Агропромисловий комплекс — важливе джерело валютних надходжень і створення робочих місць. Для того, щоб використовувати потенціал експорту продукції АПК, треба розвивати харчопереробні виробництва, розширювати податкові пільги для сільгосппідприємств, які 100% продукції експортують. У цьому переконаний народний депутат України від ВО «Свобода» Михайло Головко.
— Важливо розвивати сільськогосподарську кооперацію і малі переробні локальні об’єднання. Для цього необхідно суттєво збільшити їх фінансування і державну підтримку, — каже народний депутат.
Михайло Головко наголошує, що гроші на модернізацію і побудову таких підприємств можна віднайти завдяки: детінізації ринку сільгосппродукції; зниженню відсоткової ставки за комерційними кредитами на 50%; збільшенню частки довгострокового кредитування на 20% через компенсацію відсоткових ставок; розширення обігу аграрних розписок.
За словами Михайла Головка, заплановані в 2016 році в аграрний сектор дотації — 300 млн. грн. для компенсації кредитної ставки і 50 млн. грн. для підтримки тваринництва — набагато менші, ніж у попередні роки.
— З першого січня 2017-го уряд Гройсмана планує скасувати спеціальний режим ПДВ для аграріїв. Це призведе до дефіциту обігових коштів і змусить сільгоспвиробників звертатися за додатковими кредитами на посівну. Наслідок — подорожчання продукції нового врожаю. Такий крок уряду суперечить діючій коаліційній угоді, де зазначено, що подібні зміни мають бути запроваджені лише з першого січня 2018 року, — зазначає Михайло Головко.
На глибоке переконання Михайла Головка, стратегічною метою держави повинно стати превалювання в експорті готової продукції над сировиною: олія — замість насіння соняшника, біодизель — замість ріпаку, макарони, борошно та сухі сніданки — замість збіжжя тощо. «Експортувати потрібно продукцію з високою доданою вартістю. Це забезпечить створення робочих місць і зростання економіки в цілому за рахунок розвитку переробної галузі. Україна повинна перетворитися із житниці Європи на постачальника туди доброякісних продуктів харчування», — підкреслює Михайло Головко.
Джерело: Тижневик "Номер один"