У засвіти відійшов відомий український вчений-ботанік, академік Академії наук Вищої школи України, дійсний член (академік) Української Екологічної Академії наук, відмінник освіти України, відмінник охорони природи України, почесний член Українського ботанічного товариства, заслужений діяч науки і техніки України, стипендіат Кабінету міністрів України, доктор біологічних наук, професор кафедри ботаніки та зоології Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Микола Миколайович Барна. Про сумну новину повідомила депутатка Тернопільської обласної ради Ірина Шумада.
Сьогодні рідні, близькі, друзі та академічна родина провели його в останню дорогу.
Про нього можна писати томи. Для кожного він залишиться у серці своїм. Прожив гідне життя, виплекав не одне покоління педагогів і науковців, горів роботою, любив родину і свою рідну землю. Микола Миколайович залишив величезний науковий спадок, більше 50-ти років віддав служінню улюбленій науковій справі, рідному колективу, студентам. Висококваліфікований педагог, вмілий організатор навчально-виховного процесу та підготовки педагогічних кадрів вищої кваліфікації, всебічно обдарована та глибоко мисляча людина, Людина з великої літери, патріот України і Лемківщини. Вагомим є доробок Миколи Барни. З його ініціативи та за безпосередньої участі закладений дендрарій Тернопільського державного педагогічного інституту; створені гербарій кафедри ботаніки – нині «Гербарій-лабораторія морфології та систематики рослин», лабораторія біології та екології «Голицький біостаціонар університету»; заснований науковий фаховий журнал «Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Серія: Біологія». Миколі Миколайовичу належить ідея започаткування Біблійного ботанічного саду на території ТНПУ, яка уже знайшла своє втілення.
Сумуємо і висловлюємо співчуття дружині Любов Барна, рідним Миколи Миколайовича Олександр Похилий. Вічна і світла пам’ять… Хай Господь прийме його душу в свої обійми.
Джерело: ПЕРШИЙ онлайн