Найсвіжіше:
• Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото)
rss

На Тернопільщині половина працездатного населення не отримує офіційних доходів!

На Тернопільщині половина працездатного населення не отримує офіційних доходів!


Опубліковано: 10 Липня 2016р. о 14:00

zarplata

У Тернопільському регіоні найнижчий в Україні відсоток офіційного працевлаштування. За даними тернопільських податківців, з кожним кварталом в області все менше осіб отримують офіційну заробітну плату. Цифрові показники подолали так звану психологічну межу, адже по більш як 50 відсотках працездатного населення відсутня інформація про отримані доходи.

– За даними поданих податковими агентами розрахунків, за I-й квартал 2016 року ними задекларовано виплачену заробітну плату в сумі 200 тис. найманим працівникам або 37% працездатного віку, тоді як за IV-й квартал 2015 року – 211 тис. працівникам, а у I-му кварталі 2015 року – майже 215 тис. працівникам. Є певні об’єктивні сторони такої ситуації. Зокрема, в області висока питома вага бюджетних установ, у яких протягом останнього року внаслідок оптимізації структури має місце значне скорочення чисельності працівників, що і вплинуло на загальну картину. Другий фактор – люди самі відмовляються офіційно отримувати заробітну плату у зв’язку з мобілізацією. Але зрозуміло, що значна частина вивільнених працівників не може ніде не працювати. За даними Держстатистики, кількість офіційно зареєстрованих безробітних становить близько 13 тисяч чоловік і в порівнянні з минулим роком зменшується. Враховуючи безробітних та 42 тисячі приватних підприємців (самозайняті особи), по більш як  50% працездатного населення відсутня інформація про отримані доходи, – зазначив начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат і додав, що до розрахунку не бралися особи, які виїхали на заробітки.

За даними тернопільських податківців, найгірша ситуація у Козівському районі (78% працездатного населення не отримують заробітної плати), Монастириському (76%), Борщівському і Підгаєцькому (по 74%) районах.

Незважаючи на певні кроки, зроблені в напрямку офіційного працевлаштування, з початку 2016 року працівниками органів фіскальної служби області по 1994 суб’єктах господарської діяльності за результатами проведених перевірок й індивідуальних співбесід виявлено 3656 необлікованих найманих працівників, яким було виплачено доходів на суму 7,48 млн. грн., з 1771 громадянином роботодавці оформили трудові договори, суттєвих зрушень у плані легалізації робочих місць не відбувається. В області й далі велика тіньова зайнятість.

 Особливо гостро стоїть питання з працевлаштуванням в аграрному секторі. За даними податківців, у I-му кварталі 2016 року із 681 с/г виробника – 199 або 29 відсотків не використовували праці найманих працівників. Найгірша ситуація у Борщівському районі (53% сільськогосподарських підприємств не використовували праці найманих працівників), Козівському (52%), Підгаєцькому (56%), Гусятинському (33%), тоді як у Кременецькому районі таких господарств лише 7%, у Лановецькому – 9%. У певній мірі можна списати на сезонність, але ж усі в рівних умовах.

Незважаючи на те, що Тернопільщина – аграрний край і наша економіка фактично стоїть на с/г виробниках, у цій сфері фахівці відзначають низький рівень заробітних плат.  

– 194 сільськогосподарських підприємств або 28,5% виплатили заробітну плату майже 1,7 тис. працівникам у розмірі менше мінімального рівня. Це – профанація! Враховуючи середні норми затрат трудових ресурсів на 1 га землі, умовні втрати податку з доходу фізичних осіб (ПДФО), за різними підрахунками, коливаються від 22 до 32 млн. грн. Найбільші резерви, виходячи з необхідної кількості трудових ресурсів, спостерігаються у Зборівському районі (4,1 млн. грн. по 21 с/г), Шумському (3,8 млн. грн. по 12 с/г), Чортківському (3,5 млн. грн. по 30 с/г), Теребовлянському (2,9 млн. грн. по 37 с/г). Звичайно, ми розуміємо, що сьогодні в аграрній галузі застосовують сучасні технології виробництва, разом з тим, на місцях треба все дослідити і розібратися, адже всі в районі знають, хто і скільки землі має, хто її обробляє та замовляє техніку. На мою думку, дані цифри, як мінімум, на 80 відсотків не відповідають дійсності! – зауважив головний фіскал області.  

Також Ігор Комендат нагадав про постанову Кабміну від 03.02.16 №55 та наказ Мінсоцполітики від 02.02.16 №67, згідно з якими визначено механізм накладення на роботодавців штрафів за порушення трудового законодавства. Штрафи чималі – від 1 378 грн. і до 41 340 грн.

– Я думаю, що це заставить суб’єктів господарювання переглянути свої позиції щодо економії витрат за рахунок тіньової зайнятості, адже платежі від її легалізації будуть значно меншими від штрафних санкцій, – резюмував Ігор Юлійович.

Віталій Попович

Цифра: 11728 безробітних станом на 1 червня 2016 року перебували на обліку в центрах зайнятості. Серед них: частка жінок склала 52,3% (у Тернопільському МРЦЗ – 65%), молодь віком до 35 років – 37,0%, жителі сільської місцевості – 55,8%, службовці – 41,8%, робітники – 40,7%, особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, – 35,1%, 45% – безробітні з одною або й двома і більше вищими освітами (ТМРЦЗ – 75%).

За даними директора обласного центру зайнятості  Петра Химейчука


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше