Вона має три спеціальності – педіатрія, фтизіатрія та управління охороною здоров’я, була начальником медичної служби полку Національної гвардії України, а зараз займається приватною практикою у сфері психосоматикки. У лікаря Наталії Ніколаєвої – понад 20 тисяч підписників у Фейсбук, а запис на прийом сягає кількох місяців. Вона розвінчує стандартні медичні практики і не боїться критикувати чиновників МОЗ. Сподіваємося, поради цього унікального лікаря допоможуть і нашим читачам.
«Вода під час їжі НЕ знижує кислотності шлункового соку і не порушує процесів травлення. Я колись писала, що вода йде зі шлунка першою, а все інше – в порядку повного його розчинення і перетворення в рідкий стан. Нічого шматками зі шлунка не виходить. Ну тільки якщо не в зворотний бік.
Травлення – досить складний багаторівневий процес, тонко регульований, і всі ферментативні системи, що беруть участь у цьому, дуже чітко реагують на всі зміни і відповідно підлаштовуються. Кислотність шлунка – не статичний показник: скільки потрібно кислоти – стільки й утворюється. Ви ж не переживаєте, коли їсте суп, що він розбавить шлунковий сік, хоча суп складається на 90% з води? Навпаки, вважаєте його дуже корисним, бо це не “сухом’ятка” і “гаряченького потрібно поїсти, щоб не було виразки”.
Хоча це ще один міф про необхідність першої страви. Компот на “третє” вас не бентежить теж. А пити під час їжі чомусь бентежить, бо вас так привчили в дитинстві. Точно скажу: якщо ви запиваєте їжу водою, то з’їсте менше – вода додасть більшого обсягу й рефлекторного відчуття наповненості. Так що пити під час їжі можна, тільки пережуйте спочатку добре.
Холодне-гаряче теж не має для шлунка особливого значення і ніяк не впливає на процес травлення. Холодне нагріється до температури тіла, гаряче остудиться до температури тіла. Єдине – це якщо крижана вода, тоді потрібен якийсь час на її нагрівання всередині шлунка. Дуже гаряче загрожує опіками слизових, тому з цим обережніше. А постійне вживання дуже гарячого може призвести до хронічних змін слизової. Але це не точно і не у всіх. У будь-якому випадку у всьому потрібні поміркованість, здоровий глузд і почуття міри. Це стосується абсолютно всього в процесі життєдіяльності людини: що їжі, що одягу, що манер. Бажаю здоров’я!»
Далі буде…
Джерело: Тижневик "Номер один"