Найсвіжіше:
• На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото) • Водій з Бережанщини на пішохідному переході збив молоду тернополянку  • У Тернополі шахрай ошукав пенсіонера на 110 000 гривень • На Тернопільщині на сьогодні відмінили графік погодинних вимкнень світла • На Тернопільщині поховали уродженця Києва, котрий загинув у Курській області • Передчасно пішла із життя депутатка Гусятинськоі селищної ради
rss

Область зі столиці чекає 40 мільйонів для училищ


Опубліковано: 19 Жовтня 2016р. о 18:00

foto1949

Питання щодо фінансування закладів профтехосвіти в області дійшло до критичної точки. Минулого тижня сотні працівників навчальних закладів та студентів влаштували пікет під стінами «білого дому». Люди стверджують, що не отримують заробітної плати вже три місяці. Представники влади запевняють, що гроші будуть з дня на день.

Зарплати не бачили три місяці

Кілька сотень освітян з різних закладів профтехосвіти прийшли під стіни Тернопільської облради та адміністрації. З вигуками «Ганьба» люди намагалися привернути увагу вищого керівництва до проблем з фінансуванням училищ. Як розповіли пікетувальники, вони з липня не отримують заробітної платні, а діти – стипендій. Це у свій час підтвердили і в обласному управлінні освіти.  На початку року з обласного бюджету виділили кошти на фінансування училищ, однак це лише половина від необхідної суми. Тож до червня заклади фінансувалися ритмічно, а по завершенні першого півріччя виплати стали затримувати. Так станом на початок жовтня борг перед освітянами становив майже 11 мільйонів, зараз, за словами працівників училищ, – 14. Окрім заробітної плати, не фінансується ще ряд захищених статей, а саме: не забезпечується харчування дітей-сиріт, є загроза припинення постачання води, світла та електроенергії.

В обласній раді профспілок розповідають, що в офіційній звітності така заборгованість не показана, і це стало для влади засобом спекуляції.

– У нас і так зарплати не великі, а тепер їх затримують. За що жити нашим сім’ям? Це єдиний дохід. Три місяці ми не отримуємо ніяких грошей. Комунальні послуги ростуть, ціни теж. А влада нічого не робить, – зазначає пані Галина.

Люди стверджують, що подібних проблем немає в жодній іншій області та й, зрештою, у Тернополі (фінансуються з міського бюджету). Там знайшли гроші для фінансування училищ. Учасники мітингу вимагали погасити заборгованість та повернути 20-відсоткову професійну надбавку. Причому представникам влади поставили ультиматум: виконати вимоги вони мають до 25 жовтня. Інакше заклади діятимуть радикальніше, а саме – обіцяють масові звільнення.

Документи на фінансування – у міністерстві

Нагадаємо, з 2016 року в рамках бюджетної децентралізації утримання ПТУ було вирішено перекласти на місцеві бюджети. Для Тернопільщини ця сума складає близько 190 млн. грн.. на рік. Зважаючи на обмежені можливості бюджету, «витягнути» заклади освіти область не змогла. І справді, така ситуація виникла не у всіх областях. Регіони, які мають потужні виробництва і надходження до бюджету, швидко врегулювали це питання. На Тернопільщині грошей не можуть знайти досі.

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна вийшов до пікетувальників, запропонував сформувати робочу групу з числа керівників закладів та представників профспілок трудових колективів, з якими обговорив подальші кроки щодо врегулювання ситуації. Степан Барна звернувся до Прем’єр-міністра України з проханням виділити додаткову стабілізаційну дотацію на заклади профтехосвіти області. За його словами, до кінця нинішнього року потреба у фінансах складає 37 млн. грн.

 «Професійно-технічна освіта в Україні потребує реформування. При цьому потрібно вирішувати питання щодо забезпечення фінансування на зарплати, стипендії та утримання закладів цього профілю. Так більшість ресурсів разом із повноваженнями передано на органи місцевого самоврядування. В м. Тернополі забезпечити заклади профтехосвіти коштами легше, оскільки вони дофінансовуються за рахунок громади обласного центру. Однак у районах ситуація є гострішою. Тому я звернувся до Прем’єр-міністра України посприяти у виділенні стабілізаційної субвенції», – зазначив Степан Барна.

Що цікаво, напередодні голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук у коментарі «Номер один» повідомив, що гроші для училищ уже є. Вони мали надійти у вигляді стабілізаційної дотації. Як з’ясувалося, у Міністерстві фінансів справді підготовлено документи на виділення 77 млн. грн. дотацій. Їх планували спрямувати на фінансування закладів освіти та охорони здоров’я. Першочергово – на виплату заробітної плати.  Тож коштів в області чекають з дня на день. Після цього обіцяють у терміновому порядку скликати сесію та розподілити фінанси.

Це дозволить лише зняти напругу, каже Віктор Овчарук, але не вирішить проблеми в цілому. Далі питання функціонування закладів профтехосвіти планують розглядати комплексно, аби зробити освітянські установи прогресивнішими.

– На жаль, у багатьох навчальних закладах матеріально-технічна база є вкрай застарілою, немає миттєвої реакції на запити ринку праці тощо, – зазначив Віктор Овчарук. – Профтехосвіта області повинна йти в ногу з часом. Відтак виникла ідея розпочати пілотний проект із тісної співпраці бізнесу з ПТУ. Підприємства та підприємці готові вкладати кошти у заклади профтехосвіти, які б готували для них висококваліфікованих спеціалістів саме за тими професіями, які їм необхідні у діяльності. У такій співпраці бачу вихід щодо збереження професійно-технічної освіти.

Крім того, вивчатиметься питання укрупнення закладів, раціонального використання приміщень тощо.

Дарія Дульнева


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше