Найсвіжіше:
• Конфлікт довкола будівлі колишньої Тернопільської телерадіокомпанії: погляд ветеранів • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 25 листопада • Тернопільська футзальна ліга: хет-трики Довгуня і Шкварла та два автоголи в одному матчі і на одній хвилині • У Курській області загинув десантник з Тернопільщини • На Тернопільщині відкрили виставку робіт загиблого воїна, художника-декоратора Володимира Чорного • У місті на Тернопільщині торгують російськими товарами (+фото) • Понад пів року вважався безвісти зниклим: на Донеччині загинув стрілець-санітар з Тернопільщини • На Тернопільщині від отруєння грибами перестало битися серце ще однієї дитини • Команда «Ветерани Тернопільщини 40+» нагороджена за перше місце у ветеранському чемпіонаті (+фото) • Довга дорога додому: офіційно підтверджено загибель на Донеччині воїна з Тернопільщини • Тернопільський плавець здобув бронзу на чемпіонаті України (+фото) • Релокований із Сум виробник метупаковки відкриє завод у Тернопільській області • Студенти в Тернополі вийшли на пікет проти зміни орендаря будівлі мистецького коледжу • “Потяг до життя” представили в Тернополі • Тернопільська футзальна ліга: покер Новачинського, хет-трик Білика та лідерство “Гермеса-7” • Завод харчових напівфабрикатів збудують у Тернопільській області • Ще один депутат з Тернопільщини склав свої повноваження • У військовому госпіталі помер солдат резерву з Тернопільщини • У центрі Тернополя змінили схему організації дорожнього руху • 38-річний житель Тернополя здійснив серію крадіжок з автівок та підвалів багатоповерхівок (+відео) • У Шумську лікар-стоматолог жорстоко побив 12-річного хлопця • У Тернополі відбулася звітна конференція Асоціації футболу Тернопільщини • Футбольні матчі Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини переносяться через негоду  • На Прикарпатті затримали тернополянку за вербування жінок для проституції у Польщі • На Тернопільщині відійшла у вічність відома банкірка
rss

Кременеччина має свій «Вишиваний шлях»


Опубліковано: 16 Липня 2017р. о 9:55

Ви знали, що у бібліотеці Кременецького ліцею зберігалося близько 1,5 тис. інкунабул (це більш ніж зараз налічується у всій Україні)? А що у кременецьких каменоломнях є відбиток панцера величезної черепахи? І що о 5.00 ранку із Вовчої гори на спеціальній орнітологічній вишці у бінокль можна поспостерігати за птахами? А що із висоти Замкової гори Кременець захоплює і вражає туристів навіть у несприятливу погоду, бо схожий на голлівудські «Сутінки» чи «Твін Пікс»?

EXIF_HDL_ID_1
EXIF_HDL_ID_1

І я не знала, а тепер знаю. А ще знаю, що туризм розвивають не на нудних і нікому не потрібних нарадах у кабінетах, а на відпочинкових базах, у затишних кафе та ресторанах, і у деяких установах, які щиро вірять у те, що їхня робота потрібна і кабінетами не обмежується. Туризм розвивають люди, які у цьому безпосередньо зацікавлені, і ті, хто просто любить своє місто…

Двоє відомих тревел-блогерів Сергій Нагорний та Ірина Журавель у рамках туристичного туру «Вишиваний шлях» приїхали до Кременця не за найкращої погоди. Було холодно та падав дощ. Проте програми мандрівки ніхто не скасовує за будь-яких погодних умов.

Перш за все ми показали гостям історичну центральну частину міста. Дорогою заїхали до Білокриниці. Хоча це не входило до програми, ми просто не могли не показати блогерам розкішного палацу графа Вороніна.

Сергій уже бував у Кременці, та усередину собору Преображення Господнього й у бібліотеку КОГПА ім. Т. Шевченка потрапив уперше, як і на Замкову гору. Ірина була вражена атмосферою книгозбірні академії та ще більше її історією.

– Я навчалася на туристичному напрямку, це моя спеціальність. Проте навіть для мене досі в Україні залишаються нерозвіданими безліч цікавих туристичних місць, – каже Ірина Журавель. – Гадаю, завдяки туру «Вишиваний шлях», вдасться виправити цю історичну несправедливість.

Далі встановлювати історичну справедливість ми вирушили до Кременецького ботанічного саду. Він також зустрів нас дощиком та свіжістю зелені. Мандрівники вперше довідалися, звідки у Києві взявся університет св. Володимира (нині КНУ ім. Т. Шевченка) та ботанічний сад ім. Фоміна. Сергій Нагорний навіть жартував на цю тему: «Складається враження, що все найкраще, що є у Києві, перевезли із Кременця. Для киянина це удар по самолюбству. Але він його мужньо пережив.

Трохи зігрівшись, ми вирушили на Замкову гору. Ще один удар по київському самолюбству: монголо-татари Київ узяли, а Кременець – ні. Але, вражений живописними краєвидами кременецьких гір, Сергій стерпів і це.

DCIM100GOPROG0068531.
DCIM100GOPROG0068531.

Отже, після першого короткого знайомства з містом поїхали поселятися та зігріватися. Приймали Ірину та Сергія на базі відпочинку «Бабина стодола» у с. Рудка. Та на відпочинок у блогерів часу було обмаль, адже вже наступного дня їх чекала насичена екскурсійна програма. А ще потрібно підготувати звіт про попередній день.

Другий день прокладання «Вишиваного шляху» Кременеччиною розпочався із краєзнавчого музею. Директор Андрій Левчук не лише познайомив мандрівників з експозицією, а й влаштував для них майстер-клас із виготовлення свистунців.

Знайомство із НПП «Кременецькі гори» розпочалося з нещодавно відкритих, а тому мало кому відомих маршрутів. Тревел-блогери побували на найстарішому в Україні Козацькому кладовищі, Єврейському кладовищі, у каменоломнях, які справили майже шокуюче враження, та біля джерела «Корито». Екскурсовод Юля Голуб розповіла про факти, яких не знають навіть місцеві.

Коротка перерва, смачний та ситний обід, і ми вирушили далі. Після спокійної прогулянки на Іру та Сергія чекали екстремальні розваги. Свою порцію адреналіну вони отримали на санній трасі, де під пильним наглядом тренера Андрія Малищика відчули на собі, що таке зимовий вид спорту влітку.

Аби довершити незабутні враження, ми з гостями вирушили на пікнік. Не абикуди, а на гору Вовчу, звідки відкривається казковий краєвид аж до Почаївської лаври. Аби в Іри та Сергія надовго залишився приємний смак (у всіх розуміннях) після подорожі Кременеччиною, познайомили їх і з кулінарним туризмом. Причаровував місцевими делікатесами Валерій Тимошенко. Так, це чоловік Оксани Тимошенко, яка разом з директором Нацпарку приклала чимало зусиль (у свій законний вихідний), аби гості ніколи не забули подорожі «маленькою Швейцарією» та зрозуміли, чому так називають Кременеччину.

На завершення, уже поза програмою, мандрівники побували на Божій горі. Це місце щороку відвідують сотні тисяч паломників та туристів, тож ми також не мали права оминути його увагою.

Здивувати людей, які, подорожуючи, об’їхали чи не увесь світ, дуже складно. Як кажуть Ірина Журавель та Сергій Нагорний, наш край має величезний потенціал для розвитку внутрішнього туризму. Перше і, мабуть, найважливіше, що для цього необхідно, – зайнятися цим всерйоз. Навряд чи це будуть управління, відділи та інші установи, від яких багато чого залежить, але мало що цікавить. Це будуть волонтери, підприємці, блогери, які із широко відкритими та щиро здивованими очима розповідатимуть про те, яка наша країна прекрасна. А ще пересічні українці, яким цікаво більше дізнатися про непізнану Україну, ніж провалятися тиждень на турецькому пляжі у режимі all inclusive.

Олена Ілинич

 

Фото:

  1. Тревел-блогер Ірина Журавель була шокована від побаченого у кременецьких каменоломнях
  2. У рамках туристичного туру «Вишиваний шлях» Сергій Нагорний не міг не зробити селфі з Замкової гори

Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
24 Листопада
23 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше