Жнива 2018 року вже стали історією. Незважаючи, на всі природні катаклізми, фінансові негаразди, до честі хліборобів, вони склали черговий іспит практично на «відмінно».
На черзі збирання пізніх і технічних культур – сої, соняшнику, зернової кукурудзи, гречки та цукрових буряків. За оренду земельних паїв аграрії та фермери Тернопільщини розпочали видавати виплату в натуральному та грошовому виразі. У багатьох господарствах області вона зросла на 50-150 відсотків, хоча дехто з аграріїв зумів укласти договори з орендоздавачами, щоби залишитися на попередніх стандартах і виплатах. Це стосується невеличкої купки господарників, фермерів Зборівського, Тернопільського, Заліщицького, Чортківського, Кременецького та інших районів області.
– Сума податків, а також відрахувань до бюджетів усіх рівнів значно зросте, – каже в.о. директора департаменту агропромислового розвитку ТОДА Володимир Стахів. – Десь у межах від 100 до 200 мільйонів гривень збільшиться й оплата пайовикам. Прогнозувати цей процес ранувато, але поки що критичних сигналів до нас не надходило із жодного району області. Надіюся, що все буде гаразд.
А поки що зустрічаємо осінь – посівна, збирання пізніх сільгоспкультур, оранка на зиму. Село без роботи не існує, така вже доля його мешканців, їхній довічний хист і любов до землі, – доповнив Володимир Стахів.
Нагадаємо, що у 2017 році власникам земельних паїв Тернопільщини виплачено 1 млрд. 176 млн. грн., що на 32 відсотки більше у порівнянні з 2016 роком. До зведеного бюджету сільгоспвиробники області тоді перерахували 1 млрд. 100 млн. грн.
Ярослав Бачинський
Джерело: Тижневик "Номер один"