Найсвіжіше:
• Шахраї з Тернополя не поставили для ЗСУ понад сто дронів • Тернопільські студенти у футболі декласували лучан • 13 об’єктів нерухомості: декларація керівника поліцейських Борщівщини • “СМ-Транс” пробився до фіналу ветеранського чемпіонату України • Понад 7 млн доходу: декларація головного поліцейського Прикарпаття • Головний спонсор тернопільської «Ниви» увійде в керівництво УАФ • У Тернополі відкрили реабілітаційний центр для військових • На Тернопільщині сестра обікрала пораненого брата з ЗСУ • МФК «Тернопіль»: відомі суперники у фіналі чемпіонату України • Простір на максимум: як правильно обрати бокси для зберігання • У Заліщицькій громаді сталася аварія з двома потерпілими • В ставку на Кременеччині знайшли мертве тіло • Польські правоохоронці зацікавилися Крупою та її ріднею • У громаді на Тернопільщині 1500 будинків будуть без газу • На Борщівщині сталася масштабна пожежа (фото) • У Донецькій області загинув воїн з Тернопільщини • Почаївська лавра має бути доступною для всіх: глава УГКЦ • На щиті з Донеччини повернувся воїн з Тернопільщини • Мерія Тернополя вирішила накупити пакетів на 30 тисяч • Тернополянин пошкодив стіни 27 храмів обласного центру • Bolt заблокував таксиста, який домагався пасажирку • Дешеві айфони: шлях до інновацій за доступною ціною • На Тернопільщині незаконно вирубали дуба на 3,3 мільйона • Озвучено дату старту чемпіонату Тернопільщини з футболу • Житель Почаєва продавав обріз та гранату
rss

Лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко: «Тільки звільнився у запас – усе! Ти – сміття і нікому не потрібен!”


Опубліковано: 14 Лютого 2018р. о 15:19

Лідер політичної партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко з робочим візитом побував днями в Тернополі. Разом із головою обласного осередку «Громадянської позиції» Петром Ландяком політик поспілкувався з журналістами та розповів про проблеми обороноздатності України, про несправедливість щодо виплат військовим пенсіонерам та про втрати Україною авторитету на міжнародному рівні.

Розмову Анатолій Гриценко почав із події планетарного масштабу – з запуску Ілоном Маском найпотужнішої космічної ракети на планеті.

– Це той випадок, коли приватний бізнес доріс до усвідомлення своєї соціальної відповідальності на противагу нашому олігархату, який заробляє на тарифах, витягуванні природних запасів. Нам слід задуматися, над вирішенням яких проблем зараз працює людство?! Тоді як наше внутрішньополітичне “вошкання” не дає країні отримати позитивну перспективу. В цьому контексті я би хотів перейти до практичної політики, адже в наших умовах вкрай важливо підняти технологічний рівень та зупинити відтік наших кращих умів за кордон. Повертати їх на Батьківщину не примусом, а стимулами, аби вони могли реалізувати себе в рідній країні, – зауважив Анатолій Гриценко.

Ключову роль у цьому плані Анатолій Гриценко відводить оборонно-промисловому комплексу. Політик вважає, що це не просто науково-дослідні підприємства, інші структури, які забезпечують армію чи Нацгвардію. Військова техніка, на думку Гриценка, – це потужний драйвер інженерної думки, науки.

– Усе найкраще, що з’явилося в світі у плані техніки, спочатку створювали для військового використання: від засобів зв’язку до телевізорів чи лазерів. Потім через механізми конверсії воно знаходило використання в цивільному секторі. Саме держава в наших умовах через бюджетне фінансування, оборонні програми спроможна фінансувати і фундаментальну науку, і прикладну науку та виходити на проривні технологічні рішення,- розповідає Гриценко.

За його словами, в кращі часи в оборонно-промисловому комплексі України було задіяно понад півмільйона людей.

– Нещодавно побував у Миколаєві, який вважається потужним вузлом кораблебудування. Знаєте, яке державне замовлення на підготовку фахівців за спеціальністю “кораблебудування”? П’ять осіб. Це говорить про те, що насправді ми втрачаємо технологічний баланс. Коли я був Міністром оборони і членом уряду, ми розробили ключові, базові проекти, які охоплювали сотні підприємств для того, щоб їх підняти. Один із них безпосередньо пов’язаний із сусіднім Львовом. Це модернізація винищувача МіГ-29. На основі авіаремонтного заводу було задіяно близько 100 підприємств по всій країні. Другий крупний проект – це корабель класу “Корвет”, який так само охоплював близько 100 підприємств. Третій – оперативна тактична ракета “Сапсан” з оновленням систем залпового вогню “Смерч”, “Ураган”, яка дісталася нам ще з Радянського Союзу на основі наших підприємств. Чому це тоді і зараз вкрай важливо? Тому що тепер слова “інженер-конструктор”, “інженер-технолог” практично зникли зі словника. Подивіться, які спеціальності зараз обирають люди? Дуже мало тих, хто хоче реалізувати себе в технічній сфері. На жаль, практично вся техніка, яка нас оточує зараз (від прибиральної машини до гаджетів), усе те, де є додана вартість, фактично імпортне. Та ми повинні здійснити цей прорив в науці! Приклад із ракетою Ілона Маска повинен змусити нас над цим задуматись!

Зупинився Анатолій Гриценко і на поточних проблемах. Зокрема, прокоментував масову акцію протесту біля Верховної Ради за участю військових пенсіонерів.

– Ця проблема вкрай кричуща, адже йдеться про близько 500 тис. осіб, а якщо врахувати членів їхніх родин, то взагалі про мільйони людей, яких просто втоптали в грязюку. Хіба можна, замахнувшись на пенсійну реформу, розпіаривши її тезами про осучаснені пенсії, ні на копійку не підняти пенсії військовим? Це яскравий приклад того, як держава ставиться до людей у погонах. Виходить, доки ти служиш, а зараз, тим більше, воюєш, ти потрібен. Тільки звільнився в запас – усе! Ти – сміття і нікому не потрібен. Хіба ж таке можливо? Не можна так ставитися до людей! Уряд бреше і це я кажу відверто. Адже вирішити цю ситуацію з легкістю може Кабінет Міністрів України, ніхто інший! – продовжив Анатолій Гриценко.

Політик вразив журналістів інформацією про те, що різниця в доплаті при присвоєнні чергового військового звання (наприклад, коли підполковник стає полковником) становить лише п’ять гривень.

– Тобто навіть на чарку горілки, щоб “обмити” нову зірочку, не вистачить…П’ять гривень!  Коли військовим генералам за нові звання дають доплату, то це  140 грн., 145 грн., 150 грн. У той час в прокуратурі люди отримують 2,5 тис. грн., 3000 грн., 3600 грн. – за те саме звання… Тобто армія, яка воює, отримує у 20 разів менше. Як можна так ставитися до людей у погонах? До речі, люди ці організовані. Поки що вони вийшли на мирний протест. Повірте, якщо вони захочуть, винесуть і Раду, і Кабмін. Чи потрібно нам це? Вважаю, що ні. Йдеться про виконання базових функцій державою. І як би там не було, це не компетенція Президента, це пряма відповідальність Міністра соціальної політики, яким зараз є А. Рева, і Прем’єр-міністра – В. Гройсмана. Тобто відповідальність має прізвище. Ще між ними є Віце-прем’єр П. Розенко.

Очевидно, що вже нова влада, за словами Анатолія Гриценка, після виборів 2019 року матиме ряд завдань, які слід виконати негайно та чітко! Доведеться розібратися не лише із внутрішніми проблемами, а й налагодити зовнішні зв’язки та відновити репутацію, яку, на думку лідера «Громадянської позиції», практично розгубив діючий Президент України.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , , ,




Новини
8 Квітня
7 Квітня
За кого ви проголосуєте, якщо вибори президента відбудуться у 2025 році?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше