Апеляційна палата ВАКС оголосила у міжнародний розшук колишнього директора “Запорізького титано-магнієвий комбінату” (ЗТМК) Володимира Сивака, якого судять за обвинуваченням у розтраті майна. Таке рішення ухвалили 6 вересня, свідчать дані в судовому реєстрі.
Зазначається, що Апеляційна палата ВАКС скасувала рішення, яким Сивака виправдали у справі про розтрату майже 500 млн грн.
При цьому судді визнали його винуватим у зловживанні службовим становищем на 18,62 млн грн. Сиваку призначили покаранням 3,5 років позбавлення волі, але запобіжний захід не обрали. Верховний суд цей вирок скасував і призначив повторний розгляд апеляції.
У рішенні суду йдеться, що прокурор САП просив оголосити Сивака в міжнародний розшук, оскільки той 24 грудня 2022 року, наступного дня після оголошення рішення АП ВАКС, виїхав за кордон.
Видання “Слово і діло” з посиланням на судові матеріали зазначає, що Сивак має шістьох неповнолітніх дітей.
“Клопотання прокурора задовольнити. Оголосити міжнародний розшук обвинуваченого. Контроль за виконанням вказаної ухвали покласти на прокурора САП, який здійснює підтримання державного обвинувачення у кримінальному провадженні. Кримінальне провадження зупинити до розшуку”, – йдеться в рішенні.
Нагадаємо, у 2013 році на виконання постанови Кабінету Міністрів за результатами проведеного конкурсу Фондом з переможцем – офшорною компанією «Толексіс Трейдінг Лімітед» (Кіпр), яка входить до групи компаній DF Group Дмитра Фірташа (уродженець села Синьків колишнього Заліщицького, а нині Чортківського району), з метою нібито залучення інвестицій на впровадження сучасних прогресивних технологій та створення високорентабельного виробництва, укладено договір про заснування ТОВ «ЗТМК».
Згідно з досягнутими домовленостями, Фонд передав до статутного капіталу новоствореної компанії цілісний майновий комплекс комбінату, що раніше перебував в управлінні ДП «ЗТМК». Компанією «Толексіс Трейдінг Лімітед» здійснено вклад у грошовій формі в сумі 110 млн дол., який мав виключне цільове призначення – для фінансування модернізації виробництва зі встановленими строками упродовж 2013 року – першого кварталу 2015-го.
Незважаючи на те, що частка держави в новоствореному ТОВ «ЗТМК» становить 51 % (контрольний пакет), фактично підприємство було передане в управління наближеного до інвестора менеджменту. Більшість із залучених інвестицій було витрачено на погашення раніше створених заборгованостей ДП «ЗТМК» за енергоносії та перед кредиторами, пов’язаними з DF Group.
Згодом ці кошти були виведені з України шляхом перерахування на рахунки офшорних фірм. На модернізацію виробництва, що було головною метою створення підприємства з недержавною часткою, фактично було спрямовано лише 20 млн гривень. Враховуючи свідоме невиконання інвестором взятих на себе зобов’язань, САП ініціювала розірвання договору про заснування ТОВ «ЗТМК» та повернення комбінату повністю до сфери державного управління.
Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Мітки: Володимир Сивак, Дмитро Фірташ