Сільськогосподарське підприємство «Агро-Рось» із Підволочиського району головний акцент у роботі робить на вирощуванні зернових та технічних культур. У цьому році аграрії посіяли ще й соняшник. Крім того, велику увагу на підприємстві приділяють садівництву. Яким був 2016 рік для «Агро-Росі», читачам «Номер один» розповів його керівник, знаний у краї аграрій Олександр Самсоненко.
Рік, що минає, був непростим, адже погодні умови завадили вийти на звично високі показники.
– «Агро-Рось» завжди була сильною в тому, що виконувала бізнес-план. На жаль, у 2016 році він був невиконаний. Практично всі культури дали менші показники, ніж ми планували. В цьому році недобрали кукурудзи, були питання з пшеницею, соєю, рапсом. Скажімо, кукурудзу зібрали на рівні 7 тис. тонн з гектара, пшеницю – на такому ж рівні. Це не є хороший показник, адже у кращі роки мали 9-11 тис. тонн пшениці на круг, 11-12 тис. тонн кукурудзи. Такий стан речей зумовлений погодними умовами, а саме – посухою. Дощів практично не було, відповідно грунт не мав потрібної кількості вологи. Сподіваюся, на наступний рік ситуацію вдасться виправити і врожайність збільшиться. Для цього сьогодні є всі передумови – осінь була дощовою, а нещодавно поля ще й занесло снігом, – зазначив Олександр Самсоненко.
– На жаль, вартість вирощеної аграріями продукції теж не така, як би того хотілося.
– Ціна на с/г продукцію поки нас не тішить. Очікували, до прикладу, отримати до 5 тис. грн. за тонну пшениці другого класу, натомість продаємо її за 4300 грн. Але тут нічого не вдієш – ціну диктує ринок, – зауважив пан Самсоненко.
Урожай цьогоріч на «Агро-Росі» зібрали вчасно і до заморозків, благо, що налагоджено співпрацю з постачальниками палива.
– Проблем із паливно-мастильними матеріалами практично не було. Ціна, звичайно, коливалася то в один бік, то в інший, у залежності від курсу долара, але у нас давні дружні стосунки з компанією «ОККО», яка, знаючи, що ми на цьому ринку понад 15 років, йде нам назустріч, для нас створено пільгові умови. Навіть можуть відпустити паливо наперед, знаючи, що згодом ми з ними обов’язково розрахуємося, – відзначив Олександр Феодосійович.
З оглядкою на кризу, нині мало хто здатний будувати, розвиватися, а «Агро-Рось» це успішно робить. Зокрема, на центральній садибі товариства будується система гаражів для надійного зберігання автотехніки та «Джон Дірів» – свого роду техносервіс. Бережливість, вважає пан Самсоненко, – це не є скупість, а європейський стиль життя.
«Агро-Рось» – соціально-відповідальне підприємство, а тому постійно допомагає сімом селам, на території яких обробляє землі. Зокрема, значну увагу підприємство приділяє соціальній сфері, а саме – ремонту доріг та сільських вулиць. З нещодавньою стихією теж допомагали боротися аграрії.
А ще с/г підприємство перерахувало 8 тис. грн. на ремонт електропостачання с. Рожиська, хоча цей населений пункт не входить до зони, так би мовити, сільгоспвідповідальності «Агро-Росі». Цьогоріч також виділено грошові сертифікати навчальним закладам в Іванівці (3 тис. грн.), Качанівці (5 тис. грн.), Оріховці (5 тис. грн.), Лозівці (5 тис. грн.), Підволочиську (5 тис. грн.). Надано грошову допомогу в сумі 1,5 тис. грн. для поїздки делегації Підволочиської ЗОШ І-ІІІ ст. на Всесвітній конгрес жертв голокосту. Також було надано допомогу районній лікарні для закупівлі апаратури та плитки. Ну і, звичайно, значну допомогу аграрії надають фронту. Здебільшого це продукти харчування та паливно-мастильні матеріали.
Джерело: Тижневик "Номер один"