Найсвіжіше:
• Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото) • Водій з Бережанщини на пішохідному переході збив молоду тернополянку  • У Тернополі шахрай ошукав пенсіонера на 110 000 гривень • На Тернопільщині на сьогодні відмінили графік погодинних вимкнень світла • На Тернопільщині поховали уродженця Києва, котрий загинув у Курській області • Передчасно пішла із життя депутатка Гусятинськоі селищної ради • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 21 листопада • Церебральна кома: у лікарні на Вінничині помер 53-річний воїн з Тернопільщини • Найвідоміше підприємство Тернопільщини змінило голову правління • Вісім місяців надій та сподівань: війна забрала життя водія саперного взводу з Тернопільщини
rss

Летовище з сертифікатом, але літаки поки не літають


Опубліковано: 12 Грудня 2016р. о 14:25

20161205_121224

Тернопільський аеропорт отримав сертифікат Державіаслужби. Тепер летовище може приймати літаки, щоправда, не всі. Приземлитися у Тернополі можуть тільки малі та середні повітряні судна, а ось для великих потрібні спеціальні умови. Зараз керівництво аеропорту проводить переговори з операторами щодо запуску внутрішніх рейсів, та дати посадки першого літака поки не називає.

Готують нові проекти

Близько року тривала активна робота стосовно запуску тернопільського аеропорту. Робота велася одразу на кількох фронтах. З одного боку, обласна рада оформляла право власності на земельні ділянки під комунальним підприємством. З іншого – погашала борги та виділяла кошти на першочергові потреби. Саме ж керівництво аеропорту працювало над отриманням сертифіката.

Шлях для такої «візії» був довгим. На початку переговорного процесу в Тернополі побували представники Державіаслужби України, які сформували перелік недоліків із 46 пунктів. Їх вимагали негайно усунути.

– Усунення частини цих недоліків потребувало прийняття рішень командного характеру, – каже директор КП «Тернопільавіаавтотранс» Юрій Малецький. – Десять пунктів не можливо було ліквідувати без виділення додаткових коштів. Наприклад, отримати сертифікат не можна було без іншого сертифіката – служби авіаційної безпеки. Вона вимагає у штатному розписі підприємства від 18 до 20 сертифікованих працівників. Обласна рада цього скликання виділила 750 тис. грн. на навчання персоналу. Також необхідно було організувати контрольно-пропускні пункти та розробити технологію здійснення контролю тощо.

Поряд з тим, керівництво аеропорту розробило ще кілька проектів, які матимуть різні джерела фінансування. Два з них передбачають фінансування з Фонду регіонального розвитку. Перший – проект реконструкції даху. Його вартість – близько 2,8 млн. грн. Другий – проект з утеплення фасадів та реконструкції зовнішнього вигляду приміщення аеровокзалу – 3,5 млн. грн.

Ще один потужний проект – будівництво бетонної огорожі. Його вартість становить понад 2 млн. грн.  Він був одним із головних пунктів вищезазначеного переліку. І водночас найбільш затратним.

– Одним із головних пунктів на шляху до отримання сертифіката була заміна існуючої огорожі довжиною 800 метрів, – каже Юрій Малецький. – Так історично склалося, що ще з 80-х років у північно-східній частині вокзалу розміщені дачі. Це становить велику загрозу щодо несанкціонованого проникнення на територію аеропорту. Тривалий час люди за рахунок летовища розширювали городи, що є неприпустимо.  

Велика бетонна стіна має мінімізувати ці ризики.

Сідати у Тернополі зможуть не всі

Або, як би сказав Віталій Кличко, сідати зможуть усі, але не в Тернополі. Річ у тім, що наразі летовище адаптоване лише для малих повітряних суден. Тож поки може розраховувати в основному на внутрішні рейси.

– Сертифікат – це як диплом для студента, який закінчив навчання, але ще не має роботи. Аеропорт повинен виконувати рейси, тому зараз тривають переговори з різними операторами, – зазначив пан Малецький.

Які напрямки потенційно можуть стати досяжними для тернополян і які компанії можуть у нас працювати, керівництво області поки не розголошує. Боїться наврочити. Кажуть, про це повідомлять, коли рішення буде ухвалено остаточно.

Аналогічна ситуація і з ціновою політикою. Чи будуть доступні для тернополян авіаперельоти, поки теж не відомо.

За словами Юрія Малецького, внутрішні рейси та європейський напрямок мають певні відмінності. Перше передбачає використання повітряних суден малого класу (до 40-50 місць). Такі рейси Тернопіль може приймати хоч сьогодні. Значно складніша ситуація з європейським напрямком. У ньому застосовуються судна пасажиромісткістю від 80 до 150 місць (класу «Airbus A320», «Boeing 737»). Для їх посадки потрібно привести у відповідність руліжку (передзлітна траса). Вона побудована ще у 1984 році і потребує заміни поверхні аеродромного покриття довжиною близько 2 км. Специфіка літаків, які здійснюють таке сполучення, – низьке розташування двигунів. Якщо двигун АН-24 знаходиться на висоті 2-2,5 метра, то у «Boeing – 737» – 56 см від поверхні землі.  Тому зараз небезпечно пускати такі рейси  на існуючу руліжку.

Що ж до цінової політики, то тут теж є певна специфіка.

– Для того, щоб говорити про ціну, треба знати, яка авіакомпанія тут працюватиме, – каже Юрій Малецький, – українські монстри на ринку авіаперевезень чи «Lowcoster», «Wizz air», «Carpatair». Зараз Державіаслужба України дозволяє аеропортам надавати знижку на рівні 85% за комплекс функцій, які виконує аеропорт. У результаті за рахунок дешевого аеропортного обслуговування «Wizz air» вернувся у Львів. Згідно з наказом Міністерства транспорту, аеропорт бере плату за кожен кілограм повітряного судна. Якщо «Airbus A320» важить 64 або 68 тонн (в залежності від комплектації), то компанія була зобов’язана платити 25 тис. грн. лише у вигляді обов’язкових платежів. Якщо аеропорт має право застосовувати знижку, то ціна може зменшитись навіть у шість разів. Це один із чинників, який впливає на ціноутворення квитка. Другим фактором є паливо. Його ціна в Україні дуже висока. Наприклад, у  Білорусі вартість палива нижча на 30%, в Європі – на 40%.

Ну і, нарешті, все залежить і від авіапарку компанії: обсягу споживання палива судном, комфорту тощо.

Тернопіль досі не полишає надії стати запасним аеропортом для Львова. Однак знову ж таки наше летовище, на відміну від міста Лева, зможе приймати не всі рейси, а лише певного типу повітряні судна. З’ясувалося, що частка малих літаків, які приземляються і злітають у Львові, не велика. В основному це чартерні рейси.

– Наприклад, у суботу Львів був закритий. Відмінили чотири рейси. Ми могли їх прийняти. Щоб приймати весь спектр повітряних суден, нам потрібно привести у відповідність руліжку, – каже директор летовища.

Усі незавершені роботи керівництво області планує закінчити за рахунок додаткових джерел фінансування. Це стосується будівництва нового терміналу, формування допоміжних структур тощо. Чималу суму летовище може отримати по програмі підтримки малих аеропортів, згідно з якою на Тернопіль передбачено близько 90 млн. грн.

Як повідомив перший заступник голови облради Василь Деревляний, у вступній частині програми зазначено, що для отримання фінансування аеропорт потрібно передати у державну власність. Область на такий крок не готова. Зараз вона готується до прийняття програми розвитку летовища. Після її затвердження керівництво області планує звернутися до Кабінету Міністрів з проханням виділити ці кошти для підтримки аеропорту без зміни форми власності.

Зоряна Гарасимів  


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
20 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше