35-річний тернополянин Микола Городецький – один із тих науковців, котрий свої знання і досвід готовий вкладати у рідне місто, його розвиток та процвітання. Він мріє побачити Файне зовсім іншим – таким, у якому комфортно живеться і комфортно працюється.
Микола Городецький народився 22 травня 1985 року в Тернополі. Закінчив Українську гімназію ім. І. Франка. Навчався у Тернопільському національному економічному університеті, де з відзнакою здобув повну вищу освіту спершу за спеціальністю «менеджмент організації», а згодом – «менеджмент зовнішньо-економічної діяльності». Здобуті знання і навички використовував у підприємницькій діяльності, відкривши перший у Тернополі мотосалон, де продавав мототехнку,
запасні частини до неї та здійснював її ремонт. Створив багато робочих місць з гідною оплатою працівникам.
Економічна криза вдарила по бізнесу, купівельна спроможність громадян знизилася, кредитування фактично зупинилося, але підприємець зумів вистояти і зберегти власні позиції. При цьому вирішив знову податися в науку. В 2015 році Микола Городецький поступив в аспірантуру ТНЕУ, яку успішно завершив у 2019-му, а 5 червня 2020 року захистив дисертацію на звання кандидата економічних наук. Працював молодшим науковим співробітником в науково-дослідному інституті ТНЕУ. Паралельно брав активну участь у громадському житті, прагнув, щоб його рідний Тернопіль максимально швидко став європейським містом. Одружився і виховує двох чудових дітей.
З боку Миколи Городецького та його однодумців подано чимало пропозицій, як можна і треба змінити Тернопіль, щоб він розвивався, ставав сучасним та європеїзованим. А от у влади були свої, дещо інші погляди на розвиток Тернополя, тому Микола Ярославович вирішив, що настав час самотужки впливати на цей процес. Спершу він вступив до лав ВО «Батьківщина», яке йому було найбільш близьке по духу, а тепер і сам готовий змінювати Тернопіль.
– Я – корінний тернополянин, все життя від народження до сьогодення жив у Тернополі, нікуди не виїжджав, і розумію всю проблематику міста. Пройшов тернистий шлях, знаю, як бути учнем, студентом, підприємцем, науковцем, розумію, що потрібно зробити, щоб Тернопіль розвивався, був найкращим, взірцем у нашій ненці Україні. Якщо дивитися на Польщу, то можна згадати ті роки, коли й поляки масово виїжджали в Англію. Там працювали, заробляли певні кошти і поверталися додому, де їм рідна держава створила такі умови, що вони залишалися в Польщі, розвивали свої міста й саму країну. У мене теж є таке бажання, щоби тернополяни, які їдуть за кордон і важко працюють, повернувшись назад, хотіли тут залишитися, розвивати наше місто, інвестувати в нього, створювати нові робочі місця та виробництва з доданою вартістю. Я розумію, наскільки людям важко бути за кордоном, як це впливає на їхні сім’ї, тому хочу, щоби мої земляки поверталися в Україну і розвивали своє місто для себе і наступних поколінь. І якщо чинна влада не здатна покращити життя людей, потрібно змінювати владу, не боятися брати на себе відповідальність за долю інших, за долю рідного міста, – пояснює Микола Городецький.
Микола Ярославович виокремив для себе ще кілька ключових напрямків.
– На сьогодні велика проблема – коронавірус. Потрібно в першу чергу звернути увагу на вчителів та вихователів молодших класів, які з початком навчального року будуть у постійному контакті з учнями. Міській владі варто їх підтримати, насамперед у питанні соціального страхування, бо лікування коронавірусної інфекції у залежності від ступеня складності нині вартує від 10 до 100 тисяч гривень. Це не підйомні суми для бюджетів сімей вчителів та вихователів. Це питання нині на часі і дуже актуальне, – каже пан Микола.
Наступне – це житлово-комунальне господарство.
– Йдемо до зими, тарифи високі, а під’їзди у більшості своїй не утеплені. Потрібно з одного боку максимально зберегти тепло в будинках, а з іншого – сприяти людям, особливо соціально незахищеним верствам населення, щоб на них менше тиснуло тарифне навантаження, можливо навіть дотаціями з бюджету, – пропонує наш співрозмовник.
Актуальним на сьогодні є вирішення транспортних потоків у Тернополі.
– Нещодавно їздив до Львова, виявилося, що в Тернополі проблема заторів більша, ніж у наших сусідів. І вона зросте, коли діти активно підуть до школи. Багатьом відомо, як важко проїхати Тернополем у час пік, мають місце затяжні затори. Потрібно змінювати транспортні потоки, і в мене є реальні пропозиції, як це можна зробити, щоб розвантажити місто, а головне – його центральну частину, – говорить пан Городецький
Наш співрозмовник вважає, що влада не достатню увагу звертає на тернопільський став.
– Його можна позиціонувати як туристичну родзинку, адже мало є міст у світі, які мають в самому центрі таку красу. Однак із ним потрібно щось робити, є пропозиції, як можна його очистити, покращити, залучити людей, які мають досвід подібної роботи, щоби став радував тернополян і гостей міста, – каже Микола Городецький.
ВО «Батьківщина» сьогодні також активно виступає проти грального бізнесу.
– Ця наша ініціатива вже озвучена в обласній раді, дасть Бог, про неї говоритимуть і в стінах Тернопільської міської ради. Впевнений, нас почують, і на найвищому рівні буде прийнято рішення про заборону грального бізнесу, бо ті ж гральні автомати – це велика соціальна проблема і біда багатьох наших сімей, – стверджує пан Микола.
Ці та багато інших проблем Микола Ярославович готовий вирішувати зі своїми однодумцями.
– Голова тернопільської «Батьківщини» Микола Сліпченко зміг об’єднати навколо себе однодумців, професіоналів, в організації є кандидати наук, економісти, бізнесмени, представники ОСББ тощо. Фактично кожна ланка життєдіяльності міста, яка потребує змін і доповнень, може бути закрита представниками нашої команди. Кожен із нас може конструктивно працювати над покращенням нашого рідного Тернополя. Тому що є розуміння, досвід і знання! Від себе скажу, що дуже хочу, аби мої діти жили в Україні та в Тернополі. Але для того, щоби вони цього захотіли, місто має дати їм усі умови, щоби вони тут залишились, створили тут сім’ї, здобули якісну освіту та мали достойну платню за свою роботу, – підсумував Микола Городецький.
Іван Білий
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: газета "Номер один", Микола Городецький, новини Тернополя