Найсвіжіше:
• Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото)
rss

На Тернопільщині шість цукрових заводів отримали нового власника  


Опубліковано: 6 Лютого 2017р. о 11:40

Збаразький цукровий завод перейшов під контроль нових власників

Один з найбільших виробників цукру в Україні, ТОВ «Радехівський цукор», придбав 6 цукрових заводів, що знаходяться в Тернопільській області. Про це під час колегії ОДА повідомив заступник гендиректора ТОВ «Радехівський цукор» Олег Кулич.

Свого часу більшість цукрових заводів Тернопільщини належали агрохолдингу “Мрія” Івана Гути і входили до відокремленого структурного підрозділу «Т-Цукор». Після банкрутства «Мрії» майно заводів, яке виступало заставою за кредити «Промінвестбанку», перейшло у власність фінустанови. Останні роки кілька цукрових заводів банком було здано в оренду ТОВ «Галич цукор», решта стояли без роботи.

– У кризовий для підприємств галузі період банк знайшов оптимальне рішення для підтримки бізнесу – виробничі потужності цукрових заводів перейшли профільному інвестору. Наприкінці грудня 2016 року компанія «Радехівський цукор» домовилась із «Промінвестбанком» про купівлю шести цукрових заводів у Тернопільській області, які раніше належали групі компаній «Мрії», – повідомив Олег Кулич.  

Загалом у власність ТОВ «Радехівський цукор» перейшли Борщівський, Бучацький, Збаразький, Козівський, Лановецький та Хоростківський цукрові заводи.

У 2017 році нові власники планують запустити в роботу три цукрових заводи.

– Цьогоріч маємо намір провести запуск Хоростківського, Збаразького та Козівського заводів, вони знаходяться в біль-менш хорошому стані. Окрім того, у нас працюватиме і Чортківський цукровий завод. І це незважаючи на те, що Чортків і Хоростків знаходяться на відстані всього 30 км. Нашою сировинною службою проведено перемовини зі всіма регіонами і ми набираємо ту мінімальну кількість буряка, необхідну, щоб ці чотири заводи в Тернопільській області працювали. На сьогодні домовлено і фактично укладено договори на 2,350 млн. тонн буряка. Це без врахування того, що у нас на даний час проходять перемовини з оновленою «Мрією», яка не сіяла буряка, відколи збанкрутувала і перейшла під контроль нових власників. Мова йде про посів ще 3003 га додатково буряка в Підволочиському районі та смт В. Бірки, який буде перероблятися в Хоросткові та Збаражі, – наголосив пан Кулич.

Розповів представник ТОВ «Радехівський цукор», на яких умовах компанія працюватиме на Тернопільщині.

– Загальні цифри у нас не змінюються, відколи прийшли до Чорткова. Ми даємо за тонну цукрового буряка 74 кг цукру і пропонуємо фінансування під 22 відсотки річних. Окрім того, допомагаємо з насінням, тобто рекомендуємо брати його в нас і через нас, тому що ми маємо хороші знижки і знаємо, яке насіння дає найкращий результат. Усе інше не пропонуємо, кожен с/г виробник на власний розсуд може сам собі придбати те, що він хоче. Тобто ми працюємо за схемою, яку вважаємо оптимальною і вигідною як для сільськогосподарського виробника, який займається вирощуванням буряка, так і для нас, – зауважив Олег Кулич.

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна повідомив, що мав розмову з головою ТОВ «Радехівський цукор» Віталієм Сікорським, з яким домовився щодо кількох ключових позицій.

– По-перше, ми домовились про те, що буде оформлено оренду на землю під майновими комплексами всіх заводів, як це було зроблено по Чорткову. По-друге, маємо виробити питання соціального пакета для тих районів, у яких знаходяться цукрові заводи. І найголовніше – це створення робочих місць і середня заробітна плата, яка має бути не меншою 11 тис. грн.

– Кількість робочих місць буде оптимізовано. Ми багато від чого відмовляємось, вважаємо, до прикладу, що не повинні займатися транспортом, тому транспортного цеху на наших підприємствах не існує, ми наймаємо автомобілі. Це та кількість людей, яка відходить. Але, з іншого боку, в нас свій підхід відносно виходу працівників на роботу. Вважаємо, що людина на цукровому заводі має працювати весь рік, а не лише в сезон цукроваріння. Тому організовуємо роботу так, щоб людей було менше, але вони весь рік мали роботу, були спеціалістами тієї галузі, де працюють, і отримували за те відповідну зарплату. Тому на даний момент заплановано, що всі ремонтні роботи на названих вище заводах розпочнуться з 1 березня, – повідомив представник нових власників цукрових заводів.

Зауважимо, що ТзОВ «Радехівський цукор» – найбільший виробник цукру в Західній Україні. Співвласниками товариства є німецька компанія «Pfeifer&Langen», яка має цукрові заводи в Німеччині, Польщі, Румунії, Чилі, та житель Львова, уродженець села Торки Радехівського району Володимир Богданович Матківський. 

Юридична особа ТзОВ «Радехівський цукор» зареєстрована в селі Павлів Радехівського району Львівської області.

Віталій Попович


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки:





Новини
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше