Любов до риболовлі не повинна порушувати законів природи та людських, адже порушений водний баланс згодом вкрай важко відновити. На жаль, дехто з любителів риболовлі на це не зважає.
Як це вчинив 41-річний житель Хмельниччини Павло Г. Під вечір 22 вересня минулого року чоловік приїхав порибалити на річку Збруч. Він уже давно вподобав місце біля гідроелектростанції у с. Мережанка Борщівського р-ну. От і цього разу звично і швидко надув та спустив на воду гумовий човен, закинув у нього снасті й відштовхнувся веслом від берега. Не поспішаючи, розкинув заборонені Правилами любительського та спортивного рибальства ставну сітку та сіткове полотно з жилки та сів в очікуванні першого улову.
І справді, вже незабаром дістав сім невеликих пліток (риба родини коропів) та майже півкілограмового голованя, загалом майже 2 кг. Задоволений, кинув улов на дно човна і знову приготувався чекати, як раптом з’явилися рибні інспектори. Ясна річ, патрулі одразу виявили та відібрали спійману рибу, заборонене знаряддя рибальства, весло, гумовий човен та ножний насос до нього і склали протокол за адміністративне порушення, передбачене ч.4 ст. 85 КУпАП.
Виправдовуючись у Борщівському районному суді, браконьєр спробував переконати служителя Феміди, що насправді все було не так: мовляв, він ловив рибу вудкою, аж поки випадково не зачепився за чужу сітку з рибою, тож вирішив її витягнути та викинути з води на берег. Аж тут нагодилася рибінспекція.
Та служитель Феміди в цю версію не повірив, а оштрафував порушника на 510 грн. та конфіскував із подальшим знищенням знаряддя лову, човна, весла і навіть насоса.
Порушник оскаржив це рішення у суді апеляційної інстанції, повідомили у пресслужбі Тернопільського апеляційного суду, проте суд залишив постанову Борщівського районного суду без змін.
Олена Густенко
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: браконєрство, газета "Номер один", кримінальні новини, новини Тернопільщини