Колишній аграрій та екснардеп, а нині радник Міністра МВС Михайло Апостол розповів, що земельну реформу в Україні необхідно починати з вирішення проблеми державних земель сільськогосподарського призначення, який кільканадцять мільйонів гектарів.
– Як вирішити проблему державних земель с/г призначення, які знаходяться в постійному користуванні Міністерств, відомств, державних структур, підприємств, різноманітних громадських установ, спільних підприємств тощо? Частину, можливо, розпаюємо, частинувіддамо під ОСГ та ФГ, закриємо питання з учасниками АТО та іншими пільговиками згідно діючого законодавства, а що робити з рештою? А таких залишиться ще 7-8 мільйонів га, в тому числі біля 5 мільйонів гектарів використовуються без технічної документації, без присвоєного кадастрового номера. Їх ще чомусь називають землями, які вкрадені у держави, – каже Михайло Апостол.
На думку колишнього тернопільського нардепа, для наведення ладу в земельних відносинах потрібна,в першу чергу:
– політична воля, адже зрозуміло, що на кін ставиться десятки мільярдів гривень недоотриманих поступлень в казну держави щорічно;
– закінчення проведення повної і об’єктивної інвентаризації цих земель;
– необхідні об’єктивні розрахунки і наукове обґрунтування щодо потреб у землях сільськогосподарського призначення, які знаходяться в постійному користуванні сотень збиткових держпідприємств та у всіх землекористувачів у структурі Кабміну.
– вся ця «зайва» та земля без правовстановлюючих документів має бути виставлена на продаж права оренди на відкритих і прозорих аукціонах А на перехідний період до проведення аукціонів на таку землю встановити оренду плату від 4 до 6 тисяч гривень за 1 гектар, в залежності від знаходження і природніх ризиків господарювання.
– Тож хто більше заплатить і надасть розрахунки, той і буде орендувати. Внаслідок проведених аукціонів в різних областях України орендна плата зростала в кілька разів від стартової, а ще більше – від ціни, яку платили до аукціону. Ось так мала б початися земельна реформа, – підсумував Михайло Апостол.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: земля, Михайло Апостол, реформа