Найсвіжіше:
• Конфлікт довкола будівлі колишньої Тернопільської телерадіокомпанії: погляд ветеранів • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 25 листопада • Тернопільська футзальна ліга: хет-трики Довгуня і Шкварла та два автоголи в одному матчі і на одній хвилині • У Курській області загинув десантник з Тернопільщини • На Тернопільщині відкрили виставку робіт загиблого воїна, художника-декоратора Володимира Чорного • У місті на Тернопільщині торгують російськими товарами (+фото) • Понад пів року вважався безвісти зниклим: на Донеччині загинув стрілець-санітар з Тернопільщини • На Тернопільщині від отруєння грибами перестало битися серце ще однієї дитини • Команда «Ветерани Тернопільщини 40+» нагороджена за перше місце у ветеранському чемпіонаті (+фото) • Довга дорога додому: офіційно підтверджено загибель на Донеччині воїна з Тернопільщини • Тернопільський плавець здобув бронзу на чемпіонаті України (+фото) • Релокований із Сум виробник метупаковки відкриє завод у Тернопільській області • Студенти в Тернополі вийшли на пікет проти зміни орендаря будівлі мистецького коледжу • “Потяг до життя” представили в Тернополі • Тернопільська футзальна ліга: покер Новачинського, хет-трик Білика та лідерство “Гермеса-7” • Завод харчових напівфабрикатів збудують у Тернопільській області • Ще один депутат з Тернопільщини склав свої повноваження • У військовому госпіталі помер солдат резерву з Тернопільщини • У центрі Тернополя змінили схему організації дорожнього руху • 38-річний житель Тернополя здійснив серію крадіжок з автівок та підвалів багатоповерхівок (+відео) • У Шумську лікар-стоматолог жорстоко побив 12-річного хлопця • У Тернополі відбулася звітна конференція Асоціації футболу Тернопільщини • Футбольні матчі Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини переносяться через негоду  • На Прикарпатті затримали тернополянку за вербування жінок для проституції у Польщі • На Тернопільщині відійшла у вічність відома банкірка
rss

Небезпечні ігри в інтернеті загрожують дітям


Опубліковано: 1 Березня 2021р. о 7:30

Останнім часом у соціальних мережах почастішали випадки закликів до небезпечних ігор для дітей. Деякі джерела пов’язують це з активізацією так званих «груп смерті» на кшталт «Синього кита», про що вже писали наші журналісти. Ми поспілкувалися з психологом, а також з’ясували, в чому небезпека таких ігор.

16 лютого про дитячі ігри із препаратом-спазмолітиком заговорила вся Україна. У цей день зафіксували першу жертву. Подейкують, що виною усьому смертельний челендж у соціальній мережі «Тік Ток». На Київщині у місті Боярка дві подруги-ліцеїстки випили по 40 таблеток “Дротаверину”. Як наслідок, 13-річна дівчинка померла, її 12-річна подруга опинилася на лікарняному ліжку. На щастя, наразі життю постраждалої нічого не загрожує. Згодом стало відомо, що подруги вирішили зіграти у популярну гру з «Тік Току». Її завдання звучало доволі просто, однак смертельно: “Випий 40 таблеток і подивися, що буде”. Однокласники дівчат розповіли, що подруги купили препарат на перерві. Пішли до туалету, а вже звідти написали повідомлення, що вживають останню таблетку. Після трагедії  правоохоронці відкрили кримінальне провадження. Зокрема, розслідуватимуть доведення дівчат до самогубства. Через кілька днів подібна ситуація трапилась в Умані на Черкащині. Двоє школярок також отруїлися “Дротаверином”. На щастя, вони встигли випити лише по 10 таблеток. Зараз їхньому життю нічого не загрожує.

Що таке «Тік Ток»?

«Tik Tok» – додаток, який поєднує в собі функції Instagram, Snapchat і Vine. Вперше про нього заговорили в 2018 році. Він завоював величезну популярність серед підлітків США, а потім й усього світу. Сервіс призначений для створення і перегляду відеороликів довжиною 15 секунд. Зараз його вважають мало не головним додатком для молоді. Особливою популярністю він користується серед підлітків віком від 13 до 17 років.

Що відомо про препарат, який вживали школярки?

“Дротаверин” – спазмолітик, аналог “НОШ-ПИ”. В українських аптеках його можна придбати без рецепта. Одна таблетка “Дротаверину” містить 40 міліграмів дієвої речовини. Допустима норма для дітей від 12 років – 160 міліграмів цієї речовини (4 таблетки). В інструкції до препарату вказано, що передозування може призвести до смерті. Вартість ліків – від 21 гривні.

Наразі відомо, що фахівці з кіберполіції не виявили у «Тік Току» слідів смертельного челенджу. Та якщо проводити аналогію із групами смерті, зрозумілим є те, що подібна інформація зазвичай знаходиться у закритому доступі. І для того, щоби його отримати, необхідно пройти перевірку.

Дитячий омбудсмен Микола Кулеба попросив батьків уважніше ставитися до контенту, який їхні діти споживають в інтернеті. Небезпека у мережі є набагато реальнішою, аніж спершу може видатися. Микола Кулеба також назвав 2 головні правила безпеки в інтернеті: не спілкуватися з незнайомцями; не повторювати дії, які пропонують у мережі.

Депутати хочуть заборонити продаж ліків неповнолітнім

Суспільство активно відреагувало на загрозу. Депутати планують зареєструвати у Верховній Раді законопроєкт про заборону продажу ліків неповнолітнім. Про це повідомив голова комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайло Радуцький.

– Буде зареєстровано законопроєкт, який заборонить продаж ліків дітям до 18 років рецептурних і безрецептурних. Про вітаміни і БАДи ми зараз не говоримо, тому що це не ліки, – сказав Михайло Радуцький.

Він зазначив, що остаточно не вирішено, яке покарання буде передбачатися за продаж ліків дітям, утім сказав, що одна із пропозицій: прирівняти до покарання за продаж фальсифікованих ліків.

– У нас іде суперечка, наскільки жорстким має бути покарання.  Слід нести адміністративну та кримінальну відповідальність, але щодо термінів ще не скажу, – додав голова комітету.

Окрім цього, на сайті президента України з’явилася петиція від небайдужих батьків, які просять заблокувати «Тік Ток» в Україні.

– Шановний пане президенте, пане міністре освіти й науки, пане уповноважений із прав дитини, представники правоохоронних органів. Вважаємо, що нарешті настав час заборонити цю соціальну мережу, від якої наші діти деградують, закінчують життя самогубством, гинуть, попадають до лікарні. Досить експериментів над дітьми! Вимагаємо заблокувати інтернет-канал «Тik Тok» в Україні! – йдеться у повідомленні ініціатора петиції Олесі Горготи.

Наші журналісти поспілкувалися із психологом Катериною Глинчак та попросили її пояснити, як вберегти дітей від деструктивного впливу соціальних мереж.

– «Тік Ток» зараз найпопулярніша платформа серед дітей молодшого шкільного та підліткового віку. Музика, гумор, подорожі, танці, макіяж, спорт та багато-багато іншого. А ще у «Тік Току» весь час проходять якісь челенджі ( «повтори за мною») і пранки (розіграші). Ну як проходять, один користувач зняв на відео, зібрав лайки і поставив хештег # – ось такий, а далі як карта ляже. Діти не можуть критично поставитися до вчинків улюблених блогерів і кумирів у «Тік Току». Для дітей «все, що вони роблять, – це весело, круто, популярно!» Але якщо батьки будуть займатися гіперконтролем дитини, це викликатиме протест, який у свою чергу може підштовхнути дитину до небезпечних челенджів. Варто чесно поговорити з дитиною, спокійно, як з другом, показуючи наслідки подібних необдуманих дій, – прокоментувала Катерина Глинчак.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , ,





Новини
24 Листопада
23 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше