Нещодавно управління юстиції в Тернопільській області запровадило кілька он-лайн сервісів. На початку користувачі сприйняли їх з обережністю, а вже зараз тернополяни стали активними їх користувачами. Про це свідчить статистика звернень.
До таких електронних сервісів належить видача електронного апостилю, он-лайн подання документів (запис без черги в органи ДРАЦС) і видача свідоцтв про народження дитини безпосередньо у пологовому будинку.
– З початку року видано майже 3500 апостилів, – каже начальник Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Едуард Кольцов. – Це значний показник. Варто зазначити, що раніше громадянам необхідно було звертатися до фірм-посередників, які відправляли документи в Київ. При цьому людина переплачувала немалу суму. Зараз вартість послуги становить всього 51 грн. При цьому термін видачі документа скоротився.
З початку року в підрозділах ДРАЦ для укладення шлюбу зареєструвались 139 осіб. З них 50 пар – через веб-портал. Спершу цей сервіс був не дуже популярний серед користувачів. За старою доброю традицією пари приходили в ДРАЦС, аби особисто подати заяву. Але зараз кількість користувачів збільшилася.
Активно просувається робота і щодо видачі свідоцтв у пологових будинках. Спершу цей сервіс працював тільки у пологовому будинку Тернопільської міської комунальної лікарні №2. Потім – у кожному райцентрі, а в середині року – ще й перинатальному центрі «Мати і дитина», що на Замковій.
1 травня цього року завершився процес передачі повноважень у сфері державної реєстрації на місця. У результаті ліквідовано 14 районних, міськрайонних управлінь юстиції в області. Реєстраційні функції передано 21-му центру надання адміністративних послуг, 17- ти районним державним адміністраціям, 4-ом міським радам (міст обласного значення), 5-ти акредитованим суб’єктам, 18-ти міським, сільським, селищним радам та 134-ом нотаріусам, які мають право вчиняти дії, пов’язані з нерухомістю та земельними ділянками. 18 сільських і селищних рад створили в себе відповідні підрозділи, які теж мають право займатися вказаними діями.
– Завдяки цьому, нам вдалося розвантажити всі черги. Громадянин може прийти у будь-яке відділення чи центр, не обов’язково за місцем проживання, і вчинити дії, які йому необхідно, – зазначає Едуард Кольцов.
Попри те, що управління юстиції більше не здійснює реєстрації земельних ділянок, за структурою збережено функції контролю. Якщо громадянин вважає, що йому безпідставно відмовили в реєстрації об’єкта нерухомості, він може звернутися в управління юстиції, де працює спеціальна комісія з розгляду спірних випадків.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: міністерство юстиції, тернопіль