Найсвіжіше:
• Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото) • Водій з Бережанщини на пішохідному переході збив молоду тернополянку  • У Тернополі шахрай ошукав пенсіонера на 110 000 гривень • На Тернопільщині на сьогодні відмінили графік погодинних вимкнень світла • На Тернопільщині поховали уродженця Києва, котрий загинув у Курській області • Передчасно пішла із життя депутатка Гусятинськоі селищної ради • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 21 листопада • Церебральна кома: у лікарні на Вінничині помер 53-річний воїн з Тернопільщини • Найвідоміше підприємство Тернопільщини змінило голову правління • Вісім місяців надій та сподівань: війна забрала життя водія саперного взводу з Тернопільщини • На Тернопільщині втратили бронювання робітники аграрного сектору • Ще один син Підгаєччини віддав своє життя за Батьківщину • Бандити вимагали неіснуючий борг у підприємця з Тернопільщини • Дітей та дорослих залякують: з’явилися нові деталі про скандальну спецшколу на Тернопільщині • Професійне виготовлення бірок для одягу: від ідеї до реалізації • Тернопільську міськраду cуд зобов’язав укласти охоронний договір щодо пам’ятки архітектури • Командир гармати з Тернопільщини відтепер повний кавалер ордена «За мужність» • У Тернополі водій спровокував ДТП, в якій постраждало четверо людей
rss

На Тернопільщині готуються створити нові заповідники


Опубліковано: 27 Лютого 2017р. о 16:01

1

У 2017 році на Тернопільщині планують створити 16 нових природно-заповідних об’єктів місцевого значення, а також розширити територію вже існуючих заповідних територій загальнодержавного значення.

В області розроблено план створення і розширення територій та об’єктів природно-заповідного фонду на 2017 рік. Так, наприклад, площа заповідних об᾽єктів місцевого значення має збільшитись на 157 га. Що ж до територій загальнодержавного значення, то їхня площа у перспективі збільшиться на 1600 га. У плані передбачено створення нового ботанічного заказника «Жолоби» (Бережанщина), розширення території національного природного парку «Кременецькі гори» та національного природного парку «Дністровський каньйон» (Заліщицький район).

Серед об’єктів місцевого значення, які планують затвердити у цьому році, – ландшафтний заказник «Кружляк», комплексна пам’ятка природи урочище «Пустельна», гідрологічна пам’ятка природи «Королівська криниця».

2 3 4

Заказник «Кружляк» площею 12 га знаходиться на території Байковецької сільської ради. Це заболочена заплава річки Гніздечна. Територія, що пропонується для заповідання, є місцем зростання добре збереженої водно-болотної рослинності. Урочище «Пустельна» займає площу 3 га на території Дорогичівського лісництва ДП «Бучацьке лісове господарство» Заліщицького району. Це скеля довжиною 50 метрів, висотою 10-12 метрів. У підніжжі скелі під навісом утворились десятки травертинових сталагмітів, укритих мохом та водоростями. Вище скелі витікає десяток джерел підземних вод, які утворюють водоспад «Дівочі сльози». На ділянках, що пропонуються для заповідання, виявлено зростання 10 видів рослин, що занесені до Червоної книги України, та 13 видів рослин, що занесені до переліку рідкісних і таких, що перебувають під охороною на території Тернопільської області. Угруповання грабово-звичайнодубового лісу плющового занесено до Зеленої книги України.

«Королівська криниця» – це гарно упорядковане джерело питної води на території Скала-Подільської селищної ради Борщівського району, що має не тільки водорегуляторну та естетичну цінність, а й історико-культурну. За переказами довгожителів, під самою Скалою-містом, на узліссі біля незамерзаючої джерельної кринички, зупинявся князь Данило Галицький у поході проти хана Батия, де відпочивав не один день… Сім довгих століть проминуло з тієї пори, а в селищі ще й тепер струмує джерело-криничка, яку самі місцеві жителі захотіли оголосити пам’яткою природи.

У цілому в частині заповідання нових територій Тернопільська область має непогані показники. В межах краю налічується 634 об’єкти природно-заповідного фонду. Область займає шосте місце за відсотком заповідності, яка визначається співвідношенням загальної площі заповідних територій до площі області. Наразі цей показник становить 8,91%. Але до європейських показників (13%) Тернопільщині поки далеко, у перспективі планується заповісти ще 58 тисяч гектарів цінних природних комплексів та об’єктів.

У цілому, за пропозицією управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації, на розгляді сільських та міських рад перебувають матеріали щодо погодження організації 6 територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення, на розгляді районних рад – 4 території та об’єкти. Ряд територій та об’єктів потребують додаткового обстеження, що буде зроблено науковими співробітниками установ природно-заповідного фонду у весняно-літній період.

Зоряна Гарасимів

 

КОМЕНТАР

ПятківськийІгор П’ятківський, заступник начальника управління екології та навколишнього середовища ТОДА:

– Тернопільщина на сьогодні є лідером в Україні у сфері природозаповідання. Проте  збільшення площі природно-заповідного фонду суттєво залежить від конструктивної позиції органів лісового та мисливського господарства, районних, сільських, селищних, міських рад, які, згідно з вимогами чинного природоохоронного законодавства, досить часто не погоджують пропозицій управління екології та природних ресурсів ТОДА, науковців і громадськості щодо створення нових заповідних територій та об’єктів. У результаті чого на сьогодні площа природно-заповідного фонду в Бережанському і Підгаєцькому районах, містах Бережани і Чортків становить менше 30% від науково обґрунтованих індикативних показників; у  Збаразькому, Лановецькому районах – менше 50%; у Зборівському, Кременецькому, Теребовлянському, Тернопільському, Чортківському, Шумському районах, місті Кременці – 51-75%; у Борщівському, Бучацькому, Козівському, Монастириському, Підволочиському районах, місті Тернополі – 76-90%; у Гусятинському, Заліщицькому районах – понад 90%.

 


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
21 Листопада
20 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше