Найбільш небезпечним періодом для перебування людей на льоду є настання плюсової температури повітря, при якій лід починає танути. Однак не всі знають, а якщо і знають, то не дотримуються запобіжних заходів на льоду, через що потрапляють у лихо і, як не прикро, гинуть від утоплення. Найчастіше цим застереженням нехтують рибалки, котрі, виходячи у таку погоду на лід, ставлять під загрозу своє життя та здоров’я. Протягом зимового періоду минулого року рятувальники міста неодноразово реагували на виклики, пов’язані з потраплянням людей під лід.
Коротко про сумну, але фактичну статистику. 11 лютого 2016 року надійшло повідомлення про те, що неподалік пристані, навпроти Тернопільського замку, чоловік провалився під лід. У ході проведення працівниками служби порятунку рятувальних робіт дана особа була врятована та передана працівникам медичної служби.
3 лютого 2016 року надійшло повідомлення про те, що поблизу мікрорайону Пронятин на каналі річки Серет під лід провалилася людина. По прибуттю на місце рятувальники провели пошуково-рятувальні роботи, в результаті яких неподалік від місця провалу під кригою було знайдено жителя міста Тернополя без ознак життя.
Надання допомоги людині, яка провалилася під лід
При наданні допомоги людині, яка провалилася під лід, не можна рухатись до неї на повний зріст, тому що існує небезпека самому потрапити в біду. До потерпілого слід наближатися лежачи, розкинувши руки і ноги. Для надання допомоги можна використовувати підручні засоби: дошку, драбину, жердини тощо. Лежачи на одному з таких предметів, той, хто надає допомогу, повільно просувається до потерпілого на відстань, що дозволяє йому подати (кинути) мотузку, пояс, шарф тощо. Потім той, хто надає допомогу, відповзає назад і поступово витягує на лід потерпілого. Якщо для надання допомоги немає нічого під рукою, тоді двоє-троє осіб лягають на лід ланцюжком, наближаються до потерпілого, тримаючи один одного за ноги, а перший із них подає потерпілому ремінь, одяг тощо.
Тернопільський міський відділ Управління ДСНС України у Тернопільській області вкотре звертається до жителів м. Тернополя з проханням відповідально поставитися до цієї проблеми задля запобігання загибелі чи травмування людей на водоймах у цей небезпечний період.
Пам’ятайте, що елементарне дотримання заходів безпеки на льоду збереже Ваше життя та здоров’я.
Тернопільський міський відділ Управління ДСНС України у Тернопільській області,м. Тернопіль, вул. Котляревського, 22а, тел. 52-59-47
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: безпека, допомога, лід, управління дснс