Невід’ємною частиною будь-якого складського приміщення є спеціалізовані системи зберігання. Для цього використовуються металеві стелажі, що дозволяють акуратно розміщувати товари, забезпечуючи високу продуктивність робочої діяльності. Ще за допомогою такого обладнання відбувається раціональне використання вільної площі. Це у підсумку відбивається на ефективності розвитку бізнесу. Перед тим як облаштовувати склад відповідним обладнанням, необхідно дізнатися про те, які ж бувають види металевих стелажів.
Різновиди та характерні особливості
Не тільки в складських приміщеннях, а й в інших організаціях своє активне застосування знайшли металеві стелажі. На відміну від дерев’яних аналогів сталеві конструкції відрізняються підвищеною надійністю, що пов’язано з їх стійкістю до механічних впливів. Такі системи зберігання являють собою збірно-розбірні конструкції, які складаються з вертикальних опор. Їх виготовляють з високоміцної сталі, тому що саме ці деталі беруть на себе усе навантаження.
Залежно від призначення та особливостей застосування, розрізняють такі різновиди металевих стелажів:
1. Поличні — стелажні системи, які оснащені великою кількістю полиць з ДСП або металу, на яких можна зберігати різнотипні товари. Одна з головних якостей такого обладнання — відкритий доступ до вантажів, що спрощує не тільки виконання розвантажувально-навантажувальних робіт без застосування спецтехніки, а й проведення інвентаризації.
2. Фронтальні — вони призначені для зберігання палетованих товарів (розміщених на піддонах). Складається конструкція з вертикальних стійок та горизонтальних рам. Відстань між ярусами можна міняти, що реалізується завдяки перфорації на стійках. Вантажно-розвантажувальні маніпуляції виконуються з лицьового боку, від чого й виникла назва цих систем зберігання.
3. Набивні — зустрічається й інша назва – «стекові», призначені для роботи з товарами, розміщеними на піддонах. Тільки на відміну від попереднього типу (фронтальних) набивні системи дозволяють економити вільний простір в приміщенні. Це досягається відсутністю вільного простору між рядами, а доступ до палет відбувається збоку.
4. Мобільні — модернізовані варіанти систем зберігання, завдяки яким вдається підвищити ефективність роботи підприємства та заощадити вільний простір. Мобільні стелажі оснащені роликами, які переміщуються рейками. У разі необхідності доступу до певних товарів системи розсуваються, забезпечуючи простір для переміщення техніки.
5. Консольні. Якщо на підприємстві зберігаються нестандартних розмірів вантажі, тоді слід вибирати консольні стелажі. Вони оснащені виступаючими балками, які призначені для розміщення нестандартних вантажів.
Складське приміщення можна організувати за допомогою мезонінних стелажів. З їх допомогою забезпечується зберігання широкого асортименту товарів.
Переваги при експлуатації
Серед основних якостей, які характерні для металевих стелажів, необхідно виділити:
• великий термін служби;
• стійкість до великих навантажень та навіть здатність витримувати перевантаження;
• швидка організація складського приміщення;
• стійкість до корозії.
При виборі конструкцій важливо враховувати, хто є їх виробником. Найпопулярніші різновиди випускає дніпровське підприємство Forstor. На сайті можна подивитися реалізовані проєкти компанії «Форстор» https://forstor.ua/ua/our-projects/ і вибрати відповідні варіанти для облаштування складу.
Джерело: Тижневик "Номер один"