У додатку «Дія» можна згенерувати ковідні паспорти тим, хто перехворів на коронавірус. Як це зробити, скільки вони діють і кому будуть доступні?
Українці, які перехворіли на коронавірус, можна згенерувати цифровий сертифікат про одужання. Цей документ дасть людині можливість протягом 90 днів ходити на роботу, користуватися всіма «благами цивілізації» поряд із вакцинованими громадянами і навіть виїжджати за кордон без щеплень. Щоправда, отримати його зможуть не всі: МОЗ запровадило досить жорстке обмеження.
Що дає паспорт перехворілого на коронавірус
Підприємства України можуть усувати з посади людей, які не мають щеплення від COVID-19. В обов’язковому порядку це робитимуть школи, інститути, лікарні та інші державні установи. «Під роздачу» потрапляють працівники громадського харчування та сфери послуг: за допуск невакцинованих працівників до роботи компанії загрожує штраф 17 тис. грн. Людей ставлять у ситуацію вибору: щепитись чи сидіти вдома. Останній випадок – здавай ПЛР-тест кожні три дні. Особливо прикро це тим, хто недавно перехворів на ковід і має «поганий» заряд антитіл. За даними ВООЗ, такий імунний захист від COVID-19 зберігає свою ефективність не менше 3-х місяців.
Як мінімум, на ці три місяці перехворіли на ковід цілком можна «зрівняти в правах» з щепленими громадянами. Проте для цього потрібний спеціальний документ. Цей документ дозволить тим, хто одужав від коронавірусу, 90 днів користуватися всіма «пільгами» вакцинованих: їздити у громадському транспорті, ходити на роботу, відвідувати ресторани, кафе та спортзали.
Сертифікат одужання від коронавірусу дасть українцям можливість не лише вільно пересуватися всередині країни, а й їздити за кордон. Так само, як і паспорт вакцинації, він буде згенерований у двох видах: для внутрішнього використання та міжнародного зразка. Щоправда, тут треба враховувати, що його ухвалять далеко не всі країни. Станом на сьогодні він має бути валідним у тих державах, які входять до Довірчої мережі здоров’я Євросоюзу (EU COVID Certificate Gateway)
Як отримати сертифікат одужання від ковіда
Згенерувати паспорт перехворілого можна самостійно – у додатку Дія або на сайті сервісу електронних цифрових послуг. Однак для цього обов’язково буде потрібний запис лікаря в електронній системі охорони здоров’я (ЄЗОЗ) про те, що у вас підтверджений ковід. Так що без візиту до лікаря (навіть якщо ви хворієте у легкій формі) у цьому випадку не обійтися. Через 15 днів після того, як лікар зробив запис у системі здоров’я, ви зможете отримати документ про одужання. Термін дії паспорта перехворілого – 90 днів.
Джерело: Тижневик "Номер один"