Найсвіжіше:
• На Бережанщині поки не можуть знайти зниклого 65-річного пенсіонера • П’яний як чіп: у Тернополі затримали водія, ступінь сп’яніння якого перевищував норму понад 12(!) разів • У громаді біля Тернополя збудують ще одну церкву • Винуватець аварії з двома загиблими в Тернополі помер, не приходячи до тями • У Тернополі чоловік, який заманив дитину до дому та зґвалтував, намагався уникнути покарання • Енергетики повідомили, чи застосовуватимуть графіки вимкнень світла на Тернопільщині 20 вересня • Чому щороку мешканці міста на Тернопільщині збираються біля “стіни смерті”? • В одному з районів Тернопільщини представили нового воєнкома • Верховний Суд відхилив касаційну скаргу Тернопільської облради щодо ексголови Головка • Колишній півзахисник тернопільської «Ниви» відзначений нагрудним знаком «За відвагу» • Мешканець Борщівщини організував підпільний тютюновий бізнес  • У вищу футбольну лігу Тернопільщини повертається інтрига: «Агрон» та «Дністер» розділяє всього одне очко   • На Харківщині загинув 37-річний військовий з Тернопільської області • У Тернополі під колеса автомобіля потрапило двоє дітей • У Кременці палії вже спалили 20 сміттєвих банків • Сенсація у Збаражі: «Галич» переміг головного претендента на «бронзу» • На Тернопільщині колишні посадовці «Укрзалізниці» вкрали шпал на понад 130 тис. грн • Тернопільщина розширює мережу індустріальних парків: нові проекти у Лановецькій громаді • На Тернопільщині учасники бойових дій та їхні рідні отримали понад ₴18 мільйонів на розвиток бізнесу • Громада на Тернопільщині провела в останню дорогу 57-річного Героя • Найближчим часом в Україні очікують землетрус силою 7,5 балів • Енергетики повідомили, чи застосовуватимуть графіки вимкнень світла на Тернопільщині 19 вересня • На Об’їзній Тернополя спіймали злісного порушника правил дорожнього руху (+відео) • У Тернополі спалили авто військовослужбовця • У Тернополі презентують науковий збірник, що проллє світло на історію українського Почаєва
rss

Новий рік без фанатизму: як відсвяткувати, щоб «вижити»

Новий рік без фанатизму: як відсвяткувати, щоб «вижити»


Опубліковано: 27 Грудня 2016р. о 16:11

201649

Люди часто «ведуться» на продиктовані кимось традиції на кшталт, що обов’язково має бути на святковому столі або чого категорично не можна готувати. При цьому абсолютно забувають про вплив тих чи інших продуктів на організм. Голова ТОГО «Підприємці Тернопілля», у минулому відомий кухар кухар Петро Мокрій вважає, що у новорічну ніч в першу чергу варто зробити свято здоров’я, а не проїдання місячної зарплатні.

– Як на мене, є два важливі атрибути новорічної ночі. По-перше – це ялинка. Бажано, звісно, штучна, аби не нищити природу. По-друге – хороша, дружня компанія поруч. Що стосується безпосередньо страв на святковому столі, то в першу чергу не слід забувати про здорове харчування. Не можна вживати все підряд і побільше! Маю знайомих лікарів, то вони кажуть, що після свят особливо часто люди приїздять із загостренням, що пов’язані з кишковим трактом. Адже здебільшого на Новий рік готують дуже важкі страви, – каже голова ТОГО «Підприємці Тернопілля» Петро Мокрій.

За його словами, потрібно мінімалізувати присутність на святковому столі салатів, рясно заправлених майонезом. Краще зробити акцент на овочі та фрукти. Загалом їжу оптимальніше подавати невеликими порціями, компенсуючи це значним асортиментом вибору.

– Якщо хтось дуже любить салат «Олів’є», то його краще подавати на стіл не змішуючи, розкласти інгредієнти окремо, щоб кожен міг заправити його за смаком. Від м’яса в новорічну ніч можна і відмовитися. Якщо ж без нього ніяк, то замість свинини чи яловичини обрати легку курятину. Що стосується алкоголю, то краще пити, звісно, віскі, ніж горілку. Бо це натуральний продукт, – каже Петро Іванович.

До речі, зазвичай виною поганого самопочуття зранку, 1 січня, є не великий вміст алкоголю в крові, а саме нездорове та халатне нічне харчування. Тому від так званих калорійних «бомб» у вигляді салатів з майонезом та тієї ж вареної картоплі варто взагалі відмовитися, а м’ясо можна замінити рибою.

– Шампанського, звісно, випити можна, але у нас, на жаль, немає якісного, тим паче – дешевого шампанського. Все це, як правило, газовані вина ще й порошкові. Знову ж таки, щоб подбати про свій організм та, разом з тим, не відмовитися від «бульбашкових» традицій, треба купувати дорожче шампанське, – розповідає пан Петро.

Якщо коштів на якісне шампанське немає, ліпше замінити його домашнім червоним вином, яке, між іншим, добре сприяє травленню.

– Раджу зробити Новий рік ще й святом для свого організму. Ми і так їмо щодня все підряд. І той майонез, купуємо масло, яке далеко не відповідає нормам. Це ж, рахуйте, дехто сідає за стіл о 22:00, а дехто і о 17:00. Тобто на шлунок чиниться серйозне навантаження. Потім можуть бути проблеми. Тому варто спершу подумати про здоров’я, – переконаний підприємець.

Ми можемо, звісно, тут говорити багато, але очевидно, що кожна родина формує святковий стіл, опираючись на «папірці» в гаманці. Однак, за словами Петра Мокрія, якщо все раціонально використовувати, то можна більш-менш  вкластися  у прийнятну суму і в результаті отримати цілком пристойну вечерю.

– Здоровий стіл для сім’ї (чоловік, дружина та двоє діток) обійдеться по-скромному близько тисячі гривень. Звісно, все залежить від можливостей. Хоча і тисяча – це не дешево. Для декого – третина зарплатні. Я коли дивлюся на ті черги в магазинах, складається враження, що це такий собі стадний інстинкт. А на наступний день усе це викидають. Та якщо гарно все підрахувати, не так, як у нас звикли брати те, на що очі дивляться, то вийде і зекономити, і пристойний стіл накрити, – каже пан Мокрій.

Дійсно, черги напередодні свят у магазинах здаються безмежними, а полиці після них – спустошені. Та більшість продуктів, які тернополяни несуть додому, просто не потрібні. Так зване «куплю із запасом» потім можна відшукати на смітнику. А це, як не крути, гроші на вітер. 

– Якби ми навчилися з розумом рахувати, то свята обходились би недорого. Краще купити наступного дня свіже, ніж запасатися, як на кінець світу. Магазини працюють, на щастя, щодня. Тим паче, їжа, зготована вчора, втрачає як смакові, так і корисні властивості, – стверджує Петро Іванович.

Підприємець каже, що прихильник здорового харчування, хоч також не завше вдається його дотримуватись. Чоловік захоплюється кавказькою кухнею, бо в ній великий акцент, попри м’ясні страви, роблять на овочі.

– Якщо на Новий рік хтось хоче готувати страви з м’яса, то від картоплі в такому випадку варто відмовитись. Що стосується традиційного «Олів’є», то краще його заправити домашнім майонезом. Так, це вийде дорожче, проте не так шкідливо, – вважає Петро Мокрій.

Що стосується вже готових соусів, то деякі з них, за словами пана Петра, ще шкідливіші за майонез, бо за своїм складом часто-густо нагадують таблицю Менделєєва. Після такої «заправки» підшлункова може не витримати.

– У нас чомусь така традиція склалася, що на свята люди мають переїсти. Хоча достатньо всього потрошки купити і це було б набагато краще, ніж згодом скидати невикористані продукти в пакети для сміття і бідкатися, що святковий стіл «потягнув» з гаманця купу грошей, – пояснює підприємець.

До речі, ще один теж не менш традиційний елемент на столі – солодка газована вода. Приміром, у популярній кока-колі стільки цукру, що одна випита пляшка за кількістю калорій може зрівнятися із харчуванням середньостатистичного українця в новорічну ніч. Тому якщо і надавати перевагу брендовій колі, то бодай без цукру.

У підсумку Петро Мокрій порадив тернополянам формувати святковий стіл, думаючи про наслідки вжитих продуктів на наш організм. Та не забувати, що запорукою вдалого свята та чудового настрою у новорічну ніч є не салат чи канапка, а люди, які поруч з вами.

Тетяна Колеснік


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
20 Вересня
19 Вересня
18 Вересня
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше