Восени багато городників садять озиму цибулю. Однак недостатньо просто занурити сіянку в ґрунт. Важливо звернути увагу на деякі нюанси. Розповімо про поширені помилки, які можуть погубити весь урожай.
Які помилки найчастіше допускаються під час посадки культури.
1. Деякі городники не враховують такого важливого нюансу, як термін посадки культури. Жителі районів із м’яким кліматом можуть братися за справу наприкінці жовтня — початку листопада. Іншим же варто садити цибулю тоді, коли температура повітря буде триматися в районі 5-8°C. Якщо посадити рослину занадто пізно, то цибулини не приживуться, якщо занадто рано — з’являться паростки, які не переживуть холоду.
2. Куплену сіянку не можна відразу ж відправляти на грядки. Перед цим необхідно ретельно перебрати цибулини. Гнилі головки відправляють у смітник, а ті, які мають глянцеву поверхню і розмір близько двох сантиметрів, готують до посадки.
3. Також важливо підготувати ґрунт перед посадкою цибулі. Слід зауважити, що грядки найкраще робити на піднесеній і добре освітлюваній місцевості. Після того, як ви прибрали камені і позбулися бур’янів, внесіть спеціальне добриво — кілограм перегною і 15 грамів суперфосфату на один квадратний метр. Перекопайте ґрунт (лопата повинна доходити до глибини 15 сантиметрів).
4. Не можна порушувати схему посадки. Відстань між рядками має бути приблизно сім сантиметрів, між сіянкою — чотири сантиметри.
5. Якщо не дотримуватись правил сівозміни, то навряд чи вдасться отримати хороший урожай. На одній і тій же грядці цибулю можна садити два роки поспіль. Якщо до цього на даній ділянці росли картопля, часник, петрушка або бобові — велика кількість якісних плодів залишиться лише мрією.
Джерело: Тижневик "Номер один"