Найсвіжіше:
• Поповнив Небесне воїнство: молодий воїн з Тернопільщини загинув на Донеччині • Як правильно підготувати документи з трансферного ціноутворення • ТОП-5 найдорожчих авто депутатів міськради Тернополя • На Тернопільщині в Пужниках 24 квітня почнуть ексгумацію • Тернополянина призначили на класичне футбольне дербі «Шахтар» – «Динамо» • Загинув на Донеччині: Тернопільщина попрощалася із загиблим Героєм • «Агрон» – другий фіналіст Зимової першості Тернопільщини з футболу: деталі • Перед судом постане водій, який у Чорткові збив жінку  • На Тернопільщині “нічна” водійка не зупинилася копам і спричинила ДТП • Позбавлений на 5 років прав водій з Тернополя знову втрапив на очі правоохоронцям • У Тернополі неадекват пошкодив конструкції на алеї «Незламні» • У Тернополі стартує унікальний жіночий проєкт «Надійний тил» для дружин військовослужбовців • На Борщівщині водію електротрицикла після ДТП ампутували ступню • Конвеєрні системи для складів: основні плюси та різновиди • Кардинал-тернополянин долучиться до обрання нового Папи Римського • У ДТП в Тернополі травмовано 7-річну дитину • На Тернопільщину назавжди повернувся Герой-тероборонівець • 23 квітня кілька будинків у Тернополі залишаться без води • Парафіяни УПЦ МП з битами влаштували бійку за церкву на Буковині • Прикарпатські лікарі врятували 69-річного чоловіка з вагою понад 200 кг • Дерево вже обвалилося, на черзі електроопора: у Тернополі до біди недалеко • Квартира в Англії, Ягуар у гаражі та 5 млн доходу: декларація депутатки з Тернополя • На Монастирищині аграрій недоплатив у бюджет понад 200 тис грн • Сьогодні визначиться другий фіналіст Зимової першості Тернопільщини • Зборівчанка стала радницею тернопільського губернатора
rss

На Тернопільщині помер головний лемко України


Опубліковано: 29 Листопада 2023р. о 20:47

На 84-му році життя помер голова всеукраїнського товариства «Лемківщина» Олександр Венгринович. Сумну звістку повідомив син Юрій Венгринович.

– Кажуть, поки живі наші батьки – всі ми діти. Сьогодні ми з братами стали сиротами! Вже майже 9 років, як пішла до Бозі наша Матуся, а сьогодні відійшов у вічність наш  Татусь, няньо для всіх лемків! Для мене він був на тільки татом, але і найкращим другом! Дякую за доброту, за підтримку, допомогу, за любов і теплоту. За всі приємні спогади, науку, мудрість, поради. Пишаюся бути твоїм сином. Спочивай з Богом наш найдорожчий!, – зазначив Юрій Венгринович.

Олександр Іванович Венгринович народився 23 листопада 1939 року у місті Криниця на Лемківщині, Ново-Санчівський повіт Краківського воєводства Польщі. Восени 1945 р. внаслідок депортації разом з батьками, сестрою і братом опинився в місті Монастириськах Тернопільської області, де проживав до 1977 року. Тут закінчив середню школу. Закінчив Чернівецький будівельний технікум, Тернопільський педагогічний інститут (1988, нині ТНПУ). До служби в армії працював інженером-будівельником. Потім три роки в армії був на будівництві військових об’єктів. Повернувшись додому, працював на будовах у Монастириську, Бучачі, а згодом Тернополі. У 1962–1998 рр. (із перервами) працював у системі Тернопільської облспоживспілки, займався підприємницькою діяльністю. У 1990–1994 рр. – заступник голови, 1994–1998 і від 2000 р. – голова Тернопільського обласного товариства «Лемківщина». Член президії Світової федерації українських лемківських об’єднань. Організатор обласних, крайових і всеукраїнських фестивалів лемківської культури на Тернопільщині. Від 2001 р. – голова всеукраїнського товариства «Лемківщина».


Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Мітки: ,




Новини
23 Квітня
22 Квітня
За кого ви проголосуєте, якщо вибори президента відбудуться у 2025 році?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше