Нове законодавство в Україні, яке дозволятиме продаж сільськогосподарських земель, має бути прийняте парламентом до кінця наступного місяця, а мораторій на продаж земель припинить свою дію після завершення 2017 року.
Такі зобов’язання українська сторона взяла перед МВФ в оновленому Меморандумі з питань економічної та фінансової політики.
– Лібералізація ринку землі, в тому числі продажу земель сільськогосподарського призначення, продовжує бути суттєвим чинником для підвищення потенціалу економічного зростання України, – йдеться у розділі документа щодо земельної реформи.
З цією метою сторони створили робочу групу з відповідними міністерствами у співпраці зі Світовим банком, яка підготує проект законодавства для того, щоб відкрити ринок землі й дозволити продаж земель за умови належних гарантій.
– Очікується, що затвердження закону про сільськогосподарський обіг земель у парламенті відбудеться до кінця травня 2017 року, – зазначається в Меморандумі. При цьому уточнюється, що в такому випадку поточний мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення триватиме до кінця 2017 року. Одразу після буде дозволено продаж державної власності та приватної землі.
Українська сторона зобов’язалася також провести інформаційну кампанію серед населення, щоб пояснити переваги цієї реформи.
Позаяк Тернопільщину, без сумніву, можна назвати аграрною областю, дискусія навколо впровадження ринку землі стосується нашого краю чи не найбільше. Саме тому місцеві аграрії закликають ретельно підійти до цієї теми.
– У період війни, політичних розбіжностей я вважаю, що поспішно це питання вирішувати не варто! На мою думку, треба продовжити мораторій, розібратися з кадастром. Є ряд спірних питань. Лише після консенсусу можна виносити це питання на голосування, – вважає депутат Тернопільської обласної ради, Герой України, голова одного з найпрогресивніших фермерських господарств краю Петро Гадз.
За словами пана Гадза, у такому стані, як на сьогоднішній день, це питання заполітизоване, похапцем його вирішувати не можна.
– Є ряд питань. Зокрема, звідки ми братимемо кошти на купівлю землі? Ми ж усі в кредитах, значить, хтось інший її купуватиме. А як тоді буде з інфраструктурою, яку ми розбудували? Як бути з нашими тваринами? Врешті-решт, що буде з трудовими колективами? Є багато таких питань, які нас, як аграріїв, хвилюють, і вони залишаються невирішеними. Тому швидко щось змінювати точно не можна! – підсумував Петро Іванович.
Джерело: Тижневик "Номер один"