Люди, які перехворіли на коронавірус, можуть стикатися надалі з різноманітними наслідками небезпечного захворювання. Найбільше зростає ризик розвитку серцево-судинних ускладнень. Такий ризик є протягом першого місяця після того, як був переможений коронавірус. У деяких випадках люди можуть стикатися з ускладненням навіть через рік. Така заява була зроблена фахівцями Вашингтонського університету, розташованого в Сент-Луїсі.
Результати проведеного дослідження було опубліковано у науковому журналі Nature Medicine . У статті розповідається про те, що було проведено ретельний аналіз інформації щодо здоров’я 153 760 осіб, які раніше зіткнулися з коронавірусом. При цьому щеплення зробили далеко не всі учасники дослідження, адже воно проводилося з весни 2020 року і аж до початку 2021 року. Тоді на території США вакцинація ще тільки починала проводитися і щеплення встигли зробити лише одиниці.
До контрольної групи увійшло майже 11 мільйонів людей, які не були заражені коронавірусом. Доктор Зіяд Аль-Алі з Вашингтонського університету розповів, що SARS-CoV-2 може стати причиною збільшення ризику розвитку серцево-судинних захворювань, особливо якщо він був присутній до зараження.
Особлива увага зверталася на тих людей, які раніше не мали жодних проблем із серцем. Експерти підкреслили той факт, що у таких випадках також відбувалося підвищення ризику виникнення проблем із серцем та судинами. Коронавірус збільшує ризик на 50-70%, якщо порівнювати з вихідним показником. Найчастішими ускладненнями вважаються напади, тромби, ішемічна хвороба, інсульт, порушення серцевого ритму та інше.
Раніше ми писали, що у США у диких оленів виявили антитіла до Омікрону. Фахівці з різних країн світу переживають щодо того, що серед тварин можуть статися нові мутації коронавірусу, а потім вони передадуться далі. У свою чергу, американські експерти встановили, що дикі олені мають антитіла, які допомагають їм при зараженні новим штамом коронавірусу Омікроном. Дослідження провели співробітники Пенсільванського університету.
Джерело: https://www.planetanovosti.com
Мітки: SARS-CoV-2, коронавіру