Є така дієта, яка вкрай корисна для мозку і пам’яті людини. Вона передбачає додавання у свій раціон харчування деяких продуктів. Це справжнє підживлення для мозку, яке насичує вітамінами, мінералами, корисними речовинами й антиоксидантами. Мозок людини найбільше любить омега-3, що знаходиться в рослинних оліях, а також насінні, горіхах і рибі здебільшого. Вітаміни, мінерали і корисні речовини також вкрай важливі для здоров’я мозку і хорошої пам’яті.
Отже, які продукти варто додати до свого щоденного раціону харчування
Насіння льону
Насіння льону — це одне з найкращих джерел альфа-ліноленової кислоти. Це корисні жири, які вкрай позитивно впливають на здоров’я мозку. Вони зміцнюють пам’ять і покращують роботу органа.
Досить з’їдати близько 2 столових ложок насіння льону в день. Але найкраще його попередньо подрібнювати в блендері або кавомолці. Після подрібнення льон потрібно відразу вжити, а не залишати. Потім насіння окислюється і втрачає всі корисні властивості.
Жирні сорти риби
У свій раціон харчування для здоров’я мозку варто додати лосось, тунець, скумбрію, сардини, макрель та інші жирні сорти риби. Крім омега-3, в цьому продукті харчування є ще багато фосфору, кальцію, білка.
Волоський горіх
Волоські горіхи також багаті на омега-3. Крім того, тут міститься ще й щедра порція вітаміну Е. Якщо регулярно вживати цей мікроелемент, то зниження когнітивних функцій значно сповільниться. У день досить з’їдати близько 2-3 горішків.
Шпинат
Якщо хочеться зробити салат, то варто обов’язково додати в нього шпинат. Усього стакан цього листового овочу містить досить непогану дозу вітаміну Е. Мало того, тут є ще й фолієва кислота, яка також корисна для здоров’я мозку. Вона покращує пам’ять і концентрацію уваги.
Шинка
Білок дуже важливий для роботи мозку. При цьому в ньому мають бути цінні амінокислоти. А містяться вони в м’ясі. Шинка має в собі не лише амінокислоти, а й білок, омега-3, омега-6 та інші корисності. Так що не зайвим буде зробити собі бутерброд з цільнозернового хліба і шматочка домашньої шинки.
Трави
Якісні омега-3 та інші корисності є ще й у травах. Особливо слід виділити естрагон і орегано. У них містяться корисні жирні кислоти. Орегано і естрагон значно покращують смак різних страв і навіть салатів.
Буряк
Завдяки корисним речовинам у складі, буряк здатний покращувати кровообіг у мозку. Тут багато вітаміну В9, який значно знижує ризик старечого недоумства. Водночас каротиноїди в буряках захищають від депресії, покращують зір і підсилюють активність мозку.
Цільнозернові крупи
Без енергії мозок не в змозі нормально працювати. Орган важливо постачати глюкозою, але правильною. А міститься вона в цільнозернових кашах, у яких низький глікемічний індекс. Корисними будуть овес, гречка, бурий і дикий рис, а також макарони із твердих сортів пшениці.
Кориця
Кориця змушує мозок активно працювати і почуватися добре. Білки в складі допомагають генерувати нейрони. Навіть аромат кориці здатний покращувати пам’ять та увагу. Так що не зайвим буде додавати корицю в чашечку кави.
Насіння чіа
Насіння чіа вже встигло завоювати звання суперфуду, і це не просто так. Річ у тім, що при замочуванні продукт харчування виділяє гель, який багатий на найважливішу жирну кислоту — омега-3. Насіння чіа також зменшують апетит і допомагають контролювати показники ваги. Так що їх однозначно варто додати у свій раціон харчування.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: здоров’я, корисні продукти, мозок, харчування