Найсвіжіше:
• На Прикарпатті по-звірячому вбили 19-річного хлопця • 200 доларів, щоби не потрапити до ТЦК: затримали 41-річного тернополянина • Сьогодні визначиться перший фіналіст Зимової першості Тернопільщини з футболу • Свіже повітря на кухні: чому варто встановити витяжку • На Буковині ексголова МСЕК намагався “продати” інвалідність за 7000 євро • Що робить митний брокер і чому він необхідний вашому бізнесу? • Масштабна автотроща сталася неподалік Тернополя • Мешканець Борщева ходив по місту з бойовими патронами • У жителя Зборівщини вилучили обріз і патрони • У Тернополі невідомі поширюють провокаційні листівки • Посуд для закладів харчування: що варто врахувати при закупівлі • Без батька залишилася донечка Діанка: загинув 39-річний воїн з Тернопільщини • Тернопільський суд виправдав зброяра Святослава Звіра • Жахливі опіки отримав житель Гусятинщини: 11 днів лікарі боролися за його життя • Уродженець Тернопільщини став держсекретарем Міноборони • До Верховної Ради пройшов уродженець росії з Тернополя • Грізлі з тернопільської артбригади: ішов, щоби сини не воювали, та старший уже служить • 3 роки у полоні: на Тернопільщину повернулися двоє військових • Майже рік вважався зниклим безвісти: на Харківщині загинув військовий з Тернопільщини • Як на березі Бугу поблизу Хмельницького зник вербовий гай • Жорстока війна забрала життя воїна з Тернопільщини з позивним «Абдула» • На Тернопільщині стартувала Шкільна футбольна ліга • Стали відомі півфінальні пари Зимової першості Тернопільщини з футболу • У Тернополі знайшли хлопця, якого тиждень розшукували • На Тернопільщині 5 років родини загиблих військових чекають на квартири
rss

На Теребовлянщині 12-річний хлопчик отримав термічні опіки


Опубліковано: 25 Жовтня 2019р. о 10:58

За повідомленням помічника голови правління-генерального директора з питань охорони праці ВАТ “Тернопільобленерго” Володимира Остапюка, 20 жовтня на підстанції у с. Ілавче Теребовлянського району 12-річний хлопчик отримав термічні опіки 2-го та 3-го ступенів. Він вижив, але в подальшому його чекає тривале лікування.

– Прикро констатувати нещасні випадки через необережність людей, – пояснює Володимир Остапюк. – Часто люди проникають у приміщення та потрапляють на територію трансформаторних підстанцій, долаючи огорожі та зриваючи замки, які встановлюються для захисту людей, а вони цим нехтують. Люди повинні розуміти, що струм невидимий, його не можна побачити чи відчути на запах, тому потрібно завжди з обережністю ставитися до будь-якої несправності електроприладу, ремонт довіряти лише спеціалістам і не наближатися до енергообладнання, з яким повинні працювати лише спеціально підготовлені люди.

Обставини, за яких було уражено електрострумом постраждалого, з’ясовувала на місці робоча група, наразі правоохоронними органами проводяться слідчі дії.

Володимир Остапюк наголошує, що під час планової перевірки всі двері даної трансформаторної підстанції були зачинені на замки. Свідченням цього є листок-огляд від 23 травня 2019 року, термін наступної перевірки – 23 листопада 2019 р. Уже при з’ясуванні на місці деталей події комісія ВАТ “Тернопільобленерго» з’ясувала, що двері до розподільчого пристрою напругою 10 тисяч вольт закритої трансформаторної підстанції №-457, яка знаходиться на балансі Теребовлянського РЕМ, спочатку намагалися виламати. Коли не вдалося цього зробити, тоді вже зламали запірний пристрій дверей (частина якого залишилася у дверях), що дало змогу проникнути в приміщення діючої трансформаторної підстанції. Свідченням того, що двері трансформаторної підстанції були зачиненні, є письмове пояснення завідуючої Ілавченським ДНЗ Вербовецької Н. П., котра при огляді території 1 жовтня бачила, що двері були зачинені на замок. А вже сторож цього ж ДНЗ засвідчив, що 15 жовтня при обкошуванні території ДНЗ помітив, що двері до приміщення ЗТП-457 були зачинені але нібито трохи нахилені всередину.

Кому заважали зачинені двері трансформаторної підстанції і з якою метою їх було виламано, з’ясовують правоохоронні органи. Проте черговий раз енергетики наголошують на тому, що потрібно з великою обережністю ставитися до всіх енергооб’єктів адже потенційно вони перебувають під напругою.

Приміщення діючої трансформаторної підстанції в селі Ілавче, у яке потрапив неповнолітній і отримав опіки різного ступеня

 При виявленні зірваного замка на дверях трансформаторних підстанцій, відкритих чи виламаних дверей або обірваного електропроводу потрібно негайно повідомити місцевий РЕМ

Адміністрація ВАТ «Тернопільобленерго» звертається до всіх жителів області не бути байдужими у разі виявлення зірваного замка на дверях трансформаторних підстанцій, відчинених чи виламаних дверей або обірваного електропроводу. У таких випадках не можна наближати до місця пошкодження, зателефонувати в аварійну РЕМ  і зачекати, поки не приїде аварійна бригада.

– Якою б не була мета проникнення на закриту територію, – веде далі Володимир Остапюк, – проте жодна мета не виправдовує втраченого життя. А батькам та вчителям потрібно щодня наголошувати дітям, аби не гралися у небезпечних місцях, та пояснювати, що життя – найбільша цінність людини.

Для забезпечення власної електробезпеки населення адміністрація ВАТ “Тернопільобленерго” застерігає:

  1. Не торкайтеся проводів повітряних ліній електропередач, що звисають чи лежать на землі. Пам’ятайте, що смертельно небезпечно не тільки доторкатися до проводу, який лежить на землі, а й підходити до нього ближче, ніж на 8 метрів.
  2. Не робіть накидів на проводи повітряних ліній електропередач, не облаштовуйте під ними стоянок техніки та реманенту, не розпалюйте багаття.
  3. Остерігайтеся випадкового наближення до проводів повітряних ліній електропередач при проведенні робіт поблизу ліній чи вводів у будинки. Пам’ятайте, що роботи в охоронних зонах повітряних ліній електропередач (будівельні роботи, обрізування чи вирубка дерев) можна проводити тільки з дозволу власника повітряної лінії електропередач, а у більшості випадків лінії необхідно відключати.
  4. Не відчиняйте дверей у приміщення електроустановок і не проникайте в них.
  5. Не дозволяйте дітям грати ігри (схованки, волейбол, футбол тощо.) безпосередньо під проводами повітряних ліній та поблизу трансформаторних підстанцій і безпосередньо всередині них.
  6. У випадку виявлення вільного доступу до електричних мереж (не замкнуті на замок двері трансформаторних підстанцій, пошкоджена чи відсутня огорожа тощо), негайно інформуйте власника підстанції або орган місцевої влади.
  7. Якщо ж людину уразило струмом, то потрібно в першу чергу звільнити потерпілого від доторкання до струмоведучих частин, але робити це потрібно так, щоби самому не потрапити під небезпечну дію електричного струму.

Також необхідно чітко діяти при виклику швидкої медичної допомоги.

Наприклад так: «Терміново потрібна допомога. На вулиці (назвати вулицю і конкретне місце) або у селі трапився нещасний випадок. Сказати чітко, що сталося (обрив проводу, пожежа, авто­мобільна аварія тощо). Постраждала людина (стать, приблизно вік, вид травми). Запишіть, будь ласка, адресу (вулицю, номер будинку, квартири потерпілого)».

І обов’язково переконайтесь у тому, що вас зрозуміли правильно.

Куди телефонувати при виявленні надзвичайної ситуації?
Кол-центр ВАТ «Тернопільобленерго»  – 0 800 50 90 40 (цілодобово, безкоштовно)
Інформаційно-консультативний центр ВАТ «Тернопільобленерго»  – 23-96-20


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,

Перегляньте також:




Новини
16 Квітня
15 Квітня
За кого ви проголосуєте, якщо вибори президента відбудуться у 2025 році?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше