Онкозахворювання – це процес неконтрольованого росту патологічних клітин, які з часом проникають в інші тканини чи органи. Під поняттям раку голови та шиї зазвичай мають на увазі цілу низку захворювань. Це може бути рак ротової порожнини, гортані, губи, язика, слизової оболонки щоки, твердого та м’якого піднебіння, а також щитовидної залози.
Злоякісні пухлини голови та шиї займають близько 11% від усієї онкопатології в чоловіків і приблизно 3,5% – у жінок. До групи найбільшого ризику в більшості потрапляють чоловіки віком понад 50 років. Проте за останні роки рак значно «помолодшав» і вражає вже після 30 років. Кількість захворювань серед жінок складає менше 5%. Чоловіки хворіють у 3-4 рази частіше. Однак, у зв’язку з поширенням паління серед жінок, це співвідношення постійно змінюється. У Тернопільській області щороку фіксують близько 200 випадків раку голови та шиї, із них 60-70 – рак гортані.
– Супутні хвороби погіршують стан організму, самопочуття і можуть перешкоджати діагностиці. А ось щодо вірусів, то тут хотів би зауважити, що доказано патогенетичну роль вірусу Епштейн-Бара (EBV) в розвитку назофарингеальних карцином. Простий вірус герпесу першого типу й людський папіломатозний вірус асоціюються з карциномою слизової рота,- розповів онколог-хірург Тернопільського обласного онкодиспансеру Андрій Володимирови Камінський.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: Андрій Камінський, онкодиспансер, онколог