Найсвіжіше:
• У Тернополі відбувся масштабний футбольний форум (+фото) • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу
rss

Непереможні, коли готові: Фонд найвідомішого волонтера Тернопільщини створив проєкт, де можна пройти базову військову й безпекову підготовку


Опубліковано: 18 Грудня 2022р. о 12:25

У 16 українських містах працюють Центри готовності цивільних від Благодійного Фонду Сергія Притули. Мета проєкту — дати можливість отримати базову військову та безпекову підготовку для цивільних українців і підвищити їхню адаптивність в умовах повномасштабної війни.

Центри готовності цивільних від Фонду Притули працюють по всій Україні (Фото:пресслужба)

Чому це важливо?

Триває повномасштабна війна. Рівень готовності до неї всіх громадян країни визначає рівень готовності в цілому. Ми маємо неадекватного ворога по сусідству, тому щоб вижити й перемогти, ми маємо бути готовими завжди.

Проєкт орієнтується саме на цивільних і має на меті три основних завдання:

  • Підвищити рівень підготовки та знань цивільних для життя в умовах війни;
  • Визначитися, яка саме військова спеціалізація найбільше підходить людині у разі мобілізації:
  • Мати навички і знання на випадок потреби участі в партизанському русі.

Базові навички з вогневої підготовки, тактичної медицини, поведінки в критичних ситуаціях під час війни не будуть зайвими і в цивільному житті у країні, де йде війна.

пресслужба
Про що ці тренінги?

У кожному місті свій набір тренінгів, загалом їх понад 20 видів. Є теоретичні, є практичні заняття. Серед основних курсів такі: як зібратися на війну, стрілецька справа, тактична медицина, військовий зв’язок, основи аеророзвідки, користування військовою оптикою, бойові дії в умовах міста, військова логістика, розуміння процесів на війні, способи орієнтування на місцевості та інші.

Також серед тренінгів є універсальні, не пов’язані з участю у бойових діях, але актуальні у ситуації загроз з боку ворога: як підготуватися до зими, мінно-вибухова безпека, психологічна підтримка у період війни, алгоритм дій під час хімічної та ядерної загрози, як вирішити проблему відсутності зв’язку, світла та опалення в складних умовах.

Інструктори тренінгів — переважно військові з бойовим досвідом, які добре знають свою справу. Їх координатори Центрів добирають, виходячи з компетенцій та попереднього досвіду участі у бойових діях та проведення тренінгів.

Наприклад, у Львові тренінг «Як підготуватися до війни» проводив боєць 73-го морського центру Сил Спеціальних Операцій Роман Лозинський. Заняття з цього ж курсу в Києві та Вінниці провів полтавець Кирило Орлов, позивний Морзе.

Тренінги проводять як у закритих приміщеннях, так і просто неба, як-от практичні заняття зі стрілецької справи або керування дроном (виїзди на полігон або в тир).

– Ми побачили запит людей на те, щоб отримати доступ до підготовки до можливої участі у бойових діях. Почався цей проєкт з ініціативи наших координаторів Фонду в Полтаві і зараз масштабувався до національного рівня. Люди хочуть бути готовими, але їм бракує інформації і можливості навчатися. Ми як Фонд даємо таку можливість завдяки Центрам готовності цивільних у вашій області або місті. Ти приходиш і слухаєш українця, такого ж як і ти, який вже має потрібні тобі зараз знання і готовий ними поділитися, каже СЕРГІЙ ПРИТУЛА, засновник Фонду Притули.

пресслужба
Де працює проєкт?

Стартував проєкт у Полтаві у серпні, організував його координатор проєкту Фонду Олексій Сердюков. Наразі тут уже провели понад 150 навчань, яке пройшли понад 2500 тисяч людей. Пізніше ініціативу перейняли інші регіони України.

– Із перших навчань ми побачили, що попит на такі активності дуже великий, реєстрації інколи складали 300-400% від місць на одне навчання. Далі почали масштабувати на інші регіони. Аби перемогти росію у глобальній війні, всі сфери життя країни мають бути готові моментально дати відсіч: і військові, і цивільні, що завтра можуть стати військовими. Нова реальність диктує нам нові правила, аж до необхідності кожному громадянину мати дві спеціальності – мирну та військову, у разі війни. Ми маємо докорінно перебудувати внутрішній суспільний устрій, – зазначив ОЛЕКСІЙ СЕРДЮКОВ, координатор проєкту Центрів готовності цивільних.

Зараз Центри готовності цивільних працюють у 14 регіонах та 16 містах по всій країні. Це Полтавська (Полтава), Житомирська (Житомир), Вінницька (Вінниця), Львівська (Львів), Дніпропетровська (Дніпро і Кривий Ріг), Черкаська (Черкаси, Умань), Івано-Франківська (Івано-Франківськ), Чернівецька (Чернівці), Одеська (Одеса), Хмельницька (Хмельницький), Чернігівська (Чернігів), Тернопільська (Тернопіль), Харківська (Харків) області та місто Київ. В інших містах триває пошук місцевих координаторів-волонтерів.

пресслужба
Як зареєструватися на тренінги?

Записатися можна на кожен тренінг окремо. Для відвідин нового тренінгу не потрібно проходити всі попередні, людина може обрати цікаву їй тему або прослухати одну й ту ж кілька разів.

Тренінги проводять за довільний внесок на рахунки Фонду Притули, розмір донату не має значення, а залишається на розсуд учасника/учасниці тренування. Його можна зробити заздалегідь і показати на вході на локацію скрін, або ж задонатити перед початком тренінгу.

Для реєстрації ми просимо залишати персональні дані з міркувань безпеки організації навчання. Координатори Центрів гарантують збереження конфіденційності даних.

Розклад тренінгів у кожному місті та оголошення про нові набори розміщуються на сторінках Центрів у Фейсбуці та інших соціальних мережах. До кожного тренінгу окрема реєстрація через відкриту гугл-форму. Зареєстрованим учасникам координатори надсилають інформацію про місце проведення.

пресслужбаЗа весь період існування Центрів готовності цивільних понад 5000 українців пройшли тренінги. Проведено понад 200 навчань у 16 містах.

Джерело: https://life.nv.ua/
Мітки: ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше