Найсвіжіше:
• На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото) • Водій з Бережанщини на пішохідному переході збив молоду тернополянку  • У Тернополі шахрай ошукав пенсіонера на 110 000 гривень • На Тернопільщині на сьогодні відмінили графік погодинних вимкнень світла • На Тернопільщині поховали уродженця Києва, котрий загинув у Курській області • Передчасно пішла із життя депутатка Гусятинськоі селищної ради • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 21 листопада • Церебральна кома: у лікарні на Вінничині помер 53-річний воїн з Тернопільщини • Найвідоміше підприємство Тернопільщини змінило голову правління • Вісім місяців надій та сподівань: війна забрала життя водія саперного взводу з Тернопільщини • На Тернопільщині втратили бронювання робітники аграрного сектору • Ще один син Підгаєччини віддав своє життя за Батьківщину • Бандити вимагали неіснуючий борг у підприємця з Тернопільщини • Дітей та дорослих залякують: з’явилися нові деталі про скандальну спецшколу на Тернопільщині
rss

Очисні у Заліщиках за 42 мільйони: розпочати й закінчити


Опубліковано: 15 Жовтня 2021р. о 22:00

Уже декілька років, як у Заліщиках намагаються розпочати будівництво очисних споруд. Кошти на цей проєкт не виділялися, хоча колишня голова міста Алла Квач кожного року ходила й домагалася його реалізації, але ніхто не відгукувався. Як розповіла нашим журналістам Алла Василівна, за її каденції Тернопільська обласна державна адміністрація взяла до обговорення всі проєкти, крім цього, що вона запропонувала. Проте у 2021 році ситуація змінилася, будівництво очисних споруд у Заліщиках таки розпочали.  

«Років 8-10 очисні споруди у Заліщиках не працюють»

Ще на початку 2000-х років каналізаційні очисні споруди у м. Заліщики входили до переліку очисних споруд області, які забезпечували нормативну очистку стоків комунального сектора міста. Проте роки, фізична та моральна застарілість обладнання, несвоєчасність поточних та капітальних ремонтів споруд стали причиною незадовільної на сьогоднішній день їхньої роботи.

Для вирішення важливої проблеми відновлення роботи міських очисних споруд та забезпечення нормативної очистки стічних вод, які попадають у річку Дністер, нарешті цього року починають реалізовувати цей проєкт.

– Проєктно-кошторисну документацію виготовлено, проведено тендерні процедури, виділено кошти. Загальна вартість – 42 млн. грн., із них 2 млн. грн. буде виділено з місцевого бюджету і 40 млн. грн. – з державного. З дня на день роботи розпочнуться. До речі, цей тендер виграла Рівненська фірма «Комфорт-Еко». Потужність переробки стічних вод становить близько 1000 тонн за добу. До цього часу вже років 8-10 очисні споруди не працюють. Проєкт розрахований на три роки. 2 млн. грн. виділено на роботу цьогоріч, а ще 40 мільйонів мають бути виділені у 2022-му і наступних роках, – повідомив міський голова Заліщиків Іван Дрозд.

Очисні споруди застарілі, їх включають тільки для перевірки

Нагадаємо, що наприкінці лютого 2018 року Державною екологічною інспекцією в Тернопільській області проведено перевірку комунального підприємства Заліщицької міської ради «Заліщицький водоканал». Він повинен здійснювати водопостачання та водовідведення міста. Проте з водовідведенням тоді були проблеми. Очисні споруди застарілі, їх включають тільки для перевірки. Але у такому режимі неможливо утримати мікроорганізми, які очищають воду. Інспекцією, як наслідок, зроблено висновок, що очисні споруди не ефективні і не забезпечують очистки, зі сторони Заліщицької міської ради не вживаються заходи щодо недопущення потрапляння неочищених зворотних вод від КП «Заліщицький водоканал» у річку Дністер. За вказані порушення до адміністративної відповідальності двічі притягнуто керівника комунального підприємства, нараховано збитків на суму 10 тис. грн. за забруднення поверхневих вод. А міському голові м. Заліщики надіслано пропозицію вжити невідкладних заходів щодо недопущення скидання неочищених зворотних вод у р. Дністер.

«Будівництво очисних споруд – це проблема державного значення»

Ще у 2019 році депутати від Тернопільщини із фракції БПП виступили ініціаторами створення державного фонду при Міністерстві екології України для реалізації екологічних проєктів. На округ тодішнього народного депутата Олега Барни з цього фонду було виділено 32 мільйони гривень, за які у Чорткові збудували очисні споруди. Із фонду Мінекології також було виділено кошти на очисні споруди та каналізацію у смт Товсте (8 млн. грн.), будівництво системи водопостачання масиву житлової забудови в м. Борщеві (4,7 млн. грн.), капремонт системи водопостачання у селі Висічка та водопроводу в Скалі-Подільській, будівництво водопроводу в селі Кривче тощо. Але Заліщики знову залишилися без фінансування.

– По Заліщиках міський голова Алла Квач нічого не робила. Степан Барна їй сказав, щоби готували по очисних спорудах проєкт, але вона їздила з групою по Борщівському й Заліщицькому районах, кричала, що Барни хочуть будувати ГЕС на Дністрі. Очевидно, це робити їй казали місцеві люди-бізнесмени, які підтримували її кандидатуру на виборах. Я цих осіб поставив на місце, оскільки вони, як з’ясувалося, незаконно видобували гравій у Дністрі, зокрема в районі Заліщиків. Ці бізнесмени прикривалися патріотизмом, але просто нищили річку, – сказав Олег Барна.
Олег Степанович зазначив, що місцева влада Заліщиків навіть не подала відповідного проєкту, аби у Києві почули про їхню проблему з очисними спорудами. Відповідно коштів на їхнє будівництво у Держфонді не передбачили. Проте колишня голова м. Заліщики Алла Василівна Квач розповіла нам дещо іншу ситуацію, мовляв, проєкт із будівництва очисних споруд в місті був виготовлений. Разом із командою їй вдалося його затвердити і розрахувати. До того часу існував проєкт реконструкції, але він був розроблений дуже давно і за старими технологіями.

– Ще до того, як я стала міським головою, був виготовлений проєкт із реконструкції існуючих очисних споруд, але за старими технологіями. Коли ми це питання вивчили, то я зрозуміла, що таким шляхом іти не будемо, оскільки така технологія дуже енергоємна і надто затратна. Ціни на електроенергію дуже високі, тому за тією розробкою ніхто не працює. Ми повністю виготовили новий проєкт реконструкції існуючих очисних споруд. Коли обрали нового народного депутата Володимира Гевка, то він сказав, що допоможе з реалізацією будівництва очисних споруд. Кожного року ми подавали документи щодо водогону й очисних споруд до Державного фонду регіонального розвитку, але нічого не отримували. Після того, як я запропонувала будівництво ГЕС на Дністрі, то у моєму кабінеті кожного місяця сиділа перевірка з екології. Хоча не було що перевіряти. Взагалі будівництво очисних споруд – це проблема державного значення, оскільки за 25 років незалежності України на Тернопільщині майже ніде їх не було, від сили два об’єкти лише. Але тут усіх міських та сільських голів запитують, де очисні. А де їх узяти, якщо річний бюджет міста складає 11 млн. грн., а будівництво очисних на той час вартувало близько 30 млн. грн.? – розповіла Алла Квач.

Крім цього, Алла Василівна зазначила, що на сайті  Тернопільської ОДА, коли ще її головою був Степан Барна, всі проєкти із будівництва і реконструкції очисних були прийняті, а Заліщицькі очисні споруди чомусь із цього списку планували видалити.

Після перерахунку загальний бюджет очисних склав 42802149 грн.

Очисні споруди на вулиці Стефаника у Заліщиках побудовані ще у 1995 році, а термін їхньої роботи вже давно вичерпався. Він становив 20 років, і тому, очевидно, вони потребують реконструкції.

– Проєкт щодо будівництва очисних споруд у Заліщиках був поданий і пройшов конкурс проєктів по ДФРР (Державний фонд регіонального розвитку, – авт.). У цьому році він пройшов відбір і розпочнеться його фінансування. Частину коштів виділять у цьому році, іншу частину – в наступних. ДФРР може фінансувати подібні проєкти упродовж трьох років, тому цей рік є перший. Для  початку робіт виділили якраз невелику суму, а основне фінансування відбуватиметься наступних 2 роки, – повідомив нашим журналістам народний депутат-мажоритарник Володимир Гевко

Підсумовуючи, точні цифри будівництва Заліщицьких очисних споруд озвучив директор КП «Заліщицький водоканал» Адам Степанович Хом’як.

– Проєкт очисних виготовлено у 2018 році, в 2021-му було здійснено перерахунок його вартості. Після перерахунку загальний бюджет склав 42 802 149 грн. На даний час є фінансування в розмірі 2 225 000 грн. Із 12 жовтня офіційно розпочалися будівельні роботи, – сказав керівник «Заліщицького водоканалу».


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
20 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше