Дошкільні заклади Тернополя потребують підтримки благодійників та меценатів, однак збір коштів має бути добровільним, наголосила начальник управління міської освіти Ольга Похиляк.
– На поповнення матеріально-технічної бази та ремонти з держбюджету коштів практично не виділяють, – каже Ольга Похиляк. – Гроші на ці потреби дають суто з міської казни. Але повністю, 100-відсотково, задовольнити потреби закладів не можемо.
Саме тому батьків і просять підтримати заклади, але це стосується речей, якими безпосередньо користуються діти: дидактичні матеріали, зошити, ручки тощо, кажуть в управлінні освіти.
Попри те, тернополяни системно залишають на сайті міської ради повідомлення про вимагання сплатити благодійні внески. Причому інколи потреби, які вказують автори повідомлень, просто абсурдні. Більше того, розпорядженням міського голови Тернополя Сергія Надала у дошкільних закладах заборонено вимагати кошти від батьків, а всі «пожертви» вони мають вносити на картковий рахунок, а не готівкою.
– Вдячні батькам та меценатам, які з розумінням ставляться до цих речей. При об’їзді закладів ми зустрічалися з фактами, де батько за свій кошт здійснив ремонт групової та спальної кімнати у садочку №24. Таких батьків є достатньо, – наголосила Ольга Похиляк.
Також головна освітянка міста зазначила, що інколи подібні ситуації виникають через непорозуміння між батьками: одні хочуть долучитися, інші – ні.
– Часто батьки на зборах самі ініціюють заміну штор, килимів. Не потрібно цього робити. Вони можуть купляти лише найнеобхідніші речі для розвитку дітей. У 90% закладах створено хороші умови. Заміна вікон, ремонт кухні, пральні – ці роботи здійснюються за кошти бюджету. За останніх два роки у дошкільних закладах встановлено ігрові дитячі майданчики, – наголошує керівник міської освіти. – Часто ця ініціатива батьків сприймається тими, хто не має таких ресурсів, як вимагання. Тому звертаюся до батьків з проханням не робити цього. Навіть якщо тернополяни прийшли у садок і їх попросили сплатити благодійний внесок, а в них такої можливості немає, це не означає, що їхньої дитини не візьмуть у заклад.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: гроші, ФК Тернопіль, школа