Наслідком ліквідації більш ніж 80 банків, тобто майже половини банківського сектора України, стало збільшення долі російських банків у банківській системі нашої країни майже до 40%. Це стверджує народний депутат України від ВО “Свобода” Михайло Головко.
Націоналізація «ПриватБанку», яка на даний час можлива де-факто лише через доведення банку до банкрутства, надасть можливість росіянам контролювати майже 60% банківського сектора України. Якщо це відбудеться навіть у недовготривалий період, наслідки подібного втручання РФ в економіку України не передбачувані.
“Штучне банкрутство «ПриватБанку» дозволить Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) отримати контроль над 271 млрд. грн. активів банку, що разом із вже контрольованими ним 448 млрд. складе суму більшу, ніж прогнозована урядом дохідна частина річного бюджету України на 2017 рік – 719 млрд. грн.”, – зазначив народний депутат Михайло Головко. Таким чином бізнес- партнер Порошенка, керівник ФГВФО Костянтин Ворушилін стає найбагатшою людиною України, що може передати своєму бізнес-партнерові активів на більш ніж півтрильйона гривень, оскільки в цінах продажу від ФГВФО 719 млрд. можуть перетворитися на 150 млрд., так само як 448 млрд. активів уже перетворилися на 99 млрд. грн.
Вірогідними є декілька сценаріїв націоналізації, кожен з яких матиме певний набір наслідків як для державного бюджету і громадян, так і для всієї інфраструктури (соціальної та інженерної).
Можливим наслідком для цієї ситуації є злиття «Ощадбанку» з «ПриватБанком».
“Як тільки почнеться злиття «ПриватБанку» з «Ощадбанком», то неминуче (інакше дві держструктури будуть конкурувати) скорочення кількості відділень «ПриватБанку». Якщо поруч стоять відділення «ПриватБанку» й «Ощадбанку», одне з них неодмінно буде закриватися. У «ПриватБанку» сьогодні близько 4 тис. відділень, а в «Ощадбанку» – близько 5 тис. Так що при закритті мова піде про тисячі точок і про десятки тисяч звільнених касирів, бухгалтерів і менеджерів”, – переконаний Михайло Головко.
Під час і після злиття банків рівень сплат за ЖКГ знизиться через фізичну неможливість проведення платежів: «ПриватБанк» уже не буде працювати, а «Ощадбанк» не зможе перевести на себе весь потік бажаючих сплатити.
Через руйнацію банківської інфраструктури та сервісу спочатку корпоративні, а потім і приватні клієнти будуть шукати інші банки для роботи.
Джерело: Тижневик "Номер один"