Всі наявні площі індустріальному парку “Західноукраїнський промисловий хаб”, що розташований у передмісті Тернополя, в селищі Велика Березовиця, заповнені виробничими компаніями “Наша птиця” (переробка курятини), “Дельта Фуд” (виробництво соусів), “Агропродсервіс” (агропереробка), а також логістичним центром, складами якого користуються 6 місцевих та 16 релокованих підприємств. Про це повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.
Цей індустріальний парк розташований у селищі Велика Березовиця. Тут на 15 гектарах ще з радянських часів працював мʼясокомбінат, який після приватизації “утиснувся” до 4,4 гектарів, а решта землі довгий час не використовувалась. У серпні 2022 року вона була передана під “Західноукраїнський промисловий хаб”.
Для стрімкого розвитку індустріального парку тут забезпечили головні складові, на які звертають увагу всі інвестори: 40 тисяч кв. м. реконструйованих промислових приміщень з висотою стель 5-10 метрів, власна підстанція на 10 мВт, автошлях міжнародного значення за 300 метрів, пандус та криті рампи європейського зразка біля складів. На найближчі два роки в цьому ІП планують будівництво нових промислових площ на 7-8 тисяч кв. м.
Тим часом на нових площах індустріального парку вже готуються розмістити своє виробництво релоковані зі Сходу України компанії, які зараз зберігають своє обладнання на складах “Західноукраїнського промислового хабу”. Під них вже готується збільшення електропотужностей. Також у планах відновлення роботи залізничного підʼїзду, який є на межі парку, але поки що не використовується резидентами.
– Раніше повністю заповненими площами міг похвалитися лише індустріальний парк у Білій Церкві. З парком на Тернопільщині їх обʼєднує спроможність запропонувати інвесторам готові будівлі промислового призначення, а також наявність енергетичної та транспортної інфраструктури. Ось і підказка для громад та держави, куди слід вкладати кошти, щоби дуже швидко навіть в умовах війни отримати чергу з інвесторів, готових створювати нові робочі місця з гідними зарплатами. Стартові витрати на інфраструктуру для індустріальних парків – немалі кошти. У випадку з “Західноукраїнським промисловим хабом” це понад 120 мільйонів гривень. Але вони вже повертаються податками для громади і держави та прибутками для ініціаторів створення парку. Зрештою, саме такі заповнені виробничими лініями індустріальні парки мають стати одним з результатів нової державної економічної політики “Зроблено в Україні”, – зазначив Дмитро Кисилевський.
Джерело: ПЕРШИЙ онлайн