Вона має три спеціальності – педіатрія, фтизіатрія та управління охороною здоров’я, була начальником медичної служби полку Національної гвардії України, а зараз займається приватною практикою у сфері психосоматики. У лікаря Наталії Ніколаєвої – понад 20 тисяч підписників у Фейсбук, а запис на прийом сягає кількох місяців. Вона розвінчує стандартні медичні практики і не боїться критикувати чиновників МОЗ. Сподіваємося, поради цього унікального лікаря допоможуть і нашим читачам.
«Людина з певним типом нервової системи (а це важливо) боїться. Сильно боїться чогось майбутнього. У неї порушується вегетативна нервова система. Через це посилюється перистальтика кишківника. І як наслідок, людина сильно хоче в туалет.
Це не відкриття, це всі знають, і це називається “ведмежою хворобою”.
Тому, коли я бачу подразнення кишечника, кажу, що в людини наявні страхи і стривоженість. Але тривога буває різною, тому не треба зараз мені: а я не такий. Я про конкретний фізіологічний механізм зв’язку емоцій і соматичних проявів. Страх – це психологічна категорія, емоція, а реакція кишківника – це чисті соматичні прояви (сома – тіло, соматичні хвороби – хвороби тіла, на відміну від психічних).
Начебто все просто.
Тому й синдром подразненого кишківника як патологічний стан, має у психологічній основі страх.
Але якщо я опущу ці всі механізми, а напишу просто, що страх – це кишківник, то тут же набіжать різні викривачі звинувачувати мене у шарлатанстві. Ну, нехай буде шарлатанство, вважайте мене Копперфільдом і Вангою в одній особі, мені байдуже.
Власне, точно такі ж механізми лежать в основі інших процесів і станів, але більш складні й тонкі, часто у хитросплетіннях між різними системами, найчастіше складно взаємопов’язані. І я їх бачу, і про них розповідаю. Ось це коротко, чим я займаюся (психосоматикою, – авт.).
Але для цього потрібно мати хороші базові медичні знання. І навіть цього мало. Потрібно ще вміти нестандартно мислити, не бути впертим доказовим бараном відповідно до протоколів та інструкцій, приймати і перевіряти все нестандартне, мати чуття вловлювати якісь тонкі космічні енергії, часто незрозумілі, все це добре збовтати, але не змішувати, і тоді у вас теж вийде.
Все просто насправді. Я все це пишу для того, щоби ви розуміли сам термін “психосоматика”.
Ось ще короткий приклад – про психосоматику атеросклерозу, і як наслідок – інфаркту та інсульту.
Якщо ви думаєте, що краще знаєте, як жити іншим людям, що оточують вас, особливо вашим дітям…
Якщо ви відчуваєте образу на невдячних людей, яким бажаєте добра, а вони роблять по-своєму або посилають вас подалі…
Якщо ви дуже милосердні, а всі навколо жорстокі й бездушні і вас ніхто не розуміє…
Якщо ви з благими намірами робите всім навколо зауваження, щоби покращити людей…
Якщо вас не переконати у вашій правоті, а на всі зауваження ви відповідаєте, що у вас такий характер…
…то ви вже повільно, але впевнено пішли назустріч атеросклерозу».
Далі буде…
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: газета "Номер один", новини Тернополя