Найсвіжіше:
• У Тернополі відбувся масштабний футбольний форум (+фото) • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу
rss

Парфумер Орест Дмитрик: «Коли відкриваєш одну пляшечку, другу і думаєш, як це змішати, повірте, воно затягує і не хочеться зупинятись»


Опубліковано: 8 Листопада 2018р. о 12:00

Кожен сприймає цей світ по-своєму. Хтось через звуки, хтось через картинки, а деякі через запахи. Для парфумерів їхні аромати виражають цінні спогади, емоції та почуття. Робота парфумера – це чисте мистецтво. Ти чаклуєш над ідеальним співвідношенням, у голові виникають певні образи та асоціації і намагаєшся їх перенести у парфуми. Тернополянин Орест Дмитрик – надзвичайно творча і всесторонньо розвинута особистість. Він цікавиться велоспортом, активним туризмом, бджільництвом, грою на музичних інструментах, фотографією, екол огією, соціальною роботою. Та є у нього ще одне захоплення – світ запахів.

«Потрібно мислити ароматами, вміти відтворити в уяві їхнє поєднання»

– Пане Оресте, що для Вас означає створення парфумів?

Моє парфумерство – це частинка мене. Бо кожна людина складається з певних елементів, з того, що вона робить. Людина прийшла в цей світ, щоби творити і створювати, реалізувати себе, бо кожен має в собі частинку Бога… Вона творить бізнес, соціальну структуру, речі, музику, зміни суспільні, зміни в житті інших людей. Я ж себе реалізовую саме в цій площині.

– Чому вирішили стати парфумером, як зблизились зі світом парфумерії, адже це дуже оригінальне хобі зі специфічними складовими?

Займаюся бджільництвом, там постійно приємні запахи. Люблю пасіку, коли туди потрапляю, одразу наче аромотерапія. Одного разу мені довелося підгодовувати бджіл цукровим сиропом, і я додав туди ефірної олії лаванди. Воно змішалося і злилося з ароматом, який вирує на пасіці. У той момент закралася така думка, що можна ж спробувати якось робити парфуми. Почав шукати інформацію в інтернеті, «гуглити» і пішло-поїхало.

– Що потрібно вміти і знати, щоби стати парфумером?

Для створення запахів знання в області хімії, ботаніки, математики та біології важливі, але не першорядні. Роль швидше грає допитливість і бажання відкривати для себе щось нове. Із практикою всі вміння приходять, ти вчишся на своїх помилках. Не так змішав, буває, що щось не розчинилося. Методом проб і помилок визначаєш необхідні пропорції. Без цього ніяк! Потрібно ще мислити ароматами, вміти відтворити в уяві їхнє поєднання. З часом дійшов до того, що більше трьох ароматів розрізнити важко, бо запахи змішуються і він стає спільним, чистого немає. Тому багато поєднань також не завжди добре.

«Парфуми на основі водяної лілії створював трішки більше 20 днів»

– Яка була перша ідея і яким був перший створений результат?

Добре пам’ятаю свої перші парфуми. Я сам користуюся ними. Це був аромат на основі цитрусових. Узяв грейпфрут, лимон, апельсин, зробив з їхньої сировини основу і поєднав це з різним міксом прянощів – кардамоном, корицею, гвоздикою…

– З матеріалами, мабуть, не легко, яку сировину використовуєте?

В основному – натуральну сировину власного виробництва. Деякі ефірні олії  купую, застосовую їх для додаткових ноток. Та все ж таки стараюся використовувати те, що сам зібрав.

– Наскільки це затратно у плані виготовлення? Яка середньостатистична  вартість авторських парфумів?

Звісно, трішки затратно, але натуральні парфуми варті того. Коштують вони десь у районі 200 гривень. Не дешево і не дорого. Але ти знаєш, що так будеш пахнути тільки ти, це не масовий аромат.

– Багато було невдач під час створення парфумів?

Зазвичай використовую таку штуку, як інтуїція, яка мені допомагає. Але інколи були невдачі. У певних поєднаннях можуть не розчинитися ефірні олії, бо залежно від сировини, з якої вони виготовлені, і пропорції змінюються. Але з часом усе занотовуєш, маєш базу поєднань і стає легше працювати. Знову ж таки все приходить із досвідом.

– Розкажіть докладніше про створення духів.

Усе починається з думки, що хочеться парфуми якісь зробити. Я просто йду і збираю рослини, квіти. Це може бути будь-що: бузок, кульбаба, якась квітка – лісова чи польова. Потім роблю з них основу. Вона настоюється близько двох тижнів у темному місці. Це може бути композиція квітів і рослин або щось одиничне. Із цих основ комбіную аромат у різних пропорціях. Визначаю ідеальне поєднання. Інколи, щоби підкреслити якусь із нот, додаю зовсім трішки ефірної олії.

– За який найкоротший час Ви робили парфуми?

Використовуючи інтуїцію, можна дуже швидко все зробити. Я вже добре орієнтуюся в тому, які запахи можна змішати та поєднати. Періодично експериментую. Весь процес займає трішки більше двох тижнів.

– А найдовше…

Є у мене одні парфуми на основі водяної лілії. Їхнє створення забрало в мене багато часу. Відбувалися непередбачувані реакції, запах був приємним, але сам вигляд речовини, консистенція мені не подобались. І тоді починаєш усе наново. Бувало таке, що натхнення зникає, тоді я це відкладаю на кілька днів, а потім знову беруся за створення. Ці парфуми на основі водяної лілії створював трішки більше 20 днів.

«Свої парфуми не розділяю на статі»

– В Україні десь можна отримати освіту парфумера?

Єдиний офіційний заклад, де готують фахівців у цьому напрямку, знаходиться у Франції – Французька школа для аспірантів у парфумерії, косметичних продуктах та харчових ароматизаціях. В Україні таких закладів немає.

– А де навчалися Ви?

Інтернет мені допомагає. Також контактую зі своєю колегою Альоною Харитоновою, яка ділиться зі мною своїми думками. Вона спеціалізується на милі ручного варіння та твердих парфумах, а також на натуральній косметиці. Ми періодично обмінюємось досвідом і думками.

– Який Ваш улюблений аромат та чому саме надаєте перевагу?

Насправді перший мій аромат є моїм улюбленим. Він мій перший, його полюбив і він мій фаворит. Декому він нагадує запах Різдва, ще комусь – глінтвейну.

– Є якась специфіка між жіночими і чоловічими парфумами? Ви їх якось розділяєте?

Вона є, але особисто я не надаю цьому великого значення. Для мене важливіше, щоб аромат подобався. Поки що свої парфуми не розділяю на статі. Вони можуть однаково сподобатись як чоловіку, так і жінці.

– Що приємніше – сам процес виготовлення парфумів чи результат?

Сам процес, коли ти змішуєш, визначаєш пропорції, очікуєш. У голові вже знаєш, як воно має пахнути, і пробуєш досягти того результату, який запланував. Відкриваєш одну пляшечку, другу і думаєш, як це змішати, повірте, воно затягує і не хочеться зупинятись.

– Як змінилося Ваше ставлення до повсякденних запахів? Можливо, загострився нюх?

Почав більше звертати уваги на те, якими парфумами люди користуються (сміється, – авт.). Інколи бувають такі цікаві аромати, що хочеться підійти до людини і спитати, що це за парфуми. А буває навпаки, запах занадто різкий. Не треба переборщувати з парфумами, бо тоді, окрім різкого запаху, губляться і парфуми інших людей. З часом я навчився концентруватись на певному ароматі. Вже можу визначити компонент у парфумах, адже аромат складається з багатьох інших. Загалом є три рівні запаху, одні – слабші, інші – підсилюючі. Та принюхатись і визначити, що саме є у парфумах, можна тільки у тому випадку, якщо ти дійсно знаєш, як насправді пахне той чи інший складник.

– До Вас можна прийти і замовити свої парфуми?

Можна замовити, звісно. Але зразу попереджаю, що ті натуральні парфуми, які я виготовляю, мають певну специфіку. Бо є час цвітіння квітів, я їх збираю, роблю основи, але зважаючи на те, що у мене непромислове виробництво, то великих запасів не бачу потреби робити. Тому якщо людині, припустимо, сподобався якийсь аромат, а сировина у мене закінчилась, то наступні такі парфуми зможу зробити лише через рік.

«Парфуми, як і одяг, підкреслюють смак людини і спосіб її вираження»

– Як знайти той єдиний “свій” аромат? Якими правилами підбору парфумів поділитеся?

Кожна людина має свій унікальний запах, парфуми його здатні лише доповнити. Мабуть, передусім варто покладатися на свої відчуття. Не робити спроби вразити, а використовувати той запах, який комфортний тобі. Основне правило –  парфуми мають асоціюватися з чимось приємним.

– Як використовувати аромат правильно? Одні улюблені парфуми чи різні аромати на різні випадки життя?

Якщо людина часто користується одними парфумами, цей запах стає її частиною. На мою думку, це повинен бути один аромат. Він входить у звичку і супроводжує тебе нерозривно, як тембр голосу. Якщо людина постійно користується одними парфумами, ми до цього звикаємо і у нас уже із цим запахом асоціюється людина, якісь її дії, слова, погляд. А коли парфуми змінюються часто, то цей відбиток неможливо в пам’яті залишити, багато різноманіття. Але зрештою кожен чинить так, як йому подобається.
– Чи робили Ви персоналізовані аромати? Яка їхня специфіка, людина сама обирає, що хоче, чи Ви опираєтесь на власне її відчуття?

Зазвичай я запитую, що людині подобається, які запахи, що викликає приємні асоціації, що вона любить. Можуть мені конкретно сказати, наприклад лаванда,  а може, щось абстрактне – таке як свіжий вітер (посміхається, – авт.). І тоді я вже відштовхуюся від цього. А от такого, щоби подивитися на людину і спробувати щось для неї таке створити на рівні свого сприйняття, в мене не було, але ця ідея мені сподобалась. Сподіваюся її втілити.

– Як думаєте, що парфуми підкреслюють у людині?

Парфуми – як і одяг, підкреслюють смак людини і спосіб її вираження. Навіть інколи характер можна прочитати і ставлення до себе. Багато чого можна зрозуміти через аромат, який людина використовує.


– Питання до Вас як до людини, що сприймає світ за допомогою запахів: який аромат ідеально підходить для розуміння елегантності, жіночності?

Поєднання ароматів створює певні відтінки. Звісно, є загальноприйняті правила, але парфуми передусім підкреслюють індивідуальність. У кожного свої асоціації з ароматами та їхнім розумінням. Для прикладу, для мене прополіс трохи агресивний запах, так як я бджоляр, то знаю, що бджоли його використовують для запаху. А той, хто не мав досвіду роботи із бджолами, асоціює цей запах виключно з медом і чимось приємним. Думаю, що в цьому питанні остаточної думки ніколи не буде, бо все залежить від попереднього досвіду, а в кожної людини він унікальний.

– А яка назва Вашого бренду?

З другом довго думали, як би то назвати те, що я творю. Я опирався на те, що дуже люблю фентезі, особливо Толкіна. У його творах ельфи – дуже світлі істоти, які живуть у надзвичайно мальовничих місцинах з ароматними квітами та рослинами. Тому подумав і вирішив, що це будуть парфуми від «Ельфійського духа». Я, до речі, приніс кілька своїх ароматів, можливо, вам буде цікаво…

– Звісно, показуйте і… розповідайте (дістає з мішечка скриню, в котрій лежать флакони різного кольору).

Ось тут у мене парфуми під назвою «Політ ельфа» – універсальний запах, як зараз  прийнято говорити –  унісекс.  До нього входять суцвіття сосни, акація, витяжка з лісових квітів, базилік та лаванда.

Ось це аромат, з яким я мав найбільше мороки, – «Пісня русалки», туди входить водяна лілія, єгипетський лотос, лимон. Мені захотілося поєднати водяні квіти і, як бачите, аромат приємно дивує (посміхається, – авт.).

А це із новинок (показує флакон з речовиною кольору червоного вина). Я ще назви не придумав, бо кожну даю серцем. Сюди входять кориця, кардамон, іланг-іланг, бузок, базилік та трояндове дерево. Запах солодкуватий і дуже пряний, та чистий, як дівчача юність.

– Як пахне теперішнє?

Якщо в загальному взяти, то це запах змін, із тимчасовими ароматами в поєднанні з урбаністичними мотивами та квітковими клумбами. Якось так…
– А як буде пахнути майбутнє?

Щиро сподіваюся, що воно буде пахнути рослинами та квітами, і людство дійде до розуміння того, що питання екології та озеленення потребують негайного вирішення. Сподіваюся, що майбутнє буде пахнути чистою водою, без речовин, що її забруднюють, чистими травами та квітами, соковитою зеленню і запахи урбаністики тут будуть мінімальними.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:





Новини
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше