Адже ось як буває, здавалося б, ще зовсім недавно збиралися всією сім’єю за новорічним столом, а вже січень позаду. Низка свят — Новий рік, Різдво, старий Новий рік – пролетіла непомітно.
Отже, настав лютий, а це дуже вдалий час для висівання цілого ряду овочевих культур.
Отже, що сіємо:
- Пізні сорти солодкого перцю краще посіяти ще в лютому. Середньостиглі перці можна посіяти на 2 тижні пізніше. Насіння відразу сійте у касети або невеликі горщики з подальшою перевалкою молодої розсади у більш просторі ємності. Перший час вкрай важливе досвічування — спочатку по 14-16 годин, після появи 2-4 справжніх листків — по 10-12 годин. Прищипка над 7-8 листком дозволяє перцю наростити більш гіллястий кущ, який дасть більший урожай.
- Селера — незамінна і дуже корисна приправа, яку ми використовуємо як доповнення до літніх овочевих салатів і гарячих бутербродів із сиром. Розвивається ця рослина досить повільно, тому розсаду краще посіяти ще в лютому. У ґрунт висаджують саджанець у фазі 5 листочків віком близько 70 днів. Попередньо замочене насіння селери краще сіяти у торф’яні таблетки. Щоби розсада не витягувалась, потрібне хороше освітлення.
- Баклажани сіють із 20-х чисел лютого до середини березня залежно від термінів дозрівання конкретного сорту. Як і перці, баклажани погано переносять пересадку, тому насіння слід відразу сіяти в окремі невеликі стаканчики. Коли розсада підросте, її обережно перевалюють у більш просторі ємності. Як і перці, ці рослини дуже вимогливі до освітлення, тому рекомендоване аналогічне досвічування. Важливо, щоби розсада не переростала, оскільки молоді саджанці набагато краще переносять пересадку на постійне місце.
- Насіння томатів, яке потім буде висаджене в теплицю, можна починати сіяти на розсаду з кінця лютого. Садять помідори у розсадні ящики або торф’яні таблетки (останні дають виграш за термінами в 7-10 днів). Пікіровку роблять на стадії 2 справжніх листочків (якщо сіяли ув торф’яні таблетки, то відразу після того, як з’являться корінці із зовнішнього боку оболонки). Перші 3 дні після появи сходів краще організувати цілодобове досвічування, у подальшому буде достатньо 14-16 годин додаткового освітлення.
- З кінця лютого починають сіяти цибулю. На розвиток розсади потрібно близько 2 місяців. Аж до висадки в ґрунт вона буде залишатися компактною. Сіяти насіння краще в пластикові коробки. Відстань у ряду — 1,5 см, міжряддя — по 3 см. Оскільки насіння цибулі важко сходить, перед посівом його краще замочити в теплій воді (+40 C), 3-4 рази змінюючи воду і поступово знижуючи її температуру до кімнатної.
Під час висівання насіння на розсаду йдіть від зворотного. Прикиньте, коли розсада повинна бути висаджена в ґрунт, потім відрахуйте кількість днів, необхідних для її повноцінного розвитку, і додайте час на проростання насіння.
Джерело: Тижневик "Номер один"