Коноплі давно вийшли з розряду наркотиків, адже окрім медичного застосування, технічні сорти дозволяють створити конопляне волокно. Це неперевершена сировина для виготовлення натуральної тканини, в складі якої зовсім немає речових зі психостимулюючим ефектом. Особлива структура волокон дає можливість виготовити тканину, яка:
- стійка до зовнішніх агресивних чинників;
- не схильна до деформації;
- не псується під час прання.
Зараз є повноцінні цикли з виробництва матеріалу, засаджуються величезні плантації для постачання сировини.
Що таке конопляне волокно та особливості натуральної тканини
Вироби з конопляного волокна – це речі, які мають лікувальні властивості. Основна перевага натуральної тканини у тому, що вона:
- зручна;
- гігієнічна.
Також матеріал дуже міцний – перші джинси компанії Levi’s були виготовлені саме з конопляного полотна. До інших переваг матеріалу відноситься:
- м’якість;
- гіпоалергенність;
- довговічність;
- при постійному використанні стає ще міцнішим.
Зносостійкість обумовлюється особливою структурою конопляних волокон:
- тканина не деформується навіть під час прання на температурі 90 градусів;
- якщо речі з конопляної тканини носити постійно, то можна отримати додаткову перевагу – матеріал здатний нейтралізувати токсини, не дає розмножуватись бактеріям та патогенним мікробам, при цьому шкіра дихає;
- гігієнічність забезпечується якостями натуральної мембрани – волокно не створює парникового ефекту на поверхні шкіри під одягом.
Саме тому речі з конопляного волокна прекрасно підходять для будь-якого сезону. Вони не дозволяють перегріватись літом. Взимку запобігають переохолодженню.
Як виготовляється конопляна тканина
Виробництво представленого матеріалу – це особливий процес. Спочатку поле засівається відповідним насінням різних сортів конопель. При цьому кущі повинні рости близько один від одного. Рослини мають залишатись на полі до того часу, поки листя не опаде. Після цього коноплі потрібно скосити та залишити лежати на полі. Саме там їх має промити дощ, при цьому потрібно один раз перевернути скошені кущі, щоб коноплі просохли з кожного боку. Цей процес дозволяє розм’якшити волокно. При цьому поживні мінеральні речовини та азот можуть повернутися назад в ґрунт.
Після того, як рослини просохнуть під сонцем, стеблі збираються спеціальною технікою. Також, машина повинна відокремити волокна рослини від м’якоті. Потім проводиться подальша обробка отриманих волокон, щоб у результаті отримати міцну та екологічно чисту тканину.
Переваги та недоліки конопляного волокна
Тканина, яка отримується з конопляних волокон, може похизуватися зносостійкістю. При цьому вдається зберегти корисні та цінні властивості. Матеріал дбайливо взаємодіє зі шкірою та здатен захистити від негативного впливу довкілля:
- солей важких металів;
- несприятливої комбінації температури та вологи;
- негативних наслідків від надлишку ультрафіолетових променів.
Готова тканина повністю гіпоалергенна. Під час вирощування технічних сортів не використовуються токсичні хімікати, щоб захистити рослини від бур’яну, шкідників та іншого. На вулиці, де вирощуються коноплі, кущі та дерева не заражаються інфекціями. Також там неможливо знайти шкідників. Речі з конопляної тканини комфортні, не обмежують рухи.
Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Мітки: конопляне волокно