Новий тролейбусний маршрут, який з’єднуватиме масиви «Аляска» та «Дружба», планують відкрити до Дня міста. За словами депутата міськради від «Солідарності», голови відповідної профільної комісії Михайла Ібрагімова, нова лінія вирішить проблему перевантаження маршруток у цих напрямках та дозволить покращити комфорт містян.
– Михайле Раджеповичу, як з’явилася ідея створення нової лінії?
– Ще під час зустрічей з виборцями в рамках передвиборчої кампанії до мене зверталися мешканці масиву «Аляска» з проханням створити тролейбусний маршрут, який би з’єднував цю частину міста з «Дружбою». Коли я став депутатом міськради по цьому округу, звернення щодо даного питання стали ще частішими. На масиві проживає майже 30 тисяч людей, частина з них – пільгові категорії, для яких проїзд у маршрутці – занадто дороге задоволення. Відтак на основі цих прохань у грудні я направив звернення до міського голови щодо створення нового тролейбусного маршруту. На моє звернення відреагували. В результаті було внесено зміни у Програму соціально-економічного розвитку міста на 2016 рік і при формуванні бюджету передбачили відповідні кошти на цю роботу. Далі над розробкою маршруту працювало управління транспорту, комунікацій та зв’язку міськради і КП «Тернопільелектротранс». Сьогодні робота у завершальній фазі.
– Як буде пролягати лінія?
– Загальна протяжність тролейбусної лінії – понад 5 км. Маршрутом їздитимуть 6-8 одиниць транспорту. З БАМу до центру можна буде доїхати за 15-20 хвилин, доїзд до ринку займе приблизно півгодини, на «Дружбу» – 45 хвилин. Маршруту наразі точно не визначено. Попередньо планувалося, що тролейбуси будуть курсувати за двома різними маршрутами. Один – вулицями Живова – Острозького – Гоголя –Хмельницького – Збаразька – Текстильна – Морозенка – Симоненка – Київська – 15 Квітня – Протасевича – Довженка – Лесі Українки – Бандери – Руська – Острозького –Шептицького – Живова. У зворотному напрямку тролейбус мав їхати через вулиці Карпенка – Миру – Дружби – Руська – Живова – Острозького – Гоголя – Хмельницького – Збаразька – Злуки – Тарнавського – Володимира Великого – Курбаса – Текстильна – Збаразька – Хмельницького – Руська – Острозького – Шептицького – Живова – Мазепи – Кривоноса – Винниченка – Карпенка. Але в процесі роботи виявили ряд технічних нюансів, зокрема, високовольтну лінію на Текстильній, яка потребує часткового переносу. Тому наразі рух із центру по цій вулиці на «Аляску» не можливий. Відтак тролейбус їздитиме по колу з «Аляски» в центр, далі на ринок і на «Дружбу». До речі, у цьому маршруті заплановано додаткову зупинку біля центру зайнятості.
Якщо у тернополян є рекомендації щодо маршруту тролейбуса, прохання звертатися до мене під час прийому громадян, який відбувається щоп’ятниці з 18.00 до 20.00 години за адресою вул. Леся Курбаса, 13. Будемо намагатися врахувати всі пропозиції та зробити маршрут максимально комфортним для людей.
– З якими труднощами стикалися під час роботи?
– Єдина проблема, з якою зіткнулися, – це відсутність тротуару на вулиці Морозенка. Тому у зв’язку з тим, що там буде проходити тролейбусний маршрут, у 2017 році міська рада виділить кошти на облаштування тротуару. Я ж намагатимусь зробити все, щоб це відбулось ще у цьому році. Загалом, більше труднощів не виникало. З бюджету на даний проект було виділено 9 млн. 388 тис. грн. Ці кошти дозволили провести капітальні роботи у модернізації тролейбусних ліній. Крім того, даний проект передбачає освітлення. Відтак уздовж усієї лінії буде встановлено 107 стояків.
Варто зазначити, що все це вдалось реалізувати завдяки злагодженій роботі міського голови, депутатів, управління транспорту та КП «Тернопільелектротранс». Сподіваюсь, наші старання не будуть марними і нова лінія вирішить проблему перевантаження маршруток у цих напрямках та дозволить покращити комфорт містян.
– Що ще Вам вдалося зробити для мешканців свого округу?
– Болючим для багатьох людей залишається питання приватизації земельних ділянок під гаражами, що знаходяться на вулиці Текстильній, 28. Майже 1500 тернополян вже понад 20 років є власниками гаражів, проте змушені орендувати землю, на якій ці гаражі знаходяться. Справа в тому, що у 2012 році Державне підприємство «Промінь», яке володіло на той час землею, без згоди людей віддало її у комунальну власність міста – «Тернопільбудінвестзамовнику» – для реалізації певних інвестиційних проектів. У свою чергу, обурені власники гаражів подали у суд. Після тривалої судової тяганини у 2014 році Львівським апеляційним судом було скасовано всі рішення про передачу землі у комунальну власність і повернуто її у державну. Відтак сьогодні повноваження для вирішення даного питання має Тернопільська ОДА. З боку голови адміністрації Степана Барни є розуміння та підтримка, однак вирішити проблему поки не вдається, оскільки ДП «Промінь» має іншу позицію. Зараз питання розглядається на рівні прокурора області. Для його вирішення ми активно співпрацюємо з депутатами міськради Тарасом Серетним та Андрієм Газилишиним. Сподіваюся, вже найближчим часом нам таки вдасться розв’язати цю правову колізію та все ж допомогти людям приватизувати гаражі.
– У передвиборчій агітації Ви заявляли про підтримку соціально незахищених верств населення. Чи ведеться робота у даному напрямку?
– Звичайно. На одному з прийомів громадян до мене звернулася керівник громадської організації «Дитина», яка об’єднує близько 60 родин дітей-інвалідів. Хоча фактично цим дітям вже виповнилось 18 років, через хворобу всі вони потребують догляду не менш ніж діти. А коштів на утримання організації держава не виділяє, оскільки переважно фінансова підтримка спрямована на допомогу неповнолітнім. Відтак міська рада надала для організації приміщення в безкоштовне користування. Однак за комунальні послуги люди змушені платити із власної кишені. Тому я направив звернення щодо компенсації коштів на комунальні витрати «Дитини» міською радою. Депутати з розумінням віднеслись і підтримали моє звернення. Наразі шукаємо додаткові ресурси для вирішення цього питання, а також можливості оздоровлення та особливого лікування цих дітей.
Поряд з тим, щоденно вирішую надзвичайно багато інших питань, які турбують мешканців мого округу. Насамперед – це адресна матеріальна допомога малозабезпеченим чи хворим, питання благоустрою у дворах. До речі, в окремих будинках на вулиці Леся Курбаса вже зроблено ремонт у під’їздах та проведено роботи з облаштування дворових заїздів і прибудинкової території. А найближчим часом буде проведено капітальний ремонт прибудинкових територій на вулицях Леся Курбаса, 9 і Морозенка, 3.
Я чудово знаю про проблеми людей на окрузі, бо й сам тут проживаю.
Джерело: Тижневик "Номер один"