Ось і завершились XXXI Олімпійські ігри в Бразилії. Як і для України загалом, так і для Тернопільщини зокрема вони не стали успішними. Фахівці мають розібратися, чому так сталося. «Номер один» же вирішила по «гарячих» слідах підбити підсумки виступів тернопільських спортсменів на Олімпіаді.
Для цього наші олімпійці відповіли на три запитання:
- Як оцінюєте свій виступ на Олімпіаді?
- Хто чи що завадило показати кращий результат?
- Які загальні враження справила Олімпіада в Бразилії?
Першій ми надали слово 29-річній тернопільській фехтувальниці Олені Кривицькій, яка пробивала до 1/8 фіналу індивідуальних змагань шпажисток (посіла в загальному заліку 15 місце) та в чвертьфінал – командних (8 місце).
– Виступ в особистих змаганнях оцінюю як незадовільний, оскільки не показала того, на що здатна, не змогла проявити себе в повній мірі.
– Звісно, в першу чергу маю претензії до себе. Не зуміла обрати потрібної тактики та налаштуватися на бій із француженкою, хоча суперниця, яку я здолала за вхід у 16-ку, вища класом та й у рейтингу набагато вища, ніж француженка. У командних змаганнях, на мою думку, ми неправильно обрали тактику. Хоча на останньому відбірковому турнірі саме в китайської команди ми виграли з хорошим запасом. Але цього разу виявились слабшими, ніж команда Китаю. Та маємо те, що маємо. Головне, зробити правильні висновки з цього гіркого досвіду. Є над чим працювати. Цей рік я точно ще на доріжці, думаю, він буде для мене дуже вагомим і, можна сказати, вирішальним щодо подальших планів. Я в дуже хорошій фізичній формі. Буду працювати над собою, над своїм фехтуванням. Скоро з моїм тренером розпочнемо тренувальний процес.
– Олімпіада справила двоякі враження. Організація, чесно кажучи, була не на відповідному таким змаганням рівні. А сама атмосфера, особливо в середині всієї олімпійської збірної України, була дуже позитивною, дружньою – всі підтримували один одного, вболівали на трибунах.
21-річний віндсерфінгіст Олександр Тугарєв, для якого це був перший олімпійський досвід, у класі RS:X за результатами 12 гонок посів 23 місце.
– Оцінюю виступ вдало, для мене сама участь в Олімпіаді – це великий досвід, але можна було й краще виступити. Перед змаганнями налаштовував себе на місце в першій двадцятці, але по ходу побачив, що можна і треба було поборотися за місце 15-те.
– Були важкі погодні умови, трохи не щастило. До того ж в одній із гонок 12 вітрильників, у тому числі і я, не вклалися в контрольний час й отримали дискваліфікацію. Замість мого найгіршого результату в перегонах із загального заліку відкинули результат дискваліфікованого гонки (я сподівався, що не братимуть до уваги два найгірші виступи), саме це і вплинуло на мій підсумковий результат.
– На Олімпіаді було дуже круто. Але я з іншими майстрами вітрильного спорту в Бразилії був майже місяць і під кінець Олімпіади вже трохи набридло. Хотілося додому. Загалом Ріо-де-Жанейро бачив тільки з води. Нас одразу попередили, що вихід з олімпійського селища для іноземців може бути небезпечним. Тому в місто практично не виходили.
До слова, столичний телеканал “1+1” оприлюднив рейтинг найкрасивіших українців на Олімпіаді в Ріо, які приваблюють жінок не лише своєю силою, а й красою. До топ-5, поряд із тенісистом Іллею Марченком, гімнастом Олегом Верняєвим, дзюдоїстом Георгієм Зантарая, стрибуном у воду Іллею Квашею, увійшов і спортсмен з Тернопільщини Тугарєв.
Найдосвідченіша тернопільська олімпійка, 33-річна марафонка Наталія Легонькова у Бразилії не змогла вийти на свій кращий цьогорічний результат, який вона показала на Лос-Анджелеському марафоні, – 2:30:40 год., і з результатом 2:46:08 год. фінішувала лише 87-ю.
– Виступ на Олімпіаді вважаю нормальним. Щодо результату, то у Бразилії важко показати кращий час.
– Під час забігу для жіночого марафону була сильна спека, котра завадила не лише мені показати все, на що здатна.
– Враження від найліпшого спортивного форуму чотириріччя хороші. Та й інакше не могло бути, адже я вперше потрапила на такі грандіозні змагання.
P.S.: Якщо вірити офіційній заявці української збірної на Олімпіаду, то Тернопільська область представлена лише одним спортсменом – Олександром Тугарєвим. Бережанка Легонькова має хмельницьку прописку, а фехтувальниця Кривицька – київську. Чому так сталося, питання до спортивних чиновників. Зазначимо, офіційно одним олімпійцем була представлена, окрім нашої, ще й Закарпатська область, всі решта – більше.
Віталій Попович
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: спорт