За його словами, незаконне будівництво є одним із поширених порушень на Тернопіллі.
«Це дійсно є проблемою. Ми її вивчаємо. Це накопичувалося не один рік. Вирішити цю проблему за короткий період неможливо, але у нас є певні думки та ініціативи щодо вирішення. Ми це замовчувати не будемо в жодному разі. Ведеться величезна кількість кримінальних проваджень, але їхня ефективність, м’яко кажучи, мене не задовольняє. Я бачу дві основні проблеми. Наприклад, купляє “горе-бізнесмен” ділянку для індивідуального будівництва або для реконструкції. Він отримує дозвільні документи, законні, наприклад, на зведенням будинку на 2-3 поверхи і починає будівництво. Потім ми бачимо, що з 2 поверхів виходить 3, 4, 5», – пояснив Сергій Зюбаненко.
У таких випадках найперше мають реагувати представники органів місцевого самоврядування, — каже начальник обласного управління Нацполіції.
«Є незадоволені громадяни, які звертаються до нас. Ми починаємо кримінальні провадження та призначаємо певні експертизи, але ці експертизи можуть тривати роками. За цей час незаконно будується споруда і потім вона узаконюється іншими шляхами, зрозуміло, що корупційними теж. Є ще одне питання: забудовники, які мають величезні ресурси, будують споруди там, де не подобається громадянам. Забудовники мають усі дозвільні документи», – зазначив очільник поліції краю.
Сергій Зюбаненко каже, поліцейські вивчають законність надання таких дозвільних документів.
“Наприклад, що стосується будівництва на вулиці Шпитальній у Тернополі, то в цьому випадку дозвільні документи з’явилися набагато пізніше, аніж почалися будівельні роботи. Коли я виїхав на місце забудови, то документи вже були. Я побачив настрої громадян та розумів, що я привернув до цього увагу. Чому? Тому що люди, які цим займаються мають колосальний фінансовий ресурс, вони вирішують питання, знаходять “лазійки” в законах, суди приймають рішення, можливо й законні в частині цього, але не бачать загальної картини. Потім ми коментуємо, що в нас є кримінальне провадження. Чи стане громадянам від цього легше? Чи заспокоїть людей те, що будинок зводять, а кримінальне провадження йде далі? Таких проваджень з 2014 року є 140. Тому така увага до цієї проблеми. “Горе-бізнесмени” не люблять публічності та резонансу, не люблять, коли люди це виносять в публічну площину. Вони намагаються їх підкупити чи залякати. Тут будемо включатись ми. Є ініціативи Нацполіції Тернопільщини, які я хочу впровадити, щоб це не була гра в одні ворота. Потрібна команда, яка перейматиметься цією проблемою. Це слідчі, оперативні працівники, прокурори, громадяни», – підсумував Сергій Зюбаненко.
Джерело: Суспільне
Мітки: Сергій Зюбаненко