У Лановецькому районі лише шість сільгосппідприємств займаються молочним скотарством. На тваринницьких фермах, які зараз місцеві будівельники активно готують до зимового стійлового утримання, нараховується 4618 голів великої рогатої худоби, серед них 2273 дійних корів.
Підприємства важливої галузі області за перше півріччя виробили 90 365 центнерів молока або на 12 829 ц більше, ніж торік на цю пору. Звідси кожен другий літр молока екстра-класу надходить на молокозаводи області й сусідніх регіонів. Саме високу якість, базисну жирність важливого продукту харчування, належну годівлю й утримування тварин і санітарно-ветеринарний захист приміщень забезпечують місцеві зооветспеціалісти.
Лідером молочного скотарства у Лановецькому районі є агрофірма «Горинь» (директор Осип Гасюк). На фермах сіл Борсуки, Снігурівка, Нападівка, Синівці утримують і вирощують високопродуктивні 1392 корови породи українська чорно-ряба і червоно-ряба. Торік річний надій на корову склав 6750 кг молока. А з початку нинішнього року вже надоєно 5 078 кг молока на корову. Загалом за шість місяців нинішнього року в агрофірмі « Горинь» вироблено 70 482 ц молока та 2 154 ц м’яса.
Упродовж останнього періоду значно збільшили як поголів’я великої рогатої худоби, так і дійного стада у ТОВ «Нове життя», ПП «Прогрес К», ПСП «Перемога», ПСГП імені Шевченка. В останньому у буглівських тваринницьких приміщеннях утримують 404 голови великої рогатої худоби, із них 216 високоудійних корів. Директор місцевого агропідприємства, заслужений працівник сільського господарства України Микола Богатюк вважає, що тваринництво – основа багатовекторної сільської господарки. Саме у цій галузі працюють до 30 місцевих жителів, які мають стабільну роботу, гідну зарплату, належні побутові умови. З початку року на цьому господарстві вироблено й реалізовано на переробні харчові підприємства Тернопільщини 375 тонн молока, 24 тонни м’яса.
Ярослав Бачинський
Джерело: Тижневик "Номер один"