інтереси держави та її громадян є вищими за бажання власної наживи. Відкрито заявляю, що очевидними опонентами для мене є представники Опозиційної платформи «За життя», Опозиційного блоку чи Партії Шарія.
До речі, наді мною не тяжітиме «партійна дисципліна», тому я зможу підтримувати всі пропозиції, що йтимуть на користь Україні і її народу. Тож при ухваленні рішень я буду керуватися принципом доцільності.
«Функція народного депутата – писати законопроекти»
–Чимало українців не уявляють, що має робити нардеп. Насправді ж він не повинен ремонтувати дороги і встановлювати лавочки…
–Так, це правда. Це не є функцією народного депутата – бігати по садочках, по школах і лікарнях та щось там перед виборами (бо так зазвичай є) ремонтувати, «латати», лагодити. Бюджетна сфера має бути під цілковитою опікою сільського, селищного або міського голови, а також керівників адміністрацій на місцях.
Функція народного депутата – писати законопроекти, приймати звернення від людей і відстоювати їхню думку, писати запити до Кабміну та різних відомств тощо. Особисто я готовий вести законотворчу діяльність, зважаючи на той досвід, який уже маю. До того ж я готовий взяти фахових помічників – юристів, які будуть мені допомагати.
–А яким має бути справжній народний депутат?
–Чесним, порядним, обізнаним у всіх питаннях, що стосуються його компетенції. Про те, що він має брати активну участь у засіданнях сесій і комісій, а також голосувати особисто, навіть не згадую. Адже іншого шляху не бачу.
До речі, я би відразу запропонував законопроект, що дозволяв би відбирати мандат у тих, хто потрапив до Верховної Ради, отримує там непогану зарплату, але при цьому нічого не робить. Нехай це місце займе людина, яка дійсно думає про державу.
–Не секрет, що дехто йде до парламенту, щоби захистити свій бізнес. Інших цікавлять влада і заробітки…
–Я йду до парламенту, щоби будувати в Україні дійсно правову державу. Я ніколи не буду голосувати «за 30 срібняків». Честь для мене дорожча за гроші. Причому відміну недоторканності для всіх без винятку я підтримую обома руками. Якщо ти чесний, завжди чиниш гідно, не розкрадаєш бюджету, то тобі немає чого боятися.
Надія Новак
Джерело: Тижневик "Номер один"