Майже весна: до якої садової роботи вже можна братися


Опубліковано: 13 Березня 2021р. о 7:30

Новий дачний сезон уже стартував

Зимова погода все частіше змінюється весняною відлигою. Не за горами і новий дачний сезон, а в досвідчених садівників він уже почався. І найперша та важлива – побілка .

Весняний камуфляж

Для побілки треба підібрати день, коли температура буде вищою за 0° С. Якщо під деревами ще лежить сніг, його треба відгребти від стовбурів, щоби повністю побілити кору.

Важливо: побілка повинна встигнути висохнути, а не замерзнути. Тому краще білити вранці. Можна приготувати побілку з вапна і глини або купити готову, проблем ні з тією, ні з іншою не буде. Для захисту від лишайників і деяких хвороб у розчин можна додати 100-300 г мідного купоросу. Заодно і забарвлення побілки буде красивішим.

Білять стовбур і скелетні гілки. Чим більше і вище побілите, тим краще. Загалом, куди рука дістає. Тільки дрібні гілочки білити не треба — їм нічого не загрожує.

До речі, побілені дерева неохоче відвідують шкідники. Тому цим нехитрим методом і сад прикрасите, і проблем буде набагато менше.

Готуємо розсаду

Розсада щосили зеленіє на підвіконні. Поки це тільки перець і баклажани, але в березні-квітні підтягнуться помідори, капуста та інші культури. Тому готуйте їх до десанту в город — проводьте регулярне загартування. Багато хто обмежується тільки тижневим загартуванням перед висадкою. Але практика показує, що робити це треба протягом усього періоду вирощування, тоді розсада виходить міцнішою і не витягується, як мотузка.

Сім разів відріжте, один раз замажте

Зараз саме час обрізати сад. Важливо: температура повітря повинна бути не нижчою за 5º С. Якщо є підозра, що дерево сильно підмерзло, то залиште його без обрізки до цвітіння. Під час цвітіння зазвичай уже все видно. Так буває з персиками і нектаринами.

Пам’ятайте, що сад сильніше обрізають під урожайний рік, а якщо рік обіцяє бути порожнім, тобто дерева відпочивають після торішнього плодоношення, то обрізка повинна бути обережною.

Усі рани, що залишилися при обрізанні, замазувати садовим варом нема потреби. Тільки ті, що більші 2 см у діаметрі. Решта спокійно заростуть без всякої замазки.

Обрізали – обприскайте!

Після обрізки саме час обприскати сад викорінюючими препаратами: брунькою, 3% бордоською рідиною та іншими. Який виберете, не важливо, головне, щоби погода була тепла, температура плюсова. Зазвичай обробку ними проводили раз у три-п’ять років. Але тоді не було такого інфекційного фону і промислові сади оброблялися гектарами. Зараз дачникам упоратися набагато складніше. Тому обприскувати доводиться щороку, чергуючи препарати.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: , , ,

Перегляньте також:





Новини
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше