1 лютого стартувала реєстрація на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року. Триватиме реєстрація до 9 березня. Кожен зареєстрований учасник має право безкоштовно пройти тести щонайбільше з 5-ти навчальних предметів, а загалом ЗНО відбуватиметься із 13 навчальних предметів. Цього року ввели нововведення для майбутніх студентів.
На Тернопільщині вже активно розпочалася реєстрація учасників, поки ажіотажу немає, однак поступово заявки надходять. Якщо ситуація з пандемією не зміниться, як і минулого року учасники здаватимуть тестування у час карантину в масках, з дотриманням усіх карантинних норм та певного алгоритму. Більш жорсткішого алгоритму дій на випадок спалаху захворовання поки що не розглядають.
– Сам процес реєстрації ділиться на дві частини: перша в режимі онлайн кожного бажаючого здати оцінювання, і наступна, коли документи в регіональному центрі отримують своє підтвердження й відповідно учасник на руки отримує сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО). Сама ж реєстрація складається з чотирьох кроків і здійснюється в програмі реєстрації на сайті УЦОЯО, це займає від 8-ми до 10 хвилин. Варто зазначити, що всі дані учасники повинні вносити уважно й без помилок, достовірно. Також необхідно підготувати комплект документів, а саме: копію паспорта для здобувачів освіти 2022 року, для тих, хто вже має загальну середню освіту, знадобиться ще й копія атестата про повну загальну середню освіту. Ці дані відправляють до регіонального центру й там опрацьовуються, – розповідає заступник директора з питань ЗНО та моніторингу якості освіти ТОКІППО Юрій Шайнюк.
Учні, випускники професійних технічних училищ і студенти коледжів, які здобувають повну загальну середню освіту, мають визначитися із чотирма предметами для складання державної підсумкової атестації (ДПА) за курс повної загальної середньої освіти. Два із них уже визначено Міністерством освіти та науки України – українська мова й математика, третій предмет на вибір: історія України або ж іноземна мова і четвертий предмет із переліку. До слова, якщо третім є історія, то четвертим предметом здачі не заборонено обрати іноземну мову.
– Окрім цього, у програмі реєстрації є предмет ДПА і ще ті, які будуть потрібні для вступу в заклади вищої освіти, тобто отримати результат у шкалі від 100 до 200 балів. Усього можна зареєструватися на 5-ть навчальних предметів, це ті, які є безкоштовними. У 2022 році відбулося нововведення для тих, хто хоче пройти тестування у понад встановлену норму предметів. Ця послуга є платною, її вартість залежить від предметів тестування. Їх поділено на дві групи: перша – іноземні мови, їхня вартість значно більша 789 гривень за одне тестування. Інша група: біологія географія, історія України, фізика, хімія – 354 гривні. Відмінність полягає у тому, що з предмету іноземної мови здійснюватиметься перевірка відкритої частини саме екзаменатором, і в цю суму закладено оплату праці даної людини, – додає Юрій Шайнюк.
Пан Шайнюк каже, що такий крок було зроблено назустріч тим, хто бажає вступити у вуз із більшою кількістю балів. Адже чим вищий бал, тим більше шансів вступити на державну форму навчання. Чи буде така практика масовою, сказати важко, саме цей рік повинен і показати, чи актуальний такий крок для учасників.
– Щодо пандемії, то на даний час важко щось сказати, адже якою буде ситуація цього року, ніхто не знає. Помітно, що захворюваність зростає, але й кількість вакцинованих також збільшується, тому в разі надзвичайної ситуації, звісно, буде розроблено відповідний алгоритм дій і учасники будуть завчасно повідомлені, – підсумував Юрій Шайнюк.
Майбутні учасники тестування, які будуть реєструватись у закладах освіти, мають виконати процедуру до 1 березня 2020 року. Не пізніше 29 квітня зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, в яких буде зазначено час і місце проведення тестувань.
Основна сесія ЗНО проходитиме з 23 травня до 17 червня. Тестування відбудуться за таким графіком: фізика – 23 травня; хімія – 26 травня; українська мова, українська мова та література – 31 травня; математика, математика (завдання рівня стандарту) – 3 червня; іспанська, німецька, французька мови – 6 червня; англійська мова – 7 червня; історія України – 10 червня; географія – 14 червня; біологія – 17 червня.
Інформацію про результати основної сесії ЗНО з усіх навчальних предметів буде розміщено до 30 червня на інформаційних сторінках учасників тестування.
Джерело: Тижневик "Номер один"