Крупи – один з цінних продуктів масового споживання. Вироби з різних видів круп мають високу засвоюваність, смакові якості, калорійність та інші споживчі переваги. Крупа користується великим попитом у населення, її широко використовують у громадському харчуванні і консервній промисловості, а також для дієтичного і дитячого харчування.
Виробництво круп у структурі ПАП «Агропродсервіс» – доволі нова галузь. Але враховуючи, що займатися переробкою зерна останнім часом стає все прибутковіше, цей напрямок виробництва має перспективне майбутнє. Адже власна переробка – це той шлях, який розвиває компанію, дає додаткові робочі місця та створює додану вартість продукції.
Виробничі потужності круп’яного цеху розташовані в с. Теофіпілка Козівського району. Середня потужність виробництва круп у місяць становить 250 тонн. Все обладнання в круп’яному цеху українського виробництва – ПАТ «Могилів-Подільський машинобудівний завод ім. С. Кірова» Вінницької області та ВАТ «Хорольський механічний завод» Полтавської області.
Асортимент круп’яного цеху доволі різноманітний: пшенична, ячмінна, горохова, перлова, гречана та кукурудзяна крупи. Всі вони мають високі показники якості, які постійно контролює власна сертифікована лабораторія, що відповідає вимогам ДСТУ ISO 10012:2005.
Достатньо стабільний, проте мало розвинутий ринок круп’яних продуктів помітно оживився в останнє десятиріччя. Найбільш гострою стала проблема підвищення конкурентоспроможності продукції. На ринку стала переважати продукція, яка більш зручна до використання. Одним із напрямків розвитку круп’яної продукції є її фасування в дрібну тару. Цей маркетинговий підхід дозволяє значно підвищити конкурентоспроможність продукції, адже частина її реалізується через торговельні мережі.
Враховуючи аспекти розвитку ринків переробної харчової промисловості, в поточному 2017 році запрацював цех із фасування круп власного виробництва рідної торгової марки «Бабусі Марусі». Фасувальна лінія виробництва ТОВ «НВП Інтермаш» м. Києва дозволяє запаковувати до 5 тис. пачок протягом зміни.
Упакування зернопродуктів дозволяє перш за все донести до споживача багато інформації, що підвищує конкурентоспроможність продукції і забезпечує можливість формувати і просувати на ринку власну торговельну марку, затверджувати у свідомості споживача образ стабільного й конкурентоспроможного підприємства.
Основними споживачами зернопродуктів виробництва ПАП «Агропродсервіс» є жителі України. Проте потрібно зважати, що одним із важливих напрямків розвитку переробної галузі є також формування сприятливих умов для розвитку експортного потенціалу компанії. Навесні поточного року розпочато експорт круп власного виробництва до країн Європейського Союзу – Угорщини та Польщі.
У компанії постійно працюють над розширенням аспектів виробництва, і одним із напрямків, який має довготривалу перспективу, є виробництво пшеничного борошна різних ґатунків, а в планах ще й виробництво житнього обдирного борошна, адже в товарних посівах компанії культивується озиме жито.
Джерело: Тижневик "Номер один"